TOKAT GAZETESİ

ÇÜRÜYORUZ -2-

Geçen yıl “ÇÜRÜYORUZ” başlıklı bir yazı paylaşmıştım.

Toplumu habis bir ur gibi saran ahlaksızlık olgusu üzerinde durmuştum. Ahlaki çürümenin her yeri sarmakta olduğunu, bu kokuşmuşlukla “Müslüman” olunamayacağını anlatmıştım. Şekli ibadetlerin, kılık kıyafetle cilalanan kokuşmuşluğun dünyada da  ahirette de hiçbir şey kazandıramayacağını anlatmaya çalışmıştım.

Maalesef dalga dalga dökülmeye başladık ve bu belliydi. Şimdi spordan, ekonomiye, siyasetten devlete her yere sirayet etmiş korkunç bir ahlaksızlıkla karşı karşıyayız.

            Asla şunlar kirli biz temiziz diyecek kadar vicdansız veya bunlar kirli ama bizim adamımız diyecek kadar ahlaken basiretsiz değilim. TOPYEKÜN KİRLENİYORUZ!

            Tedbir alınmazsa bu irin deryasında boğulmayanımız kalmayacak. Güya Muhammet Ümmetiyiz ama cehaletimiz ve rezaletimizle EBU CEHİL Ümmeti gibi bir hayat yaşıyoruz. Bu dünyaca ünlü olmaya başlamış iğrenç yaşam biçimimiz Lut Kavmi gibi Nuh Kavmi gibi, Sodom ve Gomore gibi mutlak bir felaketi getirecektir. Hatta bu felaketi Cenab-ı Hakkın göndermesine gerek kalmayacak kendimiz var edeceğiz…

            Yüzünüze çarpılacak namazdan önce “Hadesten Taharet” edeceksiniz. Kirlenmiş zihninizle, haramla dolmuş cebinizle, sevgiden nasiplenmemiş gönlünüzle ve siyasetin günlük şirkefine vakfettiğiniz ömrünüzle NAMAZ OLMAZ!

            İftarda yetim hakkıyla mideniz dolacaksa, komşunuz açken vicdanınız rahat olacaksa; oruç tutuyorum “gerginim” diye kalp kıracaksanız, trafiği birbirine katacaksanız ORUÇ OLMAZ! 

            Tavafı erken tamamlayacağım diye zayıf Müslümanları tepeleyerek gidecekseniz, hacca giderek ALLAH İNDİNDE kara para aklayacaksanız HAC OLMAZ!

            Göstere göstere hayır yapacaksanız, hayır yaptığınız garibana nimet veren TANRI edasıyla yaklaşacaksanız  (bir elinizin verdiğini diğer eliniz görüyorsa) ZEKAT OLMAZ, FİTRE OLMAZ, SADAKA OLMAZ!

            Olur diyenler varsa şu uluslararası kepazeliğimizi izah etsin lütfen…

      *           *           *

            BÖYLE OLMUYOR KARDEŞİM!!!!

            Hadi hep birlikte yeniden Müslüman olalım…

            Güzel ahlakı tamamlamak için gelmiş bir peygambere yakışır ümmet olalım…

            Hayatımızda bir kez olsun kitap okuyalım. Kur’anı anlayarak okuyalım, Yunus’u okuyalım, Mevlana’yı okuyalım, Hacı Bektaş-ı Veli’yi okuyalım.

            Her neyse içimizdeki, gönlümüzdeki, ülkemizdeki pislik- kokuşmuşluk hep birlikte def edelim.

 

            Kıyam ayağa kalkmak demektir. Kendi kıyamımızı gerçekleştirelim. Kıyametimiz kahrımıza değil arınmamıza vesile olsun… 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat