TOKAT GAZETESİ

TURAN YALÇIN VE RECEP YAZICIOĞLU KİTABI

Kitaplarla ilgili yazı yazmak zordur. Ne zaman bir kitap tanıtımı ya da içeriği hakkında yazmak zorunda kalsam daima zorda kalmışımdır.

Elimde Şair ve yazar Turan YALÇIN’ın yeni yayınlanan “ Hizmetkâr Lider Recep Yazıcıoğlu” kitabı var.

Elimdeki kitapları bir kenara bırakıyor ve okuma önceliğimi bu kitaba veriyorum.

Kitabın arka kapağında “ Recep Yazıcıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin valiliğe en genç yaşta atanan ilk valisi olarak tanınır. Onun memleketini ve milletini kalkındırmak için, hiçbir etnik- dini ayrımcılığa prim vermeden yürüttüğü çalışmalar gerçekten hayranlık uyandırıcıdır.

Gece gündüz demeden içindeki insan sevgisiyle didinip durmuş bir filozoftur o aslında. Halkının aczini, yoksulluğunu, cehaletini giderme; hastalıklarını iyileştirmek için ne lazımsa araştıran ve bunları hayata geçirmek için elinden geleni yapan bir vatan aşığı, işlerin ‘ Böyle gelmiş, böyle gider’ mantığı dışında da halkı mutlu edecek şekilde yürüyeceğini ispat etmiş bir kahraman…

Onun sıra dışı hayatını ciddi bir araştırma ile ve belgelere dayanarak ortaya koyan yazar, onu tanımış olmanın, sohbetlerindeki insanî atmosferi solumanın dingin tanıklığıyla anlatıyor Yazıcıoğlu’nu…

Eminiz ki, okur bu kitapla onu daha iyi tanıyarak gerçek değerini takdir edecek ve görev yaptığı yerlerde neden o kadar sevildiğini daha iyi anlayacaktır.”

Okuyucularıma bir an önce okumalarını tavsiye ediyorum.

10 Nisan 2010 cumartesi günü akşam 19.30 da, birlik düğün salonu altında(toplantı salonu) Anadolu Basın Birliği Tokat Şube Başkanlığı ve Tokat Kültür Derneği birlikte kitap tanıtım programı yapacaklardır.

Turan YALÇIN’ı bu güzel çalışmasından dolayı tebrik etmek isteyen ve yanında olmak isteyen gönül dostları orada olmalılar diye düşünüyorum.

Sevgili dostum, kardeşim, gönül adamı Turan YALÇIN’ı tebrik ediyorum.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat