TOKAT GAZETESİ

Genç Akademi Birim Başkanı Şeyma Özbolat

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

Genç Akademi Birim Başkanı Şeyma Özbolat:

“Bu kulüpte çalışmaya başladıktan sonra arkadaş ve

hocalarımla daha samimi ilişkiler kurmaya başladım”

 

SORU-Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

ŞEYMA ÖZBOLAT- Ben Şeyma ÖZBOLAT. 22 yaşındayım. İlkokulu Tokat Fatih İlk Öğretim Okulu’nda okudum. Liseyi ise Tokat Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde tamamladım. Şuan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Ekonometri okumaktayım. Cumhuriyet Üniversitesi’nin en aktif öğrenci kulüplerinden olan Genç Akademi Kulübünün birim Başkanıyım.

SORU- Neden Genç Akademi Kulübünü seçtiniz? Tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

ŞEYMA ÖZBOLAT-Cumhuriyet Üniversitesi’nde en çok faaliyette bulunan ve kampüste en çok tanınan, yaptığı etkinliklerle öğrencilere istediğini veren bir kulüptü. Bu nedenle bu kulüp içerisinde yer almak istedim.

SORU- Bu kulüple tanışmanızdan sonra sosyal hayatınızda ne gibi değişimler oldu?

ŞEYMA ÖZBOLAT- Branşında başarılı birçok kişi ve hocalarımla tanışma fırsatım oldu. Onların kişisel gelişim konusunda aşıladıkları bilgi ve tecrübelerinden faydalanma fırsatına nail oldum.

SORU- Bu kulüple okul hayatınızda ne değişimler geçirdiniz?

ŞEYMA ÖZBOLAT- Üniversitede arkadaşlarım ve hocalarımla daha samimi iletişim kurma açısından faydalı oldu.

SORU- Bugüne kadar neler yaptınız bu kulüple?

ŞEYMA ÖZBOLAT- Zır Zır deli adlı tek perdelik komedi oyunu gerçekleştirdik. Semih YALMAN 3 dakikada hayalini anlat etkinliğimiz oldu. Kahraman TAZEOĞLU etkinliğimiz oldu. Ataman ÖZBAY başarı adımları Fırat ÇAKIR engellere rağmen başarıyı yakalamak adlı seminerimiz ve daha birçok etkinliği kulüp olarak gerçekleştirdik.

SORU- Bundan sonra neler yapmayı planlıyorsunuz?

ŞEYMA ÖZBOLAT-Öncelikle aynı hızla devam edeceğiz. Bir çok yeni etkinlik planlarımız var. Bunlardan bazıları Fatih Portakal, Ece Temelkuran, Roberto Carlos, Kaan Murat Yanık, Kahraman Tazeoğlu, Elif Şafak, Tolga Çevik, Üç Adam, Sezer Cumhur Önal, Banu Avar’la buluşma etkinliklerimiz.

SORU- Kulübünüze arkadaşlarınızın yaklaşımından memnun musunuz? Başka neler beklersiniz?

ŞEYMA ÖZBOLAT -Kulübe öğrencilerin yaklaşımı oldukça iyi, yapılan etkinliklerimize fazlasıyla katılım var. Kulüp içerisinde yer almak isteyen öğrenciler de bir o kadar fazla biz de bu durumdan oldukça memnunuz.

SORU- Okul yönetiminin sizin bu çabalarınıza bakışını nasıl buluyorsunuz?

ŞEYMA ÖZBOLAT - Üniversite olarak yer konusunda destek her zaman bizi mutlu etmiştir. Ufak tefek yer konusunda bazen sıkıntı yaşabiliyoruz. Bu konuda biraz daha bize destek olup ortam sağlarlar ise daha fazla etkinlik yapıp ve bir o kadar öğrenciye faydalı olmaya çalışır, öğrencilerin bizden istediklerini gerçekleştirmiş oluruz.

SORU- Bu kulüpte olmak ilerde size iş hayatında ne katkılar sağlayacak?

ŞEYMA ÖZBOLAT -Bu soruya şuan cevap vermek ne kadar objektif olur bilemiyorum ama iş hayatına atıldığımda bana kazandırdığı faydaları göreceğime inanıyorum. Şuan bile birçok konuda bana bir şeyler kattığına inanıyorum. En önemlisi insanın kendini tanıması ve anlaması.

SORU- Kulüpler ile gelişmek isteyen gençlere neler önereceksiniz?

ŞEYMA ÖZBOLAT -Kulüple gelişmek aslında sosyal bir ortamın içinde kendini görmek gibi bir şey. Gerçekten kendini geliştirmek isteyen biri bu tarz kulüplerin ve etkinliklerin içinde kendini bulacaktır. Önemli olan gerçekten istemek, bunun için çaba harcamak ve elinden geleni yapıp kulüp içinde birlik olmak.

 

Çok teşekkür ederim. Bir bakkal olmasına rağmen kişisel gelişimin önemini kavrayarak sizi de kişisel gelişim ile tanıştıran babanız Osman Özbolat’ın çabalarını sizin gelişiminizle görmek bizi mutlu etti. Başarılar dilerim, okul hayatında, ilerde aile ve iş hayatında Şeyma. Yolun açık olsun.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat