TOKAT GAZETESİ

BM'DEN SAVAŞ KIŞKIRTICILIĞI

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yine kendinden bekleneni yaptı. Kurulduğu günden bu yana barış adına ne kadar katkı sağladığını sorgulamak icap eder.

Küresel dünya düzeni çığırtkanlığı yapanların hangi emperyalist düşünce adına, hangi uluslar arası toplantılarda; kimin adına, kimin menfaatine karar alındığı gün gibi ortada.

BMGK dün olduğu gibi, bu gün de barış adına değil, savaş kışkırtıcılığı yapmak adına İran’a yaptırım kararı aldı.

Brezilya ve Türkiye’nin onurlu duruşu her türlü takdirin üzerindedir. Ne gariptir ki dünyanın en büyük silah tüccarlarından biri İsrail’dir. (4. Büyük gücü) Yine dünyada kitle imha silahları yapımı ve bulundurmada en üst sırada yer alan İsrail’dir. İşgal edilmiş toprakların üzerine devlet kuran bir aşiretin, varlığını kan ve ölüm üzerine kurması son derece tabiidir. Aşiret düşüncesi ve çarpıtılmış dini felsefelerinde, “Yahudilerin dışındaki bütün insanlık, köleden öteye geçemez; bütün insanlık Yahudilerin kölesidir!” anlayışı vardır. Böylesine çağdışı bir kültür anlayışının dümen suyuna girmiş olan topluluklardan ve milletlerden ne beklenir ki…

Biz bir şey beklemiyoruz da, uluslar arası kuruluşların siyonist anlayışın güdümünde bu denli olmasını kabul etmiyoruz…

Irak lideri Saddam’ın başını yiyenlerin, Yahudi zihniyeti olduğunu kim inkâr edebilir?

Afganistan’ı, Pakistan’ı karıştıran zihniyetin Yahudi ve Mason güdümlü politikaların olduğunu bugün dağdaki çoban bile biliyor.

Türkiye’de Ergenekon sürüsünün arkasında da aynı zihniyetin; şu ya da bu şekilde kulu-kölesi olmuş devrimbazların olduğu su götürmez bir gerçektir.

T.C. Hükümetinin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın, insanlığın vicdanı olarak yaptığı çıkışlar, İsrail ve onun yandaşlarını çok huzursuz etti. Bu huzursuzluk yüzünden “Tayyipsiz AKP Projesi”nin uygulanmaya konduğunu sağır sultanlar bile duydu. Ne yazık ki bu projenin içinde bilerek ya da bilmeyerek hukuk camiasının bir kısmının da olması son derece vahimdir.

Türkiye, çevresinde savaş istemeyen, barışın ve huzurun hâkim olduğu bir ortamı hazırlamak için var gücüyle uğraşıyor.

Barışın ve huzurun Ortadoğu’da tesisi konusunda, gerek Dış İşleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu, gerek Başbakanımız Tayyip Erdoğan ve gerekse Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar.

Savaş kışkırtıcıların ve ülkedeki bozguncuların oyununu bu millet dün olduğu gibi, bu gün de bozacak güçtedir.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin üyeleri at gözlüğünü çıkarıp, yüz yıldır Ortadoğu’yu kana bulayan planları artık rafa kaldırılması icap eder. 3. Dünya Savaşı çıkacaksa, Ortadoğu’dan çıkar…

Dünya ebedi barışa kavuşacaksa, yine Ortadoğu sayesinde kavuşacaktır…

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Savaş Kışkırtıcılığı yapmaktan vazgeçmeli…

                                                                                                                     Mehmet Emin ULU

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat