TOKAT GAZETESİ

İLGİLİLERİN İLGİSİNE!

İkinci seçim dönemini yaşayan sevgili belediye başkanımız Eyup Eroğlu’nun yapıp ettikleri güzel hizmetlerini kentimizin çeşitli yerlerindeki ilanlarında zevk ve beğeniyle izliyor ve mutlu oluyoruz. Bunlar, her belediye başkanının olanakları ölçüsünde yapması gereken hizmetler olsa da yine de teşekkür ediyoruz.

            Büyük kentlerde ki ulusal ve dini bayramlarda ulaşım, su ve öğrenci indirimlerini okuyup izledikçe kentimizde neden olmuyor diye düşünüyoruz. Acaba, ilimizde benzer hizmetler veriliyor da yeteri kadar duyurulamıyor mu? Milyonluk kentlerde bu ve benzeri hizmetler verilirken onlarla ölçülemeyecek kadar mütevazı ilimizde benzer hizmetleri vermek daha kolay olmaz mı?

            Bayramlarda yaşayanlara verilen hizmetlerin yanında hakka yürüyenlerimiz de bazı hizmetler bekliyor. Şöyle ki en önemli geleneklerimizden birisi arife ve bayramlarda hakka yürüyenlerimizin kabir ziyaretidir. Erenler ve Ali mezarlıklarında gördüklerimi hiç beğenmedim.

            Önceki belediyeler yollar yapmış, yollara parkeler döşemiş, sular getirmiş, ağaçlar dikmişler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederken, bu senenin bol yağmurlarıyla serpilip gelişen diz boyu otlar kurumuş, dikenlerle karışarak mezarları boy boy, çepeçevre çevirmişler. Yanaşmak mümkün değil. Eğimli arazideki kuru otlara basan insanlar, buza basmış gibi üstten aşağı kayıp yuvarlanması, her an olasıdır. Özellikle Ali Mezarlığındaki mezarlar, heyelana ayak uydurarak harekete geçmişler.

            Mezarlığı temizlemek, heyelana karşı önlem almak çok mu zor? Kanal Tokat gibi yaşayanlara yönelik devasa hizmetlerin yanında geçmişlerimiz için küçük bir temizlik ve onarım çalışması ne ki?

            Bu düşüncelerle cümlenin bayramını kutlar, ilgililerin ilgi ve dikkatine sunarım…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat