TOKAT GAZETESİ

SABIRLI OLMALIYIZ!

Tokatspor’umuz Yükselme Grubu’nda 2. maçında deplasmanda grubun iddialı takımlarından Akhisar Bld.spor takımı ile 2-2 berabere kaldı.

            Takımımız Yükselme Grubu maçlarında sahasında Urfaspor ile 1-1 berabere kalıp 1 puan aldı. BAY geçtiği haftanın ardından deplasmanda Akhisar Bld. Gençlikspor maçında da 1 puan alarak 2 puana ulaştı. Klasmanda da orta sıralarda yer tuttu. Bu haftadan itibaren her hafta müthiş bir maç trafiği içinde mücadele edecektir. Haydi hayırlısı… Biz kendilerine güveniyoruz. Teknik heyetimize, futbolcularımıza her zaman olduğu gibi inanıyor, başarılar bekliyoruz. Bu mücadelede de bizleri mahcup etmeyeceklerine inancımız tamdır.

            Yazının başlığında da ifade ettiğimiz gibi sabretmeliyiz. Bundan sonraki maçların göstereceği neticelere göre yorumlarımızı ve düşüncelerimizi belirtecek olmakla beraber Yükselme Grubu maçlarının çok hassas bir konum içerisinde bulunduğunu da ifade etmeden geçemiyoruz. Grubumuzda ilk iki takım Bank Asya’ya direkt çıktıkları gibi, ilk 5 içinde yer alan 3 takımın da klasman grubundan gelecek 1. takımlarla birlikte oynayacağı Play-Off maçlarında 1 takımın daha Bank Asya’ya çıkma şansı var. Bilhassa bu konuyu üstüne basa basa vurguluyoruz. Yükselme Grubu’nda takımımızın son maçına kadar alacağı sonuçlar önemlidir. Bize göre bu gruptaki her takım gerek deplasmanda gerek iç saha maçlarında, yenebilir de, berabere de kalabilir. Grubumuzdaki takımlara dair bilgi veren yazımızda bu konuyu gündeme getirmiştik. Bütün bu düşüncelerin ışığı altında çok hassas bir konumda olan Yükselme Grubu’nda Tokatspor’umuza tüm Tokatlılar olarak nasıl yardımcı olmalıyız, neler yapmalıyız? sorularının cevaplarını düşünmemiz lazımdır.

            Bize göre şu hususlar önem kazanmaktadır.

1)       Tokatspor’umuzun bir haftasını Bay geçtiği 3 haftanın ardından aldığı 2 puan spor kamuoyunun bazı kesimlerinde ‘az’ olarak değerlendirilmektedir. Kimi zaman yönetim kurulumuz gerek TV. gerekse de yazılı basında eleştiri almaktadır. Bu doğru değildir. Takımımızı, teknik heyetimizi, futbolcularımızı bu sezon Ziraat Türkiye Kupası maçlarında ve Klasman Grubu maçlarında aldığı neticelerle nasıl yere göğe sığdıramıyorsak, bunların başında olan Yönetim Kurulumuz da aynı şekilde mütalaa edilmelidir. Bazı art düşünceli insanların bazı kuruluşları kullanarak ortalığı karıştırmak istemelerine asla müsaade etmemeliyiz. Sezonun yarısından fazlasının geçtiği şu günlerde aynı yönetim kurulu, aynı teknik heyet, aynı futbolcular ile yola devam edileceğine göre olaylara çomak sokmanın Tokatspor’umuza hiçbir faydası olmayacağı bilincinde olunmalıdır.

2)       Spor kamuoyu şunu da gayet iyi bilmelidir ki ne yönetim kurulumuz, ne teknik heyetimiz ne de futbolcularımızın değiştirilmesi gibi bir düşünce, Tokatspor’a zaman kaybından başka fayda sağlamayacaktır. Gereksiz ve zamansız yapacağımız tenkitler yerine camiamızın her kesiminin üzerine düşen görevler doğrultusunda Tokatspor’a yardımcı olunmalıdır. Tek doğru yol budur.

3)       Tokatspor’umuzun bundan sonra oynayacağı maçlarda taraftarlarımız güzel tezahüratlarla maçın başından sonuna kadar futbolcularımızı, hakemleri, rakip futbolcuları onure etmelidirler. Her zaman takımımızın 12. adamı olarak yollarına devam etmelidirler.

4)       Yönetim Kurulumuz takımın yapılanmasında görev verdikleri şahısların yapacakları görevde hiçbir işlerine karışmamalıdır. Amatörce, maçın hakemine, rakip futbolculara, rakip takımın teknik adamlarına müdahaleden kaçınmalıdırlar. Bu gibi davranışlar Tokatspor’umuzun para cezası ya da saha kapatma cezası almasına yol açabilir.

5)       Geçen sene Play-off maçlarındaki başarısızlığa sebep olan etkenleri hatırlatmak isteriz. O dönem, yönetim kurulumuzda çeşitli nedenlerden ötürü çıkan anlaşmazlıklar vardı. Bu olay, Ankara’da yapılan Denizli Belediyespor maçında kendini hissettirmişti. Bu sezon da bu gibi olaylara meydan verilmemesi için, eğer Tokatspor’umuzun başarılı olmasını istiyorsak, herkesim mümkün olduğunca zamansız çıkışlardan vazgeçmeli ve omuz omuza verip, birlik beraberlik sağlanmalıdır.

Tokatspor’umuz için bundan sonra takip edilecek yol; camiamızın herkesimi, her Tokatlı, her kurum, milletvekillerimiz, valimiz, belediye başkanlarımız, Tokat’ın dışında yaşayan önemli işadamlarımızın katkıları ile oluşacak maddi-manevi destekleri sağlamaktır.

            Tokatspor’umuza bundan sonra oynayacağı maçlarda futbol şansının bizlerin yanında olması temennisi ile spor severlere saygılar, sevgiler sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat