TOKAT GAZETESİ

TOKATSPOR NEREYE?

Sayın Tokatsporlular, son aylarda sevgili eşimin rahatsızlığı dolayısıyla sizlerle beraber olamayıp, yorum ve düşüncelerimi paylaşamadım.

Bu geçen sürede Tokatspor’da ve Tokat futbolunda oldukça enteresan olaylar cereyan etti. Bu olayların en üzücüsü Tokatspor’un kongre sürecindeki gelişmeleri oldu. Tokatspor’umuz kurulduğundan buyana hiç böyle bir ilgisizlikle karşı karşıya gelmemişti. Bu konu o kadar ileriye gitmeden Tokatspor’umuzun tüm sevenleri, sever görünen kişileri, makamları tarafından terk edilmiş veyahut da terk edilmeye mahkum edilme sürecine doğru süratle itilmeye, götürülmeye çalışılmaktadır. Artık kulübümüz, yok edilme gibi bir tehlikenin girdabına doğru sürüklenmektedir. Bu gerçekleri tüm Tokatlılar görmemezlikten gelmemeliyiz.

Görüş ve yorumlarımızı Tokatspor’lularla, Tokatspor’un bu kötü günlerinde, kötü gün dostu gibi düşünerek paylaşmak isterim.

1) En kısa zamanda mevcut durum hukuken ne gerektiriyorsa o yerine getirilmeli. Sayın siyasilerimiz, sayın Valimizle, Sayın Belediye Başkanımızla, ilimiz içindeki veya Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa vs. gibi muhtelif vilayetlerdeki Tokat’lı işadamlarımızın muhtelif zamanlarda yöneticilik yapmış olan yöneticilerimizle görevde bulunan yönetici ve eski yöneticiler, Tokat’ımızın yetiştirdiği tüm spor adamları, basınımızla hiç ayrıcalık göstermeksizin toplantılar yapılmalı, fikir üretilmeli, paylaşımcı olunmalı ve Tokatspor’umuzun yararına herkesim elini taşın altına koymalıdır.

Tokatspor artık Sami Ülküspor, Adnan Çiçekspor, Mustafa Çevirgenspor değil; herkesin ortak parçası olan Tokatspor olarak görülmelidir.

2) Bu sezon Samsunspor’un yaptığı gibi kulübümüz için her ne sebeple olursa olsun hangi şahsın, hangi yöneticinin, hangi kurumun (devlete, resmi kurumlara hariç) alacakları varsa, bunların hibesi sağlanmalıdır. Hepimizin ortak yanı olarak bizleri sportif manada tek temsil eden Tokatspor için bu katkılar mutlaka yerine getirilmelidir. Hepimiz bu hususta duyarlı ve anlayışlı olmalıyız.

3) Yetkililer tarafından tüm Tokat’lılara hitap eden, benim ekibim, onun ekibi, o varken ben yokum vs. gibi kendisini bir şey zanneden yönetici tipleri yerine; yöneticilik vasfı olan, Tokat’ımızın yetiştirdiği ve bu işten anlayan, kulübümüzü idari bakımdan içini iyi bilen, kısacası Tokat’ımızın her birimine hitap eden kaliteli bir yönetim oluşturulmalıdır.

4) Kesinlikle sabit gelirler için çalışmalar yapılarak Tokatspor’umuzun artık Sami Ülkü’nün, Murat Şahin’in, Mustafa Çevirgen’in… vs.’nin para desteği ile yöneticilik yapılıyor olmasından ziyade, diğer vilayetlerimizdeki profesyonel takımların sabit gelir kaynakları incelenerek bir yol bulunmalıdır.

5) Artık bazı tecrübelerle görülmüştür ki, takımımızın teknik adamlarını, futbolcularımızı, hatta kulübümüzde görev alan çeşitli görevlileri olmayacak paralarla ödüllendirip, kulübümüzü borç batağına sürüklememeliyiz.

Bu maddelere birkaç tane daha maddeleri ekleyebiliriz. Fakat bu aşamada vakit geçirmeden hasta yoğun bakıma alınmalı ve çaresine bakılmalı.

Herkesimin, her Tokat’lının kulübü olan Tokatspor’umuza sahip çıkmalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde artık hiçbir zaman kapris yapmadan, omuz omuza verip, tüm Tokat’lıların kulübü olan Tokatspor’umuzu düzlüğe çıkarmalıyız.

Saygılarımla…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat