TOKAT GAZETESİ

KALİTE FUTBOL

Tokatspor’umuz bu hafta sahasında klasman grubumuzun liderini 2-0’lık net bir skorla yendi. Bu galibiyet takımımızın Yükselme Grubu’nda puanını 5’e yükselterek konumunu iyi bir duruma getirmiş oldu. Artık bundan sonra Çorumspor maçı ile maç trafiğimiz başlayacak. İnşallah bu maçlardan da alacağı puanlarla Bank Asya’ya doğru yoluna devam edecektir.

            E. Şekerspor maçının teknik analizini ve bu hafta gözümüze takılan önemli spor olayları hakkında yorum ve görüşlerimiz şunlardır.

            1) Bir defa; Tokatspor’umuz Ziraat Türkiye Kupası maçları ile başlayan futboluna her maç biraz daha güzellikler katarak en son oynadığı E. Şekerspor müsabakasında da tüm spor severlerin dikkatlerini çekecek kadar oynadığı güzel futbol diğer maçlardan daha farklı, bir çok eksikliklerini gidermiş, daha kaliteliydi. Artık takımımız sahada ne yaptığını bilen takım hüviyetinde görülüyor.

Kalesini müdafaa ederken geri dörtlüsü ile beraber 2 ön liberosunu defans bloğunun önünde, gerektiğinde içinde yer alarak, kalabalık bir defans bloğu oluşturuyor. Top orta sahada iken orta sahanın göbek denilen bölümünü gayet iyi parselliyor, orada da top bizde iken iyi pas yapmamıza, top rakipte iken rakip orta saha elemanları ile iyi mücadele ederek bilhassa 2 ön liberomuz çok güzel yer kapattıkları gibi, kendi aralarında da yerine göre 1’i hücuma çıkıyor, 1’i kalıyor, bilhassa rakipten dönen toplarda da ilk defa böyle diğer maçlara nazaran güzel bir şekilde karşıladıklarını gözlemledik.

Forvet hattında da en ileri uçta yer alması gereken futbolcularımız tam manasıyla nokta santrafor özellikleri olmadığından zaman zaman bunun sıkıntısını çekmesine rağmen, golcümüz Arif’in İstanbul’da Fenerbahçe’ye attığı nefis golüne benzeyen bir golün atılması, arkasından da 2. golümüzde de sağ ön oyuncumuzun (Taner) getirdiği ve al da at diye kestiği topu sol ön oyuncumuz (Cihan) kaleye bırakarak atması, ancak zaman zaman Süper Lig takımlarının bir kaçında ligin üst seviyeli futbol oynayan Avrupalı takımlarında görüyoruz.

Takımımız oyun temposunu biraz daha artırarak bilhassa kontratak (karşı atık) yaptığında daha çabuk oynayarak rakibimizi dengesiz bir şekilde yakalama şansı artar diyoruz, yazı başlığımızda da belirttiğimiz gibi kaliteli futbolumuzu daha geliştirerek sahaya yaymasını bekliyor, tüm teknik heyetimiz ve futbolcularımızı kutluyoruz.

2) Seyircilerimiz ve taraftarlarımıza gelince; Diğer maçlarda olduğu gibi takımımızın 12. adamı rolünde maçın başından sonuna kadar takımımıza yaptığı güzel tezahüratlarla kamuoyu üzerinde müspet bir intiba bıraktılar. Kendilerini kutluyoruz. Bu hafta gidilecek Çorumspor deplasmanında da aynı güzellikleri kendi futbolcuları kadar rakip futbolculara, maçın hakemine, rakip seyircilere karşı da hoş görülü şekilde sergilemelerini diliyoruz. Bu şekilde davranılması ile maçın lüzumsuz yere gerilmemiş olacağını hatırlatıyoruz. Aksi davranışların da Tokatspor’a zarar vereceğinin bilinmesini vurguluyoruz.

3) Önümüzdeki Pazar günü Çorum’da Çorumspor takımı ile senelerin derbisi olarak nitelendirilen bir maç oynanacak. Teknik adamlık zamanımızda gerek Çorum’da gerekse Tokat’ta bu takımlar arasında oynanan maçlarda bulunan birisi olarak geçmiş senelerin tecrübelerimizin ışığı altında bu maç hakkında da görüşlerimiz şunlardır.

Bir defa maçın iki camia arasında dostane geçmesi lazımdır, diyoruz. Tokatspor tarafından olduğu kadar Çorumspor tarafından da gerek yöneticileri, gerekse taraftarları ve gerekse de teknik adamları, futbolcuları, mümkün olduğu kadar centilmence davranışlarda bulunmalıdır. Tokatspor’umuz Tokat’ta oynanan ve Tokatspor’un 0-2 mağlubiyeti ile biten maç da bu görüntüyü vermiştir. Maçın neticesi ne olursa olsun herkes bunu kabullenip, centilmenliği elden bırakmamalıdır. Biz de hak eden kazansın diyoruz.

Tokatspor’umuza Çorumspor maçında her zaman ifade ettiğimiz gibi futbol şansının bizden yana olması temennisi ile başarılar diliyor, sayın spor severlere sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat