TOKAT GAZETESİ

KUTLU OLSUN

Nihayet Tokatspor’umuz zorlu, virajlı yollardan geçerek, inişli çıkışlı performanslar göstererek, taraftarlarımızı kah üzerek kah sevindirerek Bank Asya ayağı Play-Off maçlarına, en son İskenderun Demirçelik takımını, deplasmanda olmasına rağmen 1-0’lık skorla geçerek kalmayı başardı.

            Biz de buradan kutlu olsun diyor, tüm Tokatspor camiasına, başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere, Teknik Heyetimizi, futbolcularımızı, taraftarlarımızı, emeği geçen her personelini tebrik ediyor, canı gönülden kutluyoruz. İnşallah bu hızımızla da bu sezon Bank Asya’ya çıkarız temennimizi tüm Tokatlı hemşehrilerimizle paylaşıyoruz.

            Son haftalarda gözümüze çarpan önemli spor olayları ve yorumlarımız şunlardır.

            1) Bir defa Tokatspor’umuzun tüm birimleri, milletvekillerimiz, valimiz, belediye başkanımız, il genel meclisimiz, tüm sivil kuruluşlarımız, gerek vilayet merkezimizde gerekse de il dışında yaşayan başarılı iş adamlarımız birlik beraberlik içerisinde Tokatspor’umuza maddi manevi nasıl yardımcı olabiliriz, düşüncesi ile herkes karınca kararınca üzerine düşen payı yerine getirmelidir. Bunu vilayetimizin yazılı ve görsel basını sık sık gündeme getirerek bu birimlerin harekete geçirilmesine vesile olmalıdırlar.

            2) Kulüpten aldığımız bilgilerin ışığı altında, Play-Off maçlarımızın oynanacağı yerin futbol federasyonu tarafından Antalya olarak tespit edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. İskenderun ve Adana takımlarının (Adana Demirspor-İskenderun Demirçelik) play-off maçlarında bulunmaları, Antalya’nın bu mevsimde ülkemizin en sıcak yeri olması hasebiyle Play-off maçları için mahsurlu olacağını düşünüyoruz. Halbuki başka vilayetlerimiz İstanbul, Kayseri, Samsun vs. iller her bakımdan daha müsaittir. Kulübümüz hiç vakit geçirmeden Futbol Federasyonu nezdinde girişimlerde bulunmalı ve Play-Off maçlarının daha müsait illerde oynanmasını istemelidir.

            3) Takımımızı teknik yönden incelediğimizde; Sakatlığı geçen, kendi alt yapımızdan yetişen Fatih Özdemir’in takıma iltihakı ve buna ilaveten de sarı kart sınırında bulunan tüm futbolcularımızın Demirçelik maçında gördükleri sarı kartlar ile Play-Off maçlarına sarı kart sınırında olmadan çıkmaları avantajımıza olacaktır. Bol alternatifli kadromuzun daha da rahatladığı düşüncesindeyiz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Namık Altunsoy hocamız ve ekibine, futbolcularımıza güvenimizi her zaman taşıdığımızı ifade ediyor, şimdiden, buradan onlara Play-off maçlarında başarılar diliyoruz.

            4) Buradan Tokatspor Yönetim Kurulu’na da seslenmek istiyoruz. Tokatspor takımımız Play-Off’u garantiledi. Bu sezon son maç hafta sonu Pazar günü Türk Telekom takımı ile oynanacak. Bu maç taraftarlarımızın takımı ile kucaklaşması ve play-off mutluluğunu yaşaması için iyi bir fırsat olacaktır. Bu maçın bilet fiyatlarının makul bir fiyata çekilmesinin taraftarımızın stada gelmesine de vesile olacağını düşünmekteyiz.

            5) Tokat Antrenörler Derneği Başkanı sıfatı ile Haziran ayının 6’sında Endüstri Meslek Lisesi (Sanat Okulu) Salonu’nda, her iki yılda bir yapılan Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri’nin yapılacağını, bu seminere kaza ve vilayet merkezlerimizde bulunan tüm Antrenörlerin iştirak etmek zorunluluğunda olduklarını, seminere iştirak etmeyen antrenörlerin önümüzdeki sezonlarda Futbol Federasyonu tarafından çalışma izni alamayacaklarını bildirir, antrenör arkadaşlara bu konuyu bu vesile ile buradan duyurmuş oluyoruz. Gelişim Seminerine A-, B- Amatör Diplomalı tüm antrenörler iştirak edeceklerdir. Futbol Federasyonu tarafından da 2 görevli Antrenör hocaları seminere nezaret edeceklerdir.

            Tokatspor’umuza Bank Asya’ya çıkması temennisiyle başarılar diler, sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat