TOKAT GAZETESİ

BANK ASYA'YA DOĞRU

Tokatspor’umuz son iki hafta deplasmanda Etimesgut Şekerspor’u 3-1, bu hafta da ezeli rakibimiz Çorumspor’u 1-0 mağlup ederek, Bank Asya’ya çıkış yolundaki mücadelesini, grubumuzda bulunan takımlar kadar iddialı olarak devam ettiriyor. Pek tabii ki son dört hafta içerisinde takımımızla beraber, rakiplerimizin de gerek deplasmanda, gerek kendi sahalarında yapacakları daha bir sürü çetin geçmeye namzet maçları vardır. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, grubumuzda deplasmanda olsun, kendi sahasında olsun, her takım her takımı mağlup edebileceği gibi berabere de kalarak, puanlar alabilirler. Bugüne kadar oynanan maçlarda alınan neticeler bunu fazlası ile gösteriyor.

Son iki haftada gözümüze çarpan önemli olaylar hakkında görüşlerimiz şunlardır:

1- Takımımızın son iki maçında (gerek Ankara’da, gerekse Tokat’ta) teknik analizinin bize göre en önemli noktaları şunlardır;

            a) Etimesgut Şeker ve Çorumspor maçlarında ortaya konulan kontrollü futbol, bu maçlar için en doğru tercihtir.

            b) Her iki maçı karşılaştırdığımızda, takımımızın Ankara’da oynadığı futbol, Tokat Spor’una çok emekleri olan Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Adnan Çiçek’in sohbetimizde ifade ettiği gibi ‘Barcelona gibi top çeviriyoruz’ dediği maç olmuştur. Etimesgut Şekerspor maçı bizim de beğenimizi kazanmıştır. İyi pas trafiğinin yanı sıra, süratli adamlarımızla çıktığımız kontra ataklar ve atılan nefis gollerle seyircileri fazlasıyla memnun etmiştir.

            c) Tokat’ta oynadığımız Çorumspor maçında da ortaya konulan akıllı ve kontrollü futbolumuzu sağlam oynayarak, rakibimize gol atma şansı vermedi. Kontra ataklarda da birçok gol pozisyonlarına girmemizi sağlamıştır. Ancak her iki maçta da futbolcu tercihlerimizde biraz daha dikkatli olmalıyız, diyoruz.

            d) Bize göre takımımızın geri kalan son dört maçında da bu kontrollü futbolu devam ettirmelidir. Çünkü artık maç sayısı azalmıştır. Sağlam oynayarak, az hata yaparak oynamamız gerekmektedir. Bu sayede istenilen neticeler alınabilir kanaatindeyiz.

2- Bu hafta İzmir’de oynayacağımız Göztepe maçında, İzmir’deki Tokatlı hemşerilerimizin tıpkı İstanbul’da Güngören maçında olduğu gibi stadı doldurmalarını bekliyoruz. Takımımızı güzel tezahüratlarla desteklemelerini istiyoruz. Bir de buna ilaveten Cumartesi akşamı İzmir’de düzenlenecek olan Tokatlılar Gecesine de hemşehrilerimizin ve önemli iş adamlarımızın ilgi göstermelerini, Tokatspor’umuza maddi katkılar sağlamalarını temenni ediyor, böyle günlerin de çok nadir, ‘arada bir olur’ düşüncesi ile alakalarını esirgememelerini bekliyoruz. Her Tokatlı gibi biz de bunu temenni ediyoruz.

3- Tokatspor’umuz U-17 kategorisinde, Samsun ilinde yapılan maçlarda tüm rakiplerini yenerek, Türkiye Finallerine iştirak etme başarısı göstermişlerdir. Bu netice Tokatspor altyapısının zaferi olduğu kadar, Tokat futbolunun da Türkiye arenasında önemli bir yer almaya başladığını göstermesi bakımından önem taşımaktadır. Artık seneler evvel altyapıda yapılan yapılanmalar, istikrarlı çalışmalar meyvelerini vermeye başlamıştır. Kendilerini candan kutluyoruz. Bu kategorinin antrenörleri olan Ayhan Demirel ve Hakan Alpay hocalarımızı alt yapımızın teknik sorumlusu Cavidan Şankaynağı, tüm alt yapı yönetici ve antrenörlerini tebrik ediyor, bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarılar diliyoruz. İnşallah Bucaspor örneği ile grubumuzun lideri olan Akhisar Bld.spor kulüplerinin alt yapıdaki yapılanma örneklerini kendimize örnek alarak, önümüzdeki senelerde de bu istikrarlı çalışmayı biraz da bilinçli bir yapılanma ilave ettirilerek, o takımlar gibi oluruz temennisindeyiz.

4- Tokat TÜFAD Şubesinin başkanı sıfatı ile Antalya’da yapılan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin Genel Merkez yönetim kurulu ve şube başkanlarının toplantısında Tokatlı antrenörleri ilgilendiren birçok bilgileri getirdiğimizi, bu arada da antrenörlerimize iki senede bir yaptığımız gelişim seminerini de Haziran’ın 7’sinde yapacağımızı buradan duyurur, daha geniş kapsamlı açıklamaların da sonradan yapılacağını bildiririz.

Tokatspor’umuza kalan son dört maçında da başarılar diler, futbol şansının bizimle olması temennisi ile sporseverlere sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat