TOKAT GAZETESİ

Yeni Başkan ve Güzel Galibiyet

Tokatspor’umuz bu hafta grubumuzda şampiyonluk hesapları yapan Pendikspor’u 2-1’lik skorla geçerek çok önemli bir galibiyet almış oldu. Takımımızın almış olduğu bu 3 puanla grubumuzdaki sıralamada oldukça rahatlamış bulunuyor. İnşallah bundan sonraki maçlarında da güzel neticeler alarak klasmanda daha iyi yerlere geliriz.

            Pendikspor maçını izleyenler arasında, her zamanki gibi sayın Valimiz Mustafa Taşkesen ile 30 Mart seçimleri sonrası Belediye Başkanı seçilen Av. Eyüp Eroğlu da vardı. Başkan Eroğlu’nun seçim öncesi olduğu gibi seçimlerden sonrası da gelmiş olması Tokatsporlu taraftarları sevindirdi. Biz tüm Tokatsporlu taraftarlar adına Başkanımıza hayırlı olsun diyor, yeni görevinde de başarılar diliyoruz. Belediye Başkanımızın, Başkan olarak geldiği ilk maçta takımımızın da galibiyetini ayağının uğuruna bağlıyor, Tokatspor’umuza ve Tokat sporuna önemli işler yapabileceğine inanıyor, kendilerinden bunu bekliyoruz. Teşekkürler… Teşekkürler. Bu vesile ile 30 Mart seçimlerinin ardından görevini tamamlayan, eski Belediye Başkanımız Prof. Dr. Adnan Çiçek’e de bu zamana kadarki hizmetlerinden ötürü tüm Tokatsporlular adına teşekkür eder, bundan sonraki görevinde başarılar dileriz.

            Pendikspor maçının teknik analizine gelince…

            Takımımızın aldığı bu galibiyetle son haftalardaki başarısız görüntüsüne inşallah son vermiş olur.

            Gözümüze takılan en önemli husus, Teknik Direktörümüz sayın Mehmet Bulut’un son maçlarda aksayan, yanlış olan mevkilerine yerinde yapmış olduğu futbolcu değişiklikleriydi. Bu da takımın daha iyi futbol sergilemesini sağlamış oldu.

            Takımımızın Pendikspor maçında mevkilerine göre bakacak olursak Kalecimiz Mehmet’i son maçlardaki istikrarsız görüntüsünden oldukça uzaklaşmış gördük. Kupa maçlarındaki kahraman kalecimiz Mehmet, lig maçlarında da o maçlardaki gibi veya ona yakın performanslar göstermelidir. Kaleciliğin en önemli özelliği istikrarlı bir tablo çizmesidir.

            Geri dörtlümüzün kanatlarında yer alan Berk ve Caner daha dikkatli olacaklardır. Defans görevleri ile kanatlardan yerine göre bindirmeler yaparak takımımızın hücum gücüne yardımcı olmalıdırlar. Sağ bek mevkiinde yer alan, alt yapımızdan yetişen Berk gösterdiği performans ile kendisine güvenenleri mahcup etmeyecek bir görüntü sergilemiştir. Geri dörtlümüzün merkezinde yer alan Soner ve Yaşar gittikçe daha güzel bir futbol sergiliyorlar. Merkezi stoper (libero) mevkiinde oynayan Yaşar, en son adam olduğunu unutmamalıdır. Yerini kaybetmemelidir.

            Orta sahamızda Teknik Direktörümüzün yaptığı değişiklikler olumlu bir sonuç vermiştir. 2 ön liberomuz Serkan’ın yanında daha evvelki maçlarımızda sağ bek mevkiinde oynayan Engin’in yeri alması yerinde bir karar olarak görüldü. Orta sahamızın pas yüzdesini artırdığı gibi hücum bölgesine sızmalarda da etkili oldu. Ve Engin’in nefis bir şutla rakip kaleciyi avlaması ve bunun sonucu olarak takımımızın ikinci golünü atması bize göre maçın lehimize kırılma anıydı. Daha evvelki maçlarımızda sol ileri (sol açık) mevkiinde yer alan Emin bu maçta orta sahamızda santrafor arkası (ileri orta saha) mevkiinde oynatıldı. Sol açık mevkiinde yerinden pek hareket etmeyen, top geldiğinde oynayan, duran bir Emin yerine santraforumuzun yanında yer almasına rağmen bir orta saha adamı gibi orta sahaya çıkıp toplarla buluşması, aldığı topları ileri uçlarımıza aktarmaya çalışması, birkaç defa da denediği gibi topla rakip kaleye saldırması, gol pozisyonu yapması en doğru hareketleriydi. Bu hareketleri daha da artırması için daha güçlenmesi lazım. Emin kendisini buna göre hazırlamalıdır.

Santraforumuz Emre Aktaş diğer maçlardan farklı bir görüntü verdi. Rakibin iki stoperinin arasında yer alarak onlarla boğuşması, defansın dengesini bozmaya çalışması güzeldi. Attığı kafa golü de çok şıktı. Kendisinden daha güzel oyunlar ve goller bekliyoruz. O da Emin gibi fizik gücünü biraz artırmalıdır. Sağ ileri (sağ açık) Suat, diğer maçlarımıza nazaran daha gayretli, daha çalışkandı. Bu oyunu maçın büyük bir kısmına yaymalıdır, hemen oyundan düşmemelidir. Sol bek oynarken sol açık mevkiinde yer verilen Mutlu’nun ileri geri çalışması ile hem defansımıza hem de orta sahamıza yardımcı olması, takımımızın son maçlardaki kötü görüntüsünü bertaraf etmiş oldu. Mutlu biraz daha hücum bölgesinde bulunursa takımımız için daha faydalı olur.

Takımımız Pendikspor maçındaki saha dağılışı ile devam ettiğinde önümüzdeki maçlarda da daha güzel neticeler alacağı kanaatindeyiz.

Pendikspor maçında galibiyetimizde büyük pay sahibi olan başta Emin Yılar başkanlığındaki Yönetim Kurulumuzu, Teknik Direktörümüz Mehmet Bulut ve ekibini, Menajerimiz Namık Keskinsu, Tokatspor’umuzdaki tüm görevlileri buradan kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Takımımızın 12. adamı olan 60 Gençlik Taraftar Topluluğumuzdan yapmış olduğu yerinde tezahüratları diğer maçlarda da daha yeni daha güzel sloganlarla süslemelerini bekler, Tokatsporlular adına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat