TOKAT GAZETESİ

Bayraklaşan İnsanlar

Sayın Valimize İthaftır!

 

            Şu garip dünya hayatında varlıklarıyla övünen insanları gün geldiğinde ne kadar büyük ve acı bir akıbetin beklediğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir damla suya muhtaç, bir lokmaya ilaç gibi bakarak; ağız tadıyla bir şey yemeden içmeden şu fani dünyadan göçüp giden varlıklı insanların haddi hesabı yok.

         Fakat aynı dünyanın içinden ömrüne ömür katan insanların sayısı da az değildir.

         Bir insanın ömrüne ömür katması demek, ne demek? Elbette bu maddi yaşayışın uzantısı olamaz. Bizim ömrüne ömür katan dediğimiz insanlar: “Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri” kabilinde olan insanlardır.

İşte o insanlar ölümsüz insanlardır. Bugün hayatımızın her köşesinde aklımızdan çıkarmadığız Mimar Sinan gibi Fatih ve Yavuz gibi daha ismini zikretmediğim yüzlerce, binlerce insan… Hepsi de bayraklaşan insanlardır…

         Günümüzün bayraklaşan insanları, elbette şerde değil, hayırda yarışan insanlardır.

         Eğitim, sağlık ve kültür hizmetlerini ömrü boyunca kazandığını; yurt yaparak, hastane yaparak, üniversite yaparak harcayan insanlara elbette “Bayraklaşan İnsanlardır.”

Tokatlı olarak çoğumuzun farkında olmadığı, farkında olunca da şaşırıp kaldığı, Hayırsever Ali TEPE, şu günlerde Tokat’ın ve Tokatlının gündemine daha fala girmek istiyor.

Eğer Sayın Valimiz Mustafa Taşkesen ve Sayın Belediye Başkanımız Adnan Çiçek ellerini çabuk tutmazsa, korkarım bu büyük hizmet akamete uğrayacak gibi.

         Ali TEPE Tokat’ta bir vakıf kuduruyor. Bu vakfa trilyonlarca liralık mal varlığını aktaracak ve Tokat’ın ve Tokatlının hizmetine sunacak.  “Allah gecinden versin!”,  seksen beşin üstündeki bu güzel insan, bir an önce bu işin gerçekleşmesini istiyor. En kısa zamanda bir öğrenci yurdunu Tokat’taki çocuklarımızın hizmetine sunacak.

         Fakat işin garibi, Ali Tepe Ağabeyimizin, mal varlığının arkasında başkaları da var. Aydın valiliği, Aydın milletvekilleri bir tülü peşini bırakmadıkları gibi;  Koç Vakfı da Ali Ağabeyi ikna etmek için büyük gayret gösteriyor. Yani Ali Tepe’nin gönlünü kim ederse meyli oraya olacak.

         Bizzat kulağımla duydum.

“Ben Aydın valisini, Aydın Milletvekillerini ne yapayım! Bana Tokat gerek. Tokatlı gerek!”  diyor.

Böyle diyor demesine de kendilerine bir şekilde ulaşıldığı halde,  ne sayın valimiz, ne de milletvekillerimiz Ali Tepe Ağabeyimiz ziyaret edip durumu çabuklaştıracak bir gayrettin içine girmiyorlar. Eğer bu hizmeti, bu vakfı Tokat ve Tokatlı kaçırırsa buna sebep olanları ne bu millet affeder, ne de tarih affeder.

Sayın Valim, sayın belediye başkanım!  Ali Tepe sizi bekliyor. Ne olur o, bugün var yarın yok! Yanına gidiniz, bir kahvesini içiniz… Bu hizmetin ve vakfın Tokat’a gelmesi için gayret gösteriniz… Yoksa “Atı alan Üsküdar’ı geçtikten sonra dövünmenin, ah ü figan etmenin bir çare olmayacağını siz de biliyorsunuz.

Ali Tepe Tokat’a ve ülkeye yaptığı hizmetlerle Bayraklaşan insanlarımızdan biri olmayı çoktan hak etti. Bu güzel insanların kervanına katılmak için Ali Tepe Ağabeyin yanına gidiniz.

Göreceksiniz, Tokat için güzel gelişmeler olacak!...

 

 

                                                                           Mehmet Emin ULU

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat