TOKAT GAZETESİ

KAYSERİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE EKONOMİ KULÜBÜ BAŞKANI MUSTAFA KEÇELİ: “KULÜP İLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞIM ZAMAN İLETİŞİM VE GELİŞİMİMDE BÜYÜK İLERLEME OLDU”

SORU-Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

MUSTAFA KEÇELİ -Ben Mustafa Keçeli. 1993 Hatay Yayladağı doğumluyum. Ailenin en büyük çocuğuyum. İlkokul hayatıma Yayladağı’nda başladım. Ortaokula Altınözü’nde devam ettim. Liseyi ise merkez Özbuğday Lisesi’nde okudum. Şimdi ise Erciyes Üniversitesi’nde İşletme bölümünde eğitimime devam etmekteyim.

SORU- Neden Kayseri? Neden İşletme? Bu okulu yazmadan önce ve bugünkü duygularınız arasında ne farklar var?

MUSTAFA KEÇELİ -Kayseri’yi yazma nedenim buraya önceden yapmış olduğumuz geziydi. Okunabilecek bir şehir olduğunu gördüm ve geldim. Neden işletme sorusuna gelecek olursak İşletme bölümü kişinin kendini geliştirebileceği bir bölüm olduğundan tercih ettim. Erciyes Üniversitesi’ni yazmadan önce endişeli duygular içersindeydim. Acaba doğru yeri mi tercih etti diye ama gün geçtikçe iyi ki de buraya gelmişim diyorum.

SORU- Bize ailenizden bahseder misiniz? Anne ve babanız ne iş yapar? Kardeşleriniz nerede okur? Onların bu gelişiminize bakış açısı nedir?

MUSTAFA KEÇELİ -Babam Zeytinyağı ticaretiyle uğraşır. Annem ise ev hanımı. İki tane kız kardeşim var. En küçük kardeşim ilkokul 4. sınıf öğrencisi ve oldukça başarılı bir öğrenci. Diğer  kardeşim ise Nevşehir Üniversitesi’nde Edebiyat okumakta. Bir şeyler yapmak istediğimde aileme hep danıştım ve desteklerini aldım. Bu durumlara gelmemde ailemin  katkısı paha biçilemez.

SORU-Kulüp ile tanışma hikayenizi anlatır mısınız? Kulüp ile nasıl tanıştınız?

MUSTAFA KEÇELİ - Kulüp Erciyes Üniversitesinde kurulmuş bir kulüptü ama aktif değildi. Ben ve arkadaşlarım bu kulübü devralarak tekrar aktifleştirmek istedik. Kulübün tekrar kurulmasında bize en büyük desteği Dar'ulerkam Eğitim Kültür Derneği verdi. Derneğe ayrıca teşekkür ediyorum. Kulübü açmamızdaki en büyük etken Dar'ulerkam Eğitim Kültür derneğidir yani.

SORU –Kulübünüz ile yakın zamanda neler yapmayı arzulamaktasınız?

MUSTAFA KEÇELİ-Kulüp olarak bir çok planlar hazırladık. Konferanslar seminerler ve etkinlik yapmayı hedefliyoruz. Bu programları sık sık yaparak kendimizden bahsettirmek istiyoruz. Yapacağımız programlar kişinin hem gelişimi hem de geleceği açısından  önemli olması ilk temennimiz. Bunun için çalışma yaparken öğrencilerin de fikirlerine yer veriyoruz.

SORU- Kulüpte çalışmaya başlayınca hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

MUSTAFA KEÇELİ -Kulüpte çalışmalara başlayınca insanlar ve kurumlarla iletişimim daha da arttı. Düşüncelerimi daha açık ifade etmeme yardımcı oldu. Aktif olmanın ilk şartı insanlarla etkili bir iletişim kurmaktan geçtiğini öğrendim. Kendime olan özgüvenim arttı. Çünkü bunları yapamadığınız zaman başarılı olamıyorsunuz. Yeni arkadaşlıklar ve yeni çevreniz oluyor. Bunun da bana artı bir değer kattığını düşünüyorum.

SORU -Üniversite öğrencileri genelde aktif değil ve sosyal de değiller. Aktif olması için ne gibi çalışmalar yapacaksınız?

MUSTAFA KEÇELİ -Öğrencilerin en büyük şikayeti etkinliklerin az olması. Biz de bunu göz  önüne alarak daha fazla faaliyet gösterme çabası içinde olacağız. Kayseri etkinlik yapmaya uygun bir şehir. Biz de bunu kullanmaya çalışacağız inşallah. En büyük destekçimiz Dar'ulerkam Eğitim Kültür Derneği’nin de katkılarıyla büyük proje ve etkinliklere imza atmayı düşünüyoruz. Sadece etkinlik değil öğrenciler için yararlı seminer ve konferanslar da düzenleyeceğiz. Katılım ve talep arttıkça doğal olarak programlarımız da artacaktır.

SORU- Kulübünüze Üniversite hocalarınız ve Üniversite yönetimi ne gibi destek vermektedir?

MUSTAFA KEÇELİ- Yeni kurulduğumuzdan dolayı şu anda Üniversitemizden henüz bir destek alamadık. Yapacağımız etkinlik ve programla Üniversite ve hocalarımızdan çok büyük destekler alacağımıza inanıyorum. Erciyes Üniversitesi Kulüplere sahip çıkan ve destekleyen bir üniversite. Biz de bu desteği alabilmek için elimizden geleni yapacağız.

SORU- Fakültenizin ve Üniversitenizin gelişimi için neler önereceksiniz?

MUSTAFA KEÇELİ -Üniversite ve fakültemiz Türkiye’de adından söz ettiren bir okul. Okulumuzun başarılı bir geçmişi var. Benim üniversite ve fakülteme önerebileceğim tek şey daha çok çalışıp gayret etmek olacaktır. Bunun için başta biz öğrencilere iş düşmektedir. Ben Üniversitemizin ilerleyen dönemlerde Türkiye’de ilk sıralarda yer alacağına inanıyorum.

SORU- Kayseri aktif insanların şehri olarak bilinir. Kayseri’de öğrenci olarak bundan faydalanıyor musunuz?

MUSTAFA KEÇELİ -Kayseri insanı iş hayatında aktif insandır. Kayseri’ye gelen öğrencilerin çoğu yapılacak bir şeyin olmadığından şikayet eder. Ama bence bu kişiden kişiye değişen bir düşünce. Herkes bir şeylerin yapılmasını beklerse tabiî ki de yapılacak bir şey olmaz. Herkes içindeki girişimciliği ortaya koysa en aktif şehir olarak tarihe geçeriz. Kayseri’de öğrenci olmak farklı bir duygu. Çünkü Belediye öğrencilerin yararlanabileceği her türlü imkanı ortaya koyuyor  Zaten.önemli olan bu imkanlardan yararlanabilmek.

 

Çok teşekkür ederim.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat