TOKAT GAZETESİ

Play-off maçları...

Tokatspor’umuz bu hafta puan cetvelinin alt sıralarında yer alan Denizli Belediyespor ile 1-1 berabere kalarak tüm taraftarlarımızla beraber bizleri de üzmüş bulunuyor. Pek tabi ki geçen sezondan sonra Tokatspor’umuzun bu sezon gösterdiği performans beklenenin de üstünde bir başarıdır.

Biz bu satırlarda takımımızı geçen sezondaki bu kötü kabus dolu günlerinden bu başarılı günlerine kadar hep yanında olduk, geçmiş tecrübelerimizi dayanarak zaman zaman uyarılarda bulunarak, zaman zaman da alternatifler üreterek doğru yolda gitmeleri için katkılarda bulunmaya çalıştık.

            Sezon başında Yönetim Kurulumuz, verdiği doğru kararlarla kendi yetiştirdiğimiz teknik adamlarımızı işin başına getirmeleri, ayağımızı yorganımıza göre uzatarak yapılan transfer harcamaları, geçmiş yönetim kurulunun borçlarını ödemeleri gibi Tokatspor meselelerinin üstesinden geldiler. Başarılı bir şekilde yaptıkları çalışmalarla takdir topladılar. Bu sezon da yeni baştan kurulan kadromuz Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy ve yardımcıları Engin ve Mehmet hocaların bir ekip çalışması yaparak 1. devrenin son haftalarına doğru topun arkasında duran, istenilen saha şablonunu belirleyerek istikrarlı neticeler almaya başladı. Bu devrede de aynı yoldan yürünmeliydi.

            Teknik Heyetimiz, sezon başında 1. devrenin son maçlarına denk gelen zaman içerisinde tüm hatlarıyla uyumlu bir takım oluşturulabilmişlerdir.

            Devre arasında yapılan transferler biraz da önümüzdeki sezonu düşünerek yapıldı. Hatırlanacağı üzere, geçen sezon eski borçlardan dolayı TFF nezdinde transfer tahtası zar zor açtırılmıştı. Bu fırsat bilinerek gelecek sezonda bir sıkıntı yaşanmaması için bir hayli futbolcu transfer edilmiştir.

            Takımımızın 1. devrenin sonuna doğru oturmuş kadrosu ile aldı güzel neticelerle birden bire puan cetvelinin ilk 5 sırası içinde yer almış, neredeyse ilk 3 sırayı zorlamaya başlamıştır. İkinci devre ile beraber daha güzel neticeler alması beklenirken, deplasmanda ve içerde oynadığı maçlarda lüzumsuz puan kayıpları olmuştur. Bize göre bu tabloyu şöyle yorumlarız:

            1) Devre arası elde olmayan sebeplerden dolayı sayıları bir hayli olan transferlerle kadromuz bir hayli şişirilmiş, neredeyse iki takım teşkil edecek seviyeye gelmiştir. Hâl böyle olunca teknik heyetimiz ister istemez yeni arayışlarını denemek istemişlerdir.

            2) Devre arasında yeni transferlerimiz, zaman darlığı, bazı transferlerin daha geç yapılması nedeniyle, hazırlık maçlarında yer alamamışlar, teknik adamlarımız onlar hakkında yeterince bilgi sahibi olamamışlardır.

            3) Lafı pek fazla uzatmadan; teknik heyetimiz elde olmayan sebeplerden ötürü yapılan transferlerle oldukça kalabalık bir görüntü içerisinde bulunan kadromuzun ilk 11’ini sık sık değiştirdikleri gibi, bilhassa maçlar oynanırken yapılan oyuncu değişikliklerinde de giren oyuncunun çıkan futbolcuyu arattığı gözlemlendi. Bu da maçların ne kadar zor şartlar altında oynandığını bizlere göstermektedir.

            4) Bize göre, 1. devre yapılan çalışmalarla uyumlu bir görünüş arz eden, oturmuş kadromuzu sakatlıklar ve kart cezaları dışında mümkün olduğu kadar değiştirmeden yola devam edilmelidir. Yeni transferlerimizin antrenmanlarda, çift kale çalışmalarında deneyerek durumlarını inceleyip, değerlendirilmelidir.

            Biz, Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy ve yardımcıları Engin ve Mehmet hocalarımıza her zaman güveniyor, takımımızı alacağımız güzel neticelerle play-off yolunda emin adımlarla götüreceklerine inanıyor ve onlara güveniyoruz.

            Sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat