TOKAT GAZETESİ

İlkeli Olmak

Memleketin içinde acıları sarmak için birileri gece gündüz çalışarak uğraşırken, birleri açık yaraya tuz serpiyor.  Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi saflar öylesine netleşti, öylesine bariz hale geldi ki; artık kimse ben yüzde yüz milliyetçiyim, solcuyum, milliyetçi muhafazakârım diyemeyecek.

%52'nin karşısında saf turan partilere baktığınızda; CHP'den MHP'ye bir kısım BBP'lilere, Türkiye Komünist Partisi’ne, İşçi Partisi’ne varıncaya kadar herkes aynı torbanın içine girdi.

Bu memlekette on iki eylül öncesinin acılarını yaşamış, görmüş, geçirmiş insanız.  

Bu kutsal ittifaktan önce şehit edilen, öldürülen binlerce ülkücü var, milliyetçi gençlerin akan kanlarının bedelini kim ödeyecek?

Eğer ödenmeyecekse, bu kadar kavga bu kadar acı neden bize yaşatıldı? Ülkeyi kaosa sürükleyen bu uydum kalabalıktan ibaret, siyasi anlayışın; ne büyük bir çıkmazla karşı karşıya olduğunu kendilerini bile kabul edemiyorlar. Zira şoka girmiş, beyinleri dumura uğramış haldeler.

PARELEL DÜŞÜNCENİN kulu olmaya tevessül esecek kadar kendilerinden geçen bu topluluğun bundan sonra Türk Siyasi hayatında pek etkisi olmayacaktır. Türkiye’yi ve hükümeti zora sokarak; siyasi, ekonomik istikrarı bozmak isteyen bu hain düşünceyi destekleme bahtsızlığına düşen siyasilerin geleceği çok karanlıktır.

Korkarım 2015 seçimlerinde bazı partiler kağıt üzerinde kalacak, inşallah bir kısmı da tarih olacaktır.

Bu acayip ve garip parti topluluğuna samimi bir teklifim var: Artık bu partilerin ayrı seçime girmelerine gerek yoktur. Boşuna zahmet etmeyiniz. Bu millet sizin yedi ceddinizi tanıyor.

CHP'nin etrafına toplanınız. "Cumhuriyetçi Sosyalist Milliyetçi Demokrat Partisi” diye de bir parti kurunuz. Olsun bitsin.

Üzülüyorum. Sevdiğimiz, canımızı vererek üniversitede kol kola girdiğimiz kardeşlerimizin, sosyalistlerle, koministlerle birlikte oy vermelerine çok üzülüyorum.

Bazen televizyonlar yürekli, yürekli oluğu kadar da, ilkeli, Türk Milleti’nin Değerlerine kıymet veren, CHP'liler de çıkıyor.

Meselâ Sayın Savcı Sayan gibileri…

İnanın Savcı Sayan, bana göre en dürüst, en ilkeli siyaset uzmanlarından biri.

Eğer CHP bu çizgiye gelsin ben bile oy vermekten çekinmem.

Fakat bu kafayla CHP asla Savcı Sayan’ın çizgisine gelemez. Gelirse de ben göremem. Yazık, ülkeye yazık.

Aç kurtlar, dört tarafımızda ülkemizi yiyip bitirmek için çalışıyor. İçimizdeki beyni dumura uğramış bir kısım siyasetçiler de onların değirmenine su taşıyor.

İlkeli Siyasetçi, Türkiye'nin gerçeklerini gören, Türkiye'yi ulusal ve uluslararası arenada en yüksek düzeyde temsil etme yeteneğini kullanmaktan geçer.

Hiçlerin bir araya gelerek koca bir hiç olmasından geçmez...

Beyler, ilkeli olmak lazım, ilkeli... Hileli değil...

 

 

Mehmet Emin ULU 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat