TOKAT GAZETESİ

Ziraat Kupası maçlarımız

Tokatspor’umuz bu sezon büyük başarılar göstererek Ziraat Kupası maçlarında Türkiye’nin ilk 8 takımı arasında yer alarak grup maçlarına kalmış bulunuyor. Ülkemizin 3 büyük takımından biri olan Galatasaray ile de aynı grupta yer alıyor.

            Galatasaray ile biri İstanbul’da biri de Şubat ayının ilk haftasında Tokat’ta maç yapacak. Evet Tokatsporlular bu bir rüya değil, gerçek. Tokatsporumuzla ne kadar iftihar etsek azdır. Yaşa, var ol Tokatspor…

            Her zaman olduğu gibi Tokatspor’umuzla ilgili konularda yaptığımız yorumlarda gözümüze takılan önemli unsurları paylaşarak sporseverleri bilgilendirmek isteriz.

1) Pek tabiî ki Tokatspor’umuz Ziraat Türkiye Kupası’ndaki bu başarısı ile Türkiye çapında hepimize büyük sükse yaptı. Bununla da kalmayıp, kulübümüze bazı yükümlülükler getirmiştir.

            a) Bir defa, kulübümüzün maç trafiğini 6 maç daha fazlalaştırmıştır. Yani 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden takımımız diğer rakiplerimizden 6 maç daha fazla oynamak zorunda olduğu için lig maçlarımızda rakiplerimizin karşısına yorgun çıkacaktır. Takımımızın teknik heyeti bazı maçlarda rotasyon yapmaya çalışsa da kadro yetersizliği var. Mutlaka takımımıza 2-3 transfer, en az 3 adet de alternatif olabilecek futbolcu transfer edilmelidir. Geçtiğimiz sezonlarda Kayseri Erciyesspor, Ziraat Kupası’nın finalini oynamasına rağmen bu kadro yetersizliği yüzünden yorgun, bitkin olarak lig maçlarını oynamak zorunda olduğu için başarısız sonuçlar alarak küme düşmüştür. Allah göstermesin Tokatspor’umuz da bu duruma düşebilir. Mutlaka alternatif transferler yapılmalıdır.

            b) Kulübümüz Ziraat Kupası’nda TFF’den maddi gelir beklerken SGK ve diğer masraflardan dolayı TFF’ye ödenmek üzere bir icra ile karşı karşıya kaldığından beklenen parayı alamamış, pek tabiî ki futbolculara olan ödemelerini zamanında yapamamaktadır. Bu da sıkıntı oluşturmaktadır.

            c) Kulübümüzün bu kritik konusu ile yetkililerin behemehal ilgilenmesi, bilhassa kulübümüze sıcak para temin edecek maç biletlerine daha fazla ilgi göstermeleri gerekir. Her zaman olduğu gibi Kulübümüz sayın Valimiz Mustafa Taşkesen, sayın Belediye Başkanımız Adnan Çiçek ve tüm hemşehrilerimizin yardımlarını beklemektedir.

GALATASARAY VE ELAZIĞ MAÇININ TEKNİK ANALİZLERİ

            Takımımız her iki müsabakada da Süper Lig takımlarına karşı başarılı bir mücadele örneği göstermiştir. Takımımız haddini bilerek oynadığı taktikle ülkemizin spor adamları tarafından takdir edilmiş, iyi not almıştır.

            Ülkemizin büyük takımlarından Galatasaray ile İstanbul’da oynadığı maçta takımımızın saha şablonu, futbolcularımızın gösterdiği mücadele fevkaladeydi. Galatasaray’a karşı topun arkasına geçerek forvet hattımızdan başlayıp, orta saha ve defans bloğuna kadar takım savunmasına bir de kalecimiz Mehmet’in fevkalade oyunu eklenince Tokatspor’umuz Türkiye’nin ekranında tüm spor severler tarafından takdirle izlenmiştir. 1-0 mağlup durumda iken girdiğimiz gol pozisyonları golcülerimizin hepsinin birden oyundan çıkmasına isabet ettiğinden Galatasaray’a son Antalyaspor maçında 90+1’de yediği gibi sayı yapabilir ve maçı beraberlikle de bitirebilirdi.

            Sanica Boru Elazığspor maçı sahamızda seyircimizin önünde oynandı. Bunun avantajı ile daha atak bir futbol sergiledik. Takımımız Galatasaray maçındaki gibi saha dağılışı iyi olmadığı için rakibi defansta ve ofansta forse edememiştir.

            Fakat ne olursa olsun Tokatspor’umuz, Süper Lig takımlarına oynadığı futbol tüm ülkemizin yorumcuları, futbol adamları tarafından beğenilmiş ve takdir edilmiştir.

            Biz de başta Emin Yılar başkanlığındaki Yönetim Kurulumuz olmak üzere Teknik Direktörümüz Mehmet Şahan ve ekibini, futbolcularımızı, Teknik Menajerimiz Namık Keskinsu’yu kutluyor, bundan sonraki maçlarımızda, lig maçlarımız da başlayacağı için biraz daha dikkatli ve yerinde rotasyon yaparak hareket etmelerini temenni ediyor, tüm Tokatspor camiasını candan kutluyoruz.

Sayın spor severlere sevgi ve saygılar.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat