TOKAT GAZETESİ

Tokatspor’da yaşanan tuhaflıklar

Tokatspor’da bu sezon öyle tuhaflıklar oluyor ki anlamak mümkün değil. Önce başkan gitti geldi, sonra menajer gitti geldi, peşine hocalar. Kimin görev alacağı kimin ne zaman gideceği merak konusu.

Sn. Emin Yılar başkan olmam dedi, yeniden aday olup başkan seçildi. Menajerlik görevine atanan Namık Keskinsu şartlarını beğenmemiş olacak ki istifa edip daha sonra aracı kurumlar kanalıyla tekrar görevine döndü. Peşinden teknik heyet ikilemi baş gösterdi. Ahmet Ertem’le anlaşıldı ne hikmetse yine o kablolu yayın devreye girerek eski futbolcumuz Ferruh Özgün hoca olarak Tokatspor’un teknik heyetini oluşturdu. Bütün bu yaşananlar Tokatspor yönetiminin nasıl bir uyum içinde olduğunu göstermekte.

Sn Başkan, Tokatspor’u sevmek ayrı, yönetmek ayrı. Eğer her gelen telefonda kulüple dama taşı gibi oynarsanız bunun adı ne başkanlık olur ne de yönetim kurulu kararı. Tokatspor’u herkesten daha çok sevmek, yönetmek de başarılı kılmaz. İşinizde başarılı olursunuz olmazsınız, onu sorgulamak bizlerin haddi olamaz ama konu Tokatspor olursa elbette sorgularız. Ve sorgulamaya devam ederiz. Çünkü siz Tokat ilini temsilen o kutsal görevin başında bulunuyorsunuz. Onun için yönetim kurulu kararlarınız sizin şahsi yetkiniz gelen hatırlı telefonlar ile değişmemeli. Siyaset futbolun önüne geçmemeli, kararlarınızda yönetim kurulu olarak özgür iradenizi kullanın. O zaman bütün Tokat arkanızda destekçiniz olur.

Sn. Başkan yarım asırlık kulüp seçmeyle denemeyle futbolcu almaz. Nerede sizin transfer komiteniz, menajeriniz ve de hocanız? Her birim başlı başına bir muamma. Transfer komitenizin bildiği takip ettiği kim var söyleyin başkan. O komite Tokatspor’un sadece Tokat’taki maçını seyreder o kadar. Menajer Namık Keskinsu kimleri önerdi, kimlerin işini bitirdi, soru işareti. Bu kulübün başına getirdiğiniz hocanız Ferruh Özgün kaç gündür nerede? Bu takım ne zaman toplanacak? Ne zaman transfer bitirilip kamp hazırlıkları tamamlanıp lige başlayacak? Hepsi koskoca bir soru işareti.

 

Sn. Başkan sevmek ayrı, çabalamak başarılı olmak ayrı. Bunları yapmak bilgi beceri ve emek işidir. Bir zahmet bunları da verin artık. Tokatspor’un bu ligde süresi doldu da geçiyor. Hedefiniz gelecek yıllar olmasın. Başarı daima kovaladığınız hedef olsun.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat