TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR AŞ. TUZLASPOR A.Ş MAÇI

TOKATSPOR AŞ. TUZLASPOR A.Ş MAÇI

Tokatsporumuz sahamızda grubumuzun lideri Tuzlaspor A.Ş ye 1-0 mağlup oldu. İkinci devre deplasman maçlarında 4-0’lık Darıca Gençlerbirliği, Tarsus İdman Yurdu 2-2, Menemen Sporla 1-1’lik beraberlikle başlayan Tokatsporumuz maalesef grubumuzun lideri Tuzla spor A.Ş ye penaltı golü ile 1-0 mağlup olmaktan kurtulamadı.

TOKATSPOR TUZLASPOR MAÇINDA GÖZÜMÜZE TAKILAN ÖENMLİ AYRINTILARA GELİNCE:

  1. Takımımızın sahamızda oynadığı tüm maçlarda protokol tribünümüzün manzarası Tokat kamuoyunun takımımıza olan alakasının nabzını gösteriyordu. İlimizde atandığı günden beri ne Valimiz Sayın Ozan Balcı, ne Belediye Başkanımız nede siyasilerimizi görmediğimiz gibi Tokatspor’un eski başkanları, yöneticileri ve eski protokol tribününün müdavimleri genellikle hiç birisi artık maçımıza gelmiyorlar. Sadece son maçımızda siyasilerden eski Belediye Başkanı yeni MHP Belediye Başkan Adayı Sayın Adnan Özmen ve İl Jandarma Komutanımız Jandarma Albay Hidayet Arıkan bu maçımızda da Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Sayın İhsan İkinci ve Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve yardımcıları, şahsım ve eski futbolculardan Sait Gökçe gözümüze takılan protokol tribününde maçımızı izleyenlerdendi. Uzun lafın kısası Tokatspor’umuzu iyiden iyiye kaderine bırakılmaya başlandı. Biz son bir kere uyarıyoruz. Tokatsporumuza sahip çıkmalıyız. Bu kuş elden kaçar, ondan sonrası da ne yapacağız diye kara kara düşünmeye başlarız, bizden söylemesi. Dostlar kara günde belli olur
  2. Bu sezon Tokatspor’umuzun maçına ilk defa tribünleri dolduran seyircilerimizi (kapalı ve karşı maraton tribünü) iyiden iyiye kalabalıktı. Bu kalabalık seyirci topluluklarının içerisinde kalan taraftar topluluklarımız her zaman olduğu gibi takımımızı ellerinden geldiği kadar güzel tezahüratlarla desteklemeye çalışmışlardır. Ne diyelim taraftarımız Tokatspor’un gerçek vefalı dostları olduklarını bir defa daha göstermiş oldular. Bizde onlara helal olsun diyoruz.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ:

 Takımımızın tüm şanssızlıkları sanki bu maçta toplanmış, teknik sorumlumuz cezalı olduğu için takımımızın başında değil, kapalı tribünün en üst tepesinden bağırarak takımımızı idare etmeye çalışıyor. En önemli şanssızlık takımımızın en iyi oyuncusu santrafor Timur Kosavalı’nın sakatlığı takım için büyük bir şanssızlıktı. İddia ediyorum bu kadar senelerin tecrübesi ile santraforumuz Timur sakatlanmasa bırak düşme hattını, Play Off maçlarını bile oynayacak duruma gelebilirdi. Bu arada forvet Erhan Aydın sakatlandığından yine forvet elemanlarımızdan Noyan, Orta saha futbolcumuz Bilal’in kart cezalı olması pek tabi ki bu eksiklikler takımımız için güç kaybına sebebiyet vermiştir. Takımımızdan bu kadar sakat ve cezalı oyuncuların hepsinin bu maçta toplanması pek tabi ki bu maçın daha güzel olmamasına sebep oldu. Bu dezavantajlarımıza bir de teknik sorumlumuzun ilk defa bu kadar eksik takımımıza her zaman oynadıkları mevkileri değiştirerek yanlış mevkilere yer vermesi de takımımızın iyi bir futbol oynamamasına sebep oldu.

Bize göre A: Takımımızın defans bloğunda yer alabilecek olan stoperler Berat, Ömer Alp, Emrah Taysi, takımda yer verebilmek için Berat ve Ömer alp yan yana stoper, onların önünde diğer bir stoperimiz olan Emrah Taysi orta sahada defansımızın önünde ön liberoya kaydırılarak, diğer orta saha daha ziyade defansif görevlerde başarılı olan Azad ve forvet hattında da sağ ileri (sağ açık) Muhammet Şükrü’ye yer verilmesi. Bununla da kalmayıp santrafor mevkiinde de yeni transferimiz Doğan Karakuş’un hiçbir şekilde faydalı olmaması takımımızı iyiden iyiye hiçbir hücum girişiminde bulunmamasına sebep olmuştur. Bütün şanssızlıklar ve teknik sorumlumuzun ilk defa takım üzerinde hiç yoktan böyle oynayarak mevkilerini değiştirmesi, bütün bu olaylar Tuzla maçında toplanmasına sebep olmuştur. Bundan sonraki maçlarımızda teknik sorumlumuz her zaman olduğu gibi takımımızın hatlarıyla ve yapacağı değişikliklerle uğraşmayıp defans bloğumuzda iki stoperimizden birine orta sahamızda da defansımızın önünde Azad ve Muhammed Şükrü gibi defansif görev takınabilecek orta sahanın göbeğinde belli bir alanı savunacak bir yapı ile oynatır diyoruz.

Takımımızda gözümüze takılan forvet hattında Berat Tosun’un santrafor değil de sağ ileri (sağ açık) sakatlığı geçen Erhan’da santrafor, sol taraftarda da sol ileri (sol açık) mevkiinde Noyan’a yer verilerek hücum gücümüzde sağlamış oluruz. Hülasa Tuzlaspor maçında futbolcularımızın cezalı ve sakat olmaları buna ilaveten de teknik sorumlumuzun da cezası ile takımımızın başında bulunamaması bütün bu dezavantajların Tuzla maçında toplanması pek tabi ki oynadığımız futbola ve aldığımız neticeye tesir etti. İnşallah bundan sonra yapacağımız teknik sorumlumuz her zamanki gibi takımımızın nüvesini hiç bozmadan maçlara çıkarır. Biz Tokatlı futbol adamaları olarak Koray Hoca ve ekibine güveniyoruz.

Tokatsporumuzun bundan sonra yapacağı maçlarda Futbol şansının bizlerle beraber olmasını temenni eder futbol severlere sevgi ve saygılar sunarız.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat