TOKAT GAZETESİ

Adem Özbay’ın Tokat’a Gelmesi Ve Önemi

Adem Özbay ile bundan yaklaşık 10 yıl kadar önce Kişisel Gelişim Dergileri okumaya başladığım zaman tanışmıştım. O zaman KİŞİSEL GELİŞİM adlı dergiyi bir yayınevi adına yayımlıyordu. Benim başarı hikayemi 2 kere dergide yayınlamıştı. Bu tutumu ona saygı ve sevgi beslememe sebep olmuştu.

Adem Özbay, daha sonra GENÇ GELİŞİM dergisini çıkarmaya başladı. Bu dergide ben de yazı yazmak istemiştim. Dünya Şampiyonumuz Ersan Turan ile alakalı yazım 2. Sayıda yayınlanmaya başladı. Dergiyi ve verdiği kitap eklerini zevkle okuyordum. Yazılarıma arada yer veriyordu. Adem beyle maille güzel dostluk kurmuştum. Ona dergiyi geliştirmesi için fikirlerimi anlatmaya devam ettim her zaman. Zamanla derginin devamlı yazarlarından olmaya başladım. Adem Özbay eski sayıları bana yolluyor ben de çantama koyduğum dergileri gittiğim her yerde genç yaşlı demeden herkese hediye ediyordum. ”Bunu ben hediye ediyorum. Siz okuyun ve devamlı okumayı alışkanlık haline getirirseniz ve okuduklarınızı uygularsanız kendinizin geliştiğini görürsünüz.” diye.

Bir süre sonra dergileri yeğenlerim ve akrabalarımla tanıştırmaya başladım. İstanbul’da çalışan yeğenlerimi de dergi okumaya teşvik ettim. Kişisel Gelişim Dergileri okuyarak gelişen yeğenlerimle Adem Özbay’ı tanıştırmaktan memnunluk duydum. Yeğenim Taner Yalçın’da İstanbul’daki Pazarlılar Derneği Başkanı ve yöneticileri ile tanıştırdı. Adem Özbay eski dergileri onlara da verdi. İstanbul Pazarlılar Derneği Dergileri Pazar ilçe genelinde dağıtınca öğrenciler bu dergileri okuyarak faydalandılar.

Adem Özbay ile tanışmak isteyen gençlerin bu taleplerini İstanbul Pazarlılar Derneği’ne iletince onlar da memnuniyetle karşıladılar ve bugün başlayacak ve 2 gün boyunca Pazar, Tokat ve Erbaa’da devam edecek olan “Adem Özbay ile Kişisel Gelişim Günleri” başlamış oldu.

Adem Özbay, gittiği yerlere kitap fuarı açılmasını ve okurun sevdiği yazarlar ile okurlarının buluşmalarını destekleyen bir şair ve yazar. Tokat’tan bile küçük illerde kitap fuarı düzenlenmesine rağmen Tokat’ta olmamasına üzülen bir insan, benim gibi…

Bu gezide ilimiz yetkililerine bunları da anlatacak ve kitap fuarının önemine değinecek. Bu gezi boyunca konuşmalarına gelecek olanlara 8.000’e yakın Kişisel Gelişim Dergisi dağıtacak olan Adem Özbay ve İstanbul Pazarlılar Derneği, bence çok güzel bir eğitim ve Kültür Hizmeti yapacaklar 2 gün boyunca.

Bu konuda İstanbul’daki Pazarlılar Derneği’nin Başkanı arkadaşım Cengiz Çevik ile yardımcısı yeğenim Taner Yalçın’a çok teşekkür ederim. Düşüncelerimizi saygı ile dinleyerek, değerli bir yazar ve şair, yayıncı olan Adem Özbay ile Tokatlı liseli ve Üniversiteli gençleri buluşturmalarından dolayı.

Tabii ki bu daveti kırmayarak o kadar işinin arasında kabul eden ve 2 gününü Tokat’a ayıran Adem Özbay’a milyonlarca teşekkür ederim.

İlk defa düzenlenecek olan “Adem Özbay ile Kişisel Gelişim Günleri”nin gelenekselleşerek her sene hatta senede 2 defa yapılmasını candan temenni ederim.

 

Kendisinin ve ailesinin gelişimini önemseyen ilimizin tüm insanlarını Perşembe günü Pazar Lisesi’nde saat 9’de, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampusu’nde saat 11’de Gaziosmanpaşa Lisesi’nde saat 14’deki konuşmaya ve akşam saat 19’de Kültür Sarayı’ndaki konuşmaya gelmelerini tavsiye ediyorum. Erbaa’da ise Cuma günü Merkez Anadolu Lisesi’ndeki konuşmaya Erbaalılar katılarak kişisel gelişimin ne olduğunu Ülkemizde Kişisel Gelişim dergi ve kitapları konusunda usta olan Adem Özbay’dan dinleyebilirler.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat