TOKAT GAZETESİ

İŞİTME ENGELLİ MUHTAR İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİNİ KAZANDI

1999’da dönemin Erzincan Valisi Recep Yazıcıoğlu’nun teşvik ve yönlendirmesiyle Erzincan Üzümlü İlçesi Fatih Mahallesi muhtarı seçilen ve başarısını her geçen gün katlayarak 2009’da 3. kere muhtar seçilen İşitme Engelli Muhtar Mehmet Ali Yeniçeri görevi sırasında Uluslar arası ve Ulusal çok ödül almıştı. Aynı zamanda Türkiye’nin tek İşitme Engelli Muhtarı olan Mehmet Ali Yeniçeri 2004’te “Yarınlara Umut Olsun” diye başarısını anlatan kitapta yayınlamış, İşitme Engelliler Dernek Başkanı Spor Kulübü Başkanı yapmıştı.

2009’da ilçelerine yeni açılan Üzümlü MYO İnsan Kaynakları Bölümünü kazanan ve 2010-2011 yılında başarı ile tamamlayan İşitme Engelli Muhtar Erzincan’da SODES projesi ile İşitme Engellilerin okuma yazma öğrenmesi meslek sahibi olmasına çalıştı. Vali, Kaymakam ve Milletvekillerinin desteği ile pek çok işitme engelliye okuma yazma öğreten, meslek sahibi yapan Yeniçeri 2011’de DES (Dikey Geçiş Sınavı)na girip, başarılı olarak İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı.

Doğduğu Üzümlü ve Erzincan’ı çok seven İşitme Engelli muhtar ailesini bırakıp okuluna gidemeyeceğini, Erzincan’da İşitme Engellilerin okuma yazma öğrenme ve meslek sahibi olmasına devam edeceğini söyledi.

Tokat’ta İşitme Engelli Yazar Turan YALÇIN ile olan dostluğu ile tanınan İşitme Engelli Muhtar, yazar arkadaşını zaman zaman Erzincan’a davet ediyor, kendisi de onu ziyarete Tokat’ta geliyor.

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat