TOKAT GAZETESİ

Hayırlı olsun

Ekmek gibi mübarek bir nimetin peşine; Siyonist’ini, Komünistini, sağcısını, solcusunu, kaşık düşmanını, millet düşmanını ardına takıp koşup koşuşturanlara; Siyonisti de, Komünisti de hayırlı olsun!        

            “Kızıl Elma”nın yılmaz savunucusu, Rahmetli Alpaslan Türkeş’i ve onun yol arkadaşı Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun manevi ruhlarını suiistimal edip bir ham hayalin peşine düşerek kemiklerini sızlatanlara; vicdan azabı da, izansızlık da hayırlı olsun!

Suriye’deki Seddoş’tan, İsrail’deki Nethoş’tan ve Pensilvalya’daki Fetoş’tan gece gündüz himmet ve hizmet bekleyip, zillet ve illet bulana; zillet de, ilet de hayırlı olsun!

Haklıyı haksıza boğdurana, barış ve huzur yerine kavga ve kargaşa doğurana, doğdurana; kargaşa da, kavga da hayırlı olsun!

Vatanı, milleti bölük pörçük edene, aslanı kediye öldürtene; birlik bayrağını gönderden indirmek isteyene; bela da, mevt-i sala da hayırlı olsun!

Yalana dolana dilini dolaştıranlara; elini masum çocukların kanına bulaştıranlara; akrep de, çıyan da, yılan da hayırlı olsun!

Yetim hakkını saçıp savuranlara, ihanet yuvalarıyla nice gönülleri kehanetle kasıp kavuranlara; ihanet de, kehanet de hayırlı olsun!

Diyarı İslâm’da akan kana “Dur” demeyenlere; masumu kucaklayıp, zalimin üzerine küheylanlar sürmeyenlere; suskunluk da, durgunluk da hayırlı olsun!

“Ümmetim! Ümmetim!” diye diye ümmetine sahip çıkana, sahip çıkmayanlara; Ol Mahbubun Sancağının altına koşup coşmayanlara; Cehennem de, Zebaniler de hayırlı olsun!

Komşusu açken tok yatmayanlara, bir yetimin başını okşayıp sevindirenlere, haklıyı hakça savunanlara; hak da, hukuk da hayırlı olsun!

Vatanı, milleti sevip sayanlara, dirlik ve birlik bayrağını burçlara kaldıranlara, anasının ayağını öpüp koklayanlara; Cennet de, Kevser de hayırlı olsun!

Ülkemizi, esaretten hürriyete koşturanlara, bir milleti sefaletten selamete çıkaran faziletli insanlara; selamet de, fazilet de hayırlı olsun!

Bir hizmete bin bir hizmet katan, aşılmaz dağları aşan, deryalar altına yol kazana kazdıranlara; hizmet de, himmet de hayırlı olsun!

Ümmetin yolunu yol bilip; Filipinlerden Arakan’a, Libya’dan Etopya’ya, Afganistan’dan Bosna’ya kol kanat açanlara, sevgi yoluna nur saçanlara; makam da, mansıp da hayırlı olsun!

Dağ başlarında, sınır boylarında, havada, karada ve denizde Kur’an için, bayrak için, vatan ve namus için canını közleyip, canan özleyenlere; vatan toprağı da, Peygamber kucağı da hayırlı olsun!

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerifi hoş karşılayıp, hoş uğurlayanlara; Kadir de, bayram da, seyran da hayırlı olsun!

Kadir Geceniz Mübarek, Bayramınız Kutlu Olsun!

 

 

Mehmet Emin ULU

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat