TOKAT GAZETESİ

Tebrikler Tokatsporumuz

 

Tokatsporumuz yeni teknik direktörümüz Mehmet Bulut ve ekibiyle oynadığımız ikinci maçında da sahamızda Gümüşhanespor’u 1-0’lık skorla geçerek haftayı kazançlı olarak kapamıştır.

Bu galibiyet inşallah Tokatsporumuzun yoğun maç trafiğinden (Ziraat Türkiye Kupası maçları vs.) yorgun düşüp de başarısız maçlarından sonra son iki haftada aldığı puan ve puanlarla tekrar çıkışa geçtiğini göstererek tüm Tokatspor taraftarlarını sevindirmiştir.

Bu vesile ile biz de bu satırlardan  kucak dolusu tebrikler diyor, takımımızın bu güzel neticelerle devamını bekliyoruz .

TEBRİKLER TEBRİKLER…

Tokatsporumuz geçtiğimiz haftalarda Ziraat Türkiye Kupası maçları ve Türkiye 2.devre maçları dolayısıyla haftada Çarşamba – Pazar ikişer bazen de üçer maç yapmak zorunda kalmıştır.

Her zaman gururla bahsettiğimiz Ziraat Türkiye Kupası maçlarında Türkiye’nin ilk 8 takımı arasında bulunduğu  büyük başarı gibi ülkemizin 3 büyük kulüpleri arasında bulunan Galatasaray gibi bir kulüple İstanbul’da TT Arena’da, Tokat’ta sporseverlerin önünde oynadığı maçlar Tokatsporumuzun tarihine geçecek nitelikte olaylardır.

Bütün bu güzelliklerle dolu maç trafiğimiz Tokatsporumuzu yormuş ve hırpalamıştır bu da başarısız maçlarımıza sebebiyet vermiştir.

İnşallah bu hafta Gümüşhanespor’u 1-0 yenerek tekrar başarılı maçlar için bir başlangıç olmuştur diyelim.

Biz takımıza güveniyor ve inanıyoruz.

Gümüşhanespor müsabakasında gözümüze takılan önemli olayların başında Galatasaray maçındaki muhteşem kalabalık kadar olmasa bile Tokatspor’umuzun bu büyük taraftarları tribünlerde yerini alıp Tokatspor’umuzu desteklemeliler.

Bir avuç Tokatspor taraftarları gösterdikleri bilinçli tezahüratlarla takımımızı desteklemelerinden dolayı tüm sporseverler tarafından takdir edilmişlerdir. Biz de bu satırlardan taraftar topluluklarımızı kutluyor tüm Tokatspor severler adına teşekkür ediyoruz.

Şeref tribünümüz her zaman olduğu gibi Tokatsporumuzun bir nolu destekçilerinden olan sayın Valimiz Mustafa Taşkesen sayın Belediye Başkanımız Doç. Dr. Adnan Çiçek’in yanı sıra Ak Parti Belediye Başkan adayımız sayın Eyüp EROĞLU’nun Tokatsporumuzun maçını izleyip gelmeleri sevindirici bir konumdur.

Biz Tokatsporumuzu diğer partililere mensup belediye başkan adaylarıyla şeref tribünümüzde görmek istiyoruz.

Tokatlı tüm taraftarlar en az belediye başkanımız Adnan Çiçek kadar ülkemizde Tokat’ımızı en çok tanıtan Tokatsporumuzla ilgilenmelerini beklemektedirler.

Takımımızın son iki haftada deplasmanda Sarıyer’le beraber kalarak, bu hafta da içeride Gümüşhanespor’u yenerek tekrar bir çıkışa geçtiğini gözlemliyoruz. İnşallah bu çıkış önümüzdeki haftalarda da devam eder. Tokatspor’umuzun bu sezon arzu edilen klasmandaki yerini alır, her iki müsabakada da takımımızı yeni teknik direktörümüz Mehmet Bulut ve ekimi yönetmektedir. Biz buradan Mehmet Bulut ve ekibine hoş geliniz diyor, bundan sonraki maçlarda da başarılar diliyoruz.

GÜMÜŞHANESPOR MAÇININ TEKNİK ANALİZİ

Takımımız Gümüşhanespor maçında iyi bir futbol oynayarak çok güzel bir varyasyon neticesinde sağ bekimiz Engin’in ortaladığı topu ters taraftan sol ileri oynayan Emin’in volesiyle attığı gol ile 1-0 kazandı.

Takımımızın bazı mevkilerde yeni elemanların yer aldığını görüyoruz, sağ bekte Engin sol bekte sol ileri futbolcumuz Mutlu yer alıyor. Orta sahada sakat olan ön liberomuz Haluk’un yerine yeni transfer Abdullah her zaman olduğu gibi Mehmet sol ilerde de zaman zaman değişik mevkilerde oynayan Emin’i görüyoruz. Santrafor iki yeni transfer santraforlarımız Metin Çakmak, Emre gibi yan yana oynayan bir taktik görüntü içerisinde yer almaları bize göre takımımızın sağ ileri ve sol ileri mevkilerinde oynayan futbolcularımızın çok yönlü olamadıklarından hücumda sanki 4 forvet gibi oynuyormuş hissini verdiler. Bu forvetlerimizin arkasında kalan geniş alanı da iki ön liberomuzun doldurma şansının az olduğundan topun takımımızda kalma şansını azaltıp pas yapma şansımızın da azalmasına sebebiyet vermektedir. TFF tarafından 2. Lig karmasına seçilen sol bekimiz Caner’den de kolay kolay vazgeçmemeliyiz, onu tekrar kazanmalıyız.

Her ne kadar  Tokatspor’dan evvel grubuz takımı İnegölspor’u çalıştıran yeni teknik direktörümüz takımımızı tanımasına rağmen daha yakında yapacağı çalışmalarla daha iyi tanıyacağı kanaatindeyiz.

Biz Tokatlı teknik adamlar olarak yeni teknik direktörümüz Mehmet BULUT’u daha önceki takımlardaki gösterdiği başarılarla takımımıza layık bir teknik adam olarak görüyoruz. Tokatsporumuzda başarılı çalışmalar yapacağından eminiz.

 

Tokatspor’umuzun bundan sonraki maçlarına ve bu kritik dönemdeki konumuna tüm Tokatlılar olarak sahip çıkılmasını bekliyor, sporseverlere sevgi ve saygılar sunuyoruz…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat