TOKAT GAZETESİ

İYİ BİR BAŞLANGIÇ

Tokatspor'umuz şöyle böyle derken, 2013-2014 sezonunda Anadolu Selçukluspor'la yaptığı ilk resmi müsabakasında 2-0 gibi net bir skorla kazanarak iyi bir başlangıç yapmış oluyor. Tebrikler... Tebrikler...

                Sezon başı zorlanarak sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN ve Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr. Adnan ÇİÇEK'in gayretleri Tokatspor'umuzun 50 yıllık çınarları olan bizler ve sağduyu sahibi olan Tokatspor'un kadim taraftarlarının üstün gayretleri ve çalışmaları ile Emin Yılar başkanlığındaki teşkil edilen yeni yönetim kurulumuzun varlığı Tokatspor'umuzun tarihinde ender rastlanan bir olay olarak yer alacaktır. Hadi hayırlısı diyoruz.

                Biz her zaman olduğu gibi 15 günde bir sahamızda oynanan maçlarımızda gözümüze takılan hususları sizlerle paylaşmak istedim.

                1- Bir hafta ara ile Orduspor'la yaptığımız hazırlık maçında takımımıza gösterilen ilgi ve alakayı bu maçta  göremedik.  Nerede ise stadımızın tirübünleri boş denecek kadar az taraftarlar maça gelmişlerdi. Halbuki Tokatspor'umuzun 12. adamı olan taraftarlarımız bu sezonda da her zamankinden daha fazla tirübünleri doldurarak takımımızı her zamankinden daha fazla alaka göstermelidirler. Böylelikle yaşama savaşı veren Tokatspor'umuzu maçlarda tirübünleri doldurarak güzel tezahüratlarla takımımızı destekleyerek görevlerini yapmış olmalıdırlar. Tokatspor'umuza bu ilgiyi her zamankinden daha fazla olmasını beklemekteyiz.

                2- 60 Gençlik vs gibi taraftar topluluklarımızın da stad da göremedik veya seslerini duyamadık. Geçmiş sezonlarda olduğu gibi coşkulu tezahüratlarla takımımızın 12. adamı olan bu taraftar topluluklarımızı vazifeye davet ediyoruz. Her ne olursa olsun yaşama savaşı veren Tokatspor'umuz onlardan görevlerini yapmalarını beklemektedir.

                3- Şeref tirübünlerimizde de siyasilerimiz ilimizin önemli daire müdürleri ve amirleri, iş adamlarımızı 15 günde bir olan sahamızdaki bu maçlara tam kadro gelmeleri takımımızın yanında olduklarını göstermelidirler.

KONYA ANADOLU SELÇUKLUSPOR MAÇININ TEKNİK ANALİZİ

                a) Bu sezon takımımız yeni kurulan yeni bir 11 ile başlamak durumunda kaldığı için henüz istenilen seviye de birbirlerine alışamamış görüntüsünde olmalarına rağmen biz teknik adamlar olarak takımımızı olumlu bulduk,  beğendik.  Bu takım ligde iş yapar bizleri mahçup etmez kanaati uyandırdı.

                b) Takımızın saha şablonu 4-1/4-1 gibi görünüşünde olsa da 4-2-3-1 şeklinde oynamaya çalışıyor.  Kalecimiz ve defansımızın dörtlüsü iyi. Bu hattın ortasında merkezi stoper mevkiinde yer alan Yaşar'ın sol ayaklı olmasının riskinin yanı sıra sık sık yerini boşaltarak dörtlünün önündeki pozisyonlara müdahale etmesi takımımızın defansını bir hayli yanlış yapmaya zorlamaktadır. Bize göre fizik kalitesi yüksek olan kafa hakimiyeti iyi olan merkezi stoper (eski liberomuz)  Yaşar  ufak da olsa bu hatasını düzeltmeli ve mümkün olduğu kadar son adam olduğunu unutmadan yerini boşaltmamalıdır. Orta sahamızda alt yapımızdan yetişen Serkan defansif bir ön libero gibi yer alıyor. Ve bu görevi üstün zekası mücadele gücü ile iyice kapatmaktadır. Yalnız Serkan göbeğin (ortanın solu) bölümünde yer aldığında bu görevi güzel ve daha faydalı yaptığını gözlemledik. Forvet hattımızda ise santraforumuz en ileri adam olduğunu unutmayarak biraz daha fazla rakibimizin stoperlerimizin arasında kalarak karşı defansın dengesini bozmalı ve oradan sağ sola kaçarak ve orta sahadan gelen arkadaşlarına yaklaşarak (kaleye sırtı dönük) oynamalı  ceza sahası içinde de takımımızın gol adamı olduğunu unutmamalıdır.

                c) Takımımız modern futbolun gerekleri olan topun bizde kalması hatlar arasındaki mesafeyi daraltması elinden geldiği kadar mücadele etmesi gibi bütün bunlara rağmen takımımız geçen seneden iki futbolcu (sağbek Furkan, orta saha Serkan) yanı sıra dokuz futbolcumuzun yeni olması elde olmayan sebeplerden dolayı sezona geç başlamamız gibi sebeplerden dolayı şu anda istenilen seviye de olmamasına rağmen ilerde daha iyi futbol oynayan daha iyi neticeler alabilen bir görünümde olacağı kanaatindeyiz.

 

                Teknik sorumlumuz Mehmet ŞAHAN hocamız ve ekibine güveniyor, 2013-2014 sezonunda tüm Tokatspor camiasına başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat