TOKAT GAZETESİ

Tokatspor Bir Sevdadır...

Tokatspor'u sevmek, bir tutku, bir sevda ve bir aşktır. Ama bu aşk karşılık beklemeden, menfaat gözetmeden olursa tutku olur, yüreklerde kara sevdaya dönüşür.

Son yıllarda Tokatspor, kulübü yönetenler tarafından öyle sevimsiz hale getirildi ki, ne sevdası kaldı ne de taraftarın yüreğinde yaşattığı ölümsüz aşkı. Kapalı kapılar arkasında alınan kararlar, başarısız sezonlar, tribünlerin kan kaybetmesine, şehirde sessizliğe neden oldu  Tokatspor'u kimse konuşmamaya başladı.

Ne yazık ki hiç bir başkan ve yönetim bu başarısızlığı görme yönünde erdemlilik göstermeyip hala başarılı olduklarından dem vurmalarına acaba kendileri de inandılar mı? Onu da çok merak ediyorum. 

Tokatspor  hiç kimsenin ne tapulu   malı ne de vesayeti altına alacağı kurumdur. İşgal edilen makamda başarılı değilseniz, ehil değilseniz mavi boncuk dağıtarak, etrafa şirin gözükemezsiniz. Bu yetki ve selahiyeti kendinizde göremezsiniz. Hal bu durumda olunca Başkan Emin Yılar ve yönetim kurulu yaptıkları icraatlarıyla daha sezon başında sınıfta kalmıştır.

Borçları ödedik, flash transferler yaptık, artık hedefimiz PTT 1.Lig, bu grubun gizli şampiyonluk adayı Tokatspor'dur derken syn Başkan bu sözlerinizde ne kadar samimisiniz? Söyleyin de bizde bilelim. Yoksa elinizin altında Alaattin'in sihirli lambası mı var? Bu işler öyle konuşmakla olmaz başkan. Yaptığınız icraatlarla ve başarılı çalışmalarla olur. Görünen kadarıyla bu sezonda yine ahlar vahlar çekilecek sezon bu şekilde geçecek.

Sayın Başkan, Tokatspor oturarak idare olunmaz. Hele hele hatır gönülle hiç olmaz. Yaptığınız transferler tam bir fiyasko. Bu transferleri kim yaptı? Hangi kriterler göz önüne alındı? Siz yaptıysanız hata yaptınız. Yok transfer komiteniz ve menejeriniz yaptı ise onlar iki kat daha fazla hata yapmış. Teknik heyetiniz yaptı ise o daha büyük yanlış olmuş. Demek ki, koordineli bir çalışmanız ve fikir birliğiniz oluşmamış.

45 yıllık bir kulübe öyle sıradan futbolcuları, amatörleri, telefonla transfer edip sonra çıkıp ligin gizli şampiyonluk adayı biziz derseniz ki, diyorsunuz da. Tokatspor'a gönül verenler size sadece gülüp geçer. İnandırıcı değilsiniz. Hele hele bunu Nevşehir şehir stadyumunda oynadığınız hazırlık maçını ciddiye alışınıza baktığımızda hiç de haksız değiliz. O şampiyon olacak dediğiniz takımın 3.lig takımına 1-0 mağlupken söylemeniz, kıyafetiniz şort ve terlik ise  Tokatspor’un sizin için ne anlam ifade ettiğini anlamak zor değil başkan. Siz peribacalarına turistik amaçlı gitmediniz oraya.Tokat'ı ve Tokatspor'u temsilen orada bulunuyorsunuz. Onun için hazırlık maçı da olsa giyim, kuşam ve ağırlığınız o kulübün büyüklüğünü gösterir. Elbette tatil yapmak, gezmek ve eğlenmek hakkınızdır. Bunun yerini ve zamanını iyi belirlemek lazımdır.

Kulüpte çalışıp da ihtilaflı bir şekilde kulüpten ayrılan menejer Aytunç Bozkurt'a yer açmak için maçları takip etme görevi nereden çıktı sayın Başkan? Aytunç'un bu iş için yeterli futbol  bilgisi ve donanı mı var mı? yoksa o da telefon trafiğine takılıp kulüpte kendisine maaşlı yer mi buldu? Bu görevi yapacak yıllarca Tokatspor'da forma giymiş, o formayı terletmiş ve hakkını vermiş, başarı ile ıslatan kardeşlerimiz varken, işe adam değil de adamı işe alıyorsunuz değil mi sayın başkan? Nasılsa Tokatspor'un parası çok. Bir maaş ta Aytunç'un olsun ne çıkar. Koca kulüp batmaz ya!

Peki ya kulübü emanet ettiğiniz hocanız Ferruh Özgün'ün basına tutumu nedir? Pazarspor maçı sonrasında yaptığı hakaret ile basını küçük görmesi neyin nesi? Oradaki emekçi kardeşlerimizi kastederek futbolcularına oynadığınız futbolla şunlara beni rezil ettiniz onlar kim olur ki diye bağırıp çağırması, görevini yapan emekçi kardeşlerimizi küçük görmesi galiba bulunduğu yeri haketmediğini gösteriyor. Ferruh Hoca, o küçük gördüğün önemsemediğin basın mensupları var ya onlar  olmasa seni kimse tanımaz bilmez. İsterlerse seni vezir de eder, rezilde ederler. Onun için onlara her daim ihtiyacın var. Nasıl bizler haber yapıyorsak seninde haber olmaya ihtiyacın var Ferruh Hoca.

3.hazırlık maçında teknik direktörülüğünü Yavuz İncedal'ın yaptığı 3.lig takımı Çorum Belediyespor karşısında alınan 3-1'lik mağlubiyete fazla değinmeyeceğim. Bu kadro ve transferler ile onu sorgulamanın anlamı yok. Çünki halimiz içler acısı.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat