TOKAT GAZETESİ

"AZİMLİ YAZARLARIMIZI GÖRDÜKÇE BİZİM AZMİMİZ DE ARTMAKTA"

DİL ZEKASI VE ETKİLİ SORU ÇÖZÜM TEKNİKLERİ UZMANI M. ABDULLAH YILMAZ

“AZİMLİ YAZARLARIMIZI GÖRDÜKÇE BİZİM AZMİMİZ DE ARTMAKTA”  

Geçtiğimiz günlerde  Ankara’da  bir dizi ziyaretlerde bulunan Tokatlı yazar Turan Yalçın’ın ziyaret ettikleri insanlardan bir tanesi de  Genç Gelişim Dergisi , Beyin Gücü Dergisi ve GENÇ Öğrenci Dergilerinde beraber yazı yazdıkları  Aşağı Ayrancı Lisesi Edebiyat Öğretmeni ve  Yazar Abdullah Yıldız oldu.

Turan Yalçın’ın “ Hizmetkar Lider Recep yazıcıoğlu” adli kitabının Akis yayınlarından çıktığını kendi kitaplarının da aynı yayınevinden yayınlandığına vurgu yapan  Yılmaz Yalçın ila tanışmayı çoktan istediğini ve  tanışmaktan ve azimli yazarları tanımaktan  mutluluk duyduğunu ve onlarla tanışınca kendi çalışma azminin de artığına vurgu yaptı.

Turan yalçın ile yakından ilgilenen ve  4 saat boyunca onunla sohbet ederek azim ve kararlığı konusunda hayranlıklarını ileten Abdullah Yılmaz’ın sohbetlerine bir zaman Tokat’ta Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Edebiyat Okurken okulunu bırakarak Gazi Üniversitesi  İletişim Fakültesini kazanarak halen orada okuyan 21 yaşındaki Merzifonlu Yazar Ender Saka’da eşlik etti. Ender Saka iki yazar ağabeyinden pozitif enerji aldığını vurgulayarak  gelişmiş insanlarla tanışıp kaynaşarak kendisinin de daha çok geliştiğini vurguladı.

Yazar turan yalçın 12 başarılı İşitme Engelli ve 3 engelli ebeveyni ile yaptığı röportajlardan oluşan “ Sessiz Dünyadan Esintiler” kitabını da M Abdullah Yılmaz beye  armağan ederken  engelli ve başarılı insanların başarı hikayelerinin gençler üzerinde çok olumlu etki bıraktığını vurgulayarak  kitabın kendisine faydalı olmasını da diledi.

Daha sonra  her konuda  fikir alışverişinde bulunan 3 Gelişim yazarı  gençlere başarı dileklerini ilettiler

Abdullah Yılmaz Kimdir?

M. Abdullah Yılmaz

 

1967’de Adana’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Adana’da, üniversite eğitimini SÜ Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.
Daha öğrenci iken, üç yıl “Türkiye’de Yarın” gazetesinin  “Düşündüklerim” köşesinde güncel konularda yazdı. İki yıl Zaman gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Aynı dönemde birkaç yayın evinde yayın danışmanlığı yaptı.
Devlet okullarında, özel okullarda, sınava hazırlık kurslarında öğretmen, Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi, Sınav Dergisi’nde, üç yılı bölüm başkanlığı olmak üzere, altı yıl yazar olarak görev aldı.
Hızlı Okuma, Öğrenmeyi Öğrenme Teknikleri ve NLP (Neuro Languistik Programming) alanlarında kendini geliştirdi.
Sınav Dergisi’nden, Bil-San Yayıncılık ve Vizyon Yayıncılık’tan sınava hazırlık alanlarında, konu anlatımlı, soru bankası ve cep kitapçığı olmak üzere altı kitabı yayınlandı. 
Eğitim alanında (eğitim amaçlı bulmaca, cd, interaktif eğitim siteleri… vb.), geliştirdiği Alternatif Düşünme Teknikleri, Soru Çözüm Teknikleri ve sınava hazırlık çalışmalarında farklı yaklaşımlar geliştirdi. Halen eğitim alanında ve İletişimde Etkili Dil Kalıpları alanlarında seminerler vermekte, Çeşitli dergilerde (Genç Gelişim, Genç Öğrenci…) birikimlerini paylaşmakta...

 

 

 

 

 

 

 

 

Eserleri

 

Dilin Karakutusu (İletişimde Etkili Dil Kalıpları)

Her Derse Deva Pratik Soru Çözüm Teknikleri

Sınava Hazırlananların Bulmaca Kitabı

Sınava Hazırlık (Etkileşimli ÖSS Hazırlık CD’si)

Özet Konu anlatımı, Sınavda Çıkmış sorular ve Çözümleri (Sınav Yayınları)

ÖSS Türkçe Konu Anlatımı Cep Kitapçığı (Sınav Yayınları)

Üniversite Hazırlık Soru Bankası (Bil-san Yayıncılık)

Üniversite Hazırlık Konu Anlatımlı Soru Bankası (Vizyon Yayıncılık)

Üniversite Hazırlık Soru Bankası (Vizyon Yayıncılık)

Turan Yalçın da Ankara’da kendisine ilgi gösteren yazar Ender Saka ile M Abdullah Yılmaz’a çok teşekkür ederek onları Tokat’a davet etti.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat