TOKAT GAZETESİ

Fırat Üniversitesi’nde 4 Saat

Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi’nde okurken tanıştığımız ve liseli olmanın verdiği çekingenlik ile o zamanlar bizi iyi tanımayan ama daha sonra Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğini kazanınca Üniversiteli olmanın verdiği heyecan ile kendisini oldukça geliştiren ve Üniversitenin kulüplerine üye olarak Üniversitedeki sosyal çalışmalara gayretle katılan Mustafa Rahman Aydın Üniversitenin IEEE Fırat Kolu’nun 3 gün sürecek “Geleceğine Yön Ver” Kariyer günlerine davet edince ve bu davetindeki samimiyetini görünce “bu davete icap etmek gerek” diye düşünerek yollara düştük.

İstanbul’da Üniversitede okurken yurtta ve okulda pek çok Elazığlı dostumuz, arkadaşımız vardı. Şu an Elazığ’da avukatlık yapan Av. Ferhat Tozkoparan bunlardan bir tanesi. Bunun yanında İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nda Öğretmenlik yapan Serkan Tohumcu, Beden Eğitimi Yüksekokulu’nda okuyan, kitaplarımıza, dergilere ve çalışmalarımıza olağanüstü ilgi gösteren ve faydalandığını söyleyen Ömer Albayrak da Elazığ’dalar. Ancak biz Mühendislik Fakültesi’ne misafir olduğumuzdan onları bu ziyarette göremedik.

Sabah Mustafa Rahman Aydın ile konuşmaların yapılacağı Fırat Üniversitesi Merkezi Kütüphane yanında bulunan Atatürk Kültür Merkezi’ne geldiğimizde gençler stantlar açmış bizi bekliyorlardı. Tüm IEEE üyeleri “Hoş Geldiniz” dediler. Protokol odasına alarak çay pasta ikram ettiler.

Fırat Üniversitesi 1975 yılında açılmış ve şehrin orta yerinde kampusu küçük bir ilçe kadar büyük. Her yan ağaçlar ile kaplı ve piknik alanları ile sosyal tesisleri ile sanki orman tesislerine benziyor.

Konuşma yapacağımız saate kadar gençler ile sohbet ettik. Bizi davet eden Mustafa Rahman Aydın bir an yanımızdan ayrılmayarak sevgi ve saygısını gösterdi. Zaman zaman yanımıza gelen IEEE üyesi Mühendis adayları ile sohbet ettik. Onlara kalemler, Genç Gelişim dergileri armağan ettim.

Konuşmayı dinlemeye İşitme Engelliler Derneği Başkan ve Yardımcısı ile İşitme Engelliler Meslek Lisesinden bir grup öğrenci ve öğretmenleri gelmişti.

Gençlere Kişisel Gelişimin önemini anlatarak hayatta yaşadığımız tecrübelerimizden bir demet tavsiyelerde bulunarak, hikayeler, anılar eşliğinde bir saat sunum yaptık. Öğrencilerin sorularını cevapladım. Güzel soru soran öğrencilere kalemler ve Genç Gelişim Dergisi armağan ederek, okuyarak faydalanmalarını ve soru soran, öğrenmek isteyen gençlerin her zaman hayatta başarılı olacaklarını, özgüven sahibi olmanın başarmanın yarısı olacağını anlattım. Mustafa Rahman Aydın bize bir plaket sunarak teşekkür etti.

Konuşma tamamlandıktan sonra Beden Eğitimi Öğretmenliğinden tanıdığımız Serhat Demir ile Salih Atan ziyaretimize geldiler. Bizler de öğle yemeğini Veteriner Fakültesi’ndeki sosyal tesislerde yedik IEEE üyesi gençler ile. Üniversitenin sosyal tesisleri de güzel. Elazığ insanı gerçekten samimi ve milli ve manevi değerlere bağlı, insanlar ile güçlü iletişim kurarak insana insan olduğundan değer veren insanlar. Bu yüzden de Elazığ insanı ülkemizin her yerinde söz sahibi olup başarıları ile güzel yerlere geliyorlar.

Konuşmamızın tamamlanmasından sonra otobüsün hareket saatine bir hayli vardı. Daha önceden tanıştığımız ve Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde Erkan Batmaz’ı IEEE üyesi gençler ile ziyaret ederek gençlerin gelişimi konusunda fikirlerimizi paylaştık.

IEEE üyesi gençler bizi Terminale kadar yolcu ederek teşekkür ettiler. Bizler de onlara teşekkür ettik. Otobüste de zamanımızın çoğunu okuyarak geçirdik.

IEEE Fırat Üniversitesi kolu üyesi gençlere başta Mustafa Rahman Aydın kardeşim olmak üzere teşekkür ederim.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat