TOKAT GAZETESİ

Bayram mesajım

Bu yıl da ramazanı uğurluyoruz. İftarlarıyla, iftar sofralarıyla, sahurlarıyla gelip geçti.

İftar sofralarına kurulduk, akşam ezanı ile birlikte çeşit çeşit hurmalarla, zeytinlerle, tuzla iftarlarımızı bir güzel açtık, çeşit çeşit yemeklerle midelerimizi şişirdik. Bazılarımız yarabbi şükür dedik, Allah’ım olmayana da ver dedik. Bazılarımız ise olmayanı düşünmeden sofrayı terk edip gittik.

Özgür Müslümanlar(!) böyle yaptı. Ya özgür olmayan Müslümanlar ne yaptı.

Onlar oruçlarını mermilerle, bombalarla açtılar. Sahur yemeklerini cennette yediler. Mermi gelinceye kadar açlıktan öldüler, mermiyi yiyince yarabbi şükür dediler.

Onların duası: “Allah’ım bize bu dünyada vermedin, öbür dünyada ver” şeklinde oldu.

Bizim duamız ise: “Allah’ım bu dünyada nimet verdiğin gibi öbür dünyada da bize bol bol nimet ver” şeklinde oldu.  Düşmanlardan bizi koru, onları kahret, onların belasını ver, dünyadaki bütün Müslümanları düşmanlardan koru dedik. Dedik ama biz bir şey yapmadık. Güya Allah’a görevini hatırlattık! Ama kendimizin düzelmesi için bir dua etmedik, ettiysek de ne ettiğimizi fark edemedik.

Evet, üç grubun bayramı söz konusu olacak. Bu ramazanda şehit olanların, gazi,  yetim ve kimsesiz kalanların ve de sözde özgür olanların bayramı. Gelin sözde özgür Müslümanlar, bu yıl birbirimizin bayramını kutlamayalım. Mevla affettiğinde Müslüman’ın bayramı gerçekleşir. Onun için en azından süslü cümleler içeren, genellikle google’den yürüttüğümüz, riyakârlık içeren yalan mesajları çekmeyelim. Bu yıl mesajları Türkmen ellerine, Türkistan’a Filistin’e, Suriye’ye Mısır’a çekelim. Mesaj ücretlerini onlara gönderelim. Müslüman verdikçe özgürleşir. Onun için en özgür Müslümanlar şehitlerdir.

Evet, yalan mesajlarla telefon şirketlerini zengin etmeyelim. Mesajlarımız küçük gazilere, evladını şehit vermiş annelere, kimsesiz yaşlılara, yetim ve öksüzlere gitsin. Hiç olmazsa bayramda işe yarayalım.

 

11 ay sonra İslam âlemine ağız tadıyla bir ramazan ve sonunda gerçek bir bayram diliyorum. Gelin bunu hep birlikte gerçekleştirelim. 1,5 milyar Müslüman la birlikte.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat