TOKAT GAZETESİ

Bunları da mı görecektik?

Bir kişiye kırk kere deli dersen insanın psikolojisi bozulur. Kişi depresyona girer. Kişinin hareketlerinde bozukluklar meydana gelebilir. Toplum da böyledir. Toplumu da meydana getiren insanlardır. Başbakanımız on iki yıldır ağzına sakız yaptığı Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Gürcü gibi farklılıkları gündeme getirerek Türk toplumunda algı yaratmaya çalışıyor. Bunu bilinçli yapıyor. Bu algılama toplumda tuttu da. İşte size örnekleri:

Dokuz-on yıl önce bir şehit cenazesi geldiğinde insanlar tepkilerini ortaya koyarlar ve binlerce insan bir araya gelir protesto ederlerdi. Şimdi ise hiç kimsenin kılı kıpırdamıyor. Şehit cenazelerinin gelmesi normal karşılanır oldu.

APO’ya bebek katili demek bile yasaklandı bu ülkede.

APO 2015’de serbest bırakılacak. Türkiye’nin güneyinde kurulacak Kürdistan’ın başına getirilecek. APO PAŞA olacak. Olmaz demeyin! Olmayan şeyler oluyor bu ülkede…

Karadeniz bölgesinde LAZİSTAN da kurulur ve oraya da bir TEMEL PAŞA bulunur.

Erzurum Bölgesinde de bir bölge yeni bir adla kurulur ve başına da ZAKİR PAŞA getirilir.

Böyle giderse GAFİL PAŞA’lar çoğalır.

PKK terör örgütünü aklamak için daha azılı KCK yapılanması kurdurularak PKK’ya terör örgütü denmemesi bile halkın zihnine nakşedildi. Bu gün PKK terör örgütüne gerilla veya ‘özgürlük savaşçıları’ denmektedir.

Şimdi bu ülkede PKK’lıların heykelleri bile dikiliyor. 1984’de Mehmetçiğe ilk kurşunu atıp şehit eden PKK militanı terörist Masum Korkmaz’ın Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı bir köyünde heykeli dikiliyor. Hükümete yakın gazetelerde bundan hiç bahsedilmiyor. Milletin büyük çoğunluğundan hiç tepki de yok. Sadece ÜLKÜ OCAKLARI Türkiye genelinde tepkisini gösterdi. Dört gün bu heykel dikili kaldı. Hükümetten hiç kimse kılını kıpırdatmadı. Daha önceden böyle durumlarda halkın büyük çoğunluğu, “Bunlar iktidarda birkaç yıl kalsalar bu teröristlerin heykelleri bile dikilir bu ülkede.” derlerdi. İşte bu da gerçekleşti.

Bölücülük anlamında Kürdistan kelimesi bile kullanılamazdı bu ülkede. Şimdi ülkemizin Güney Doğusuna ‘Güney Kürdistan’ deniliyor. Silopi kaymakamı seviyesinde olan Terörist Barzani’ye kırmızı pasaport verilerek Kuzey Irak’ta, “IRAK KÜRDİSTAN”ı bizim hükümet yetkileri, ABD ve İSRAİL sayesinde kurduruldu. Hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik, sanki BARZANİ sözcüsü gibi konuşarak , “Irak Kuzey Bölgesi Kürdistan’ının bağımsızlığını ilan etmesi durumunda Türkiye bunu tanıyabilir.”ifadesine yakın bir ifade kullandı. Demek ki ilk tanıyacak ülke Türkiye olacak.

Irak Kürdistan’ın petrolü basının yazdıklarına göre Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan’ın gemileri ile Mersin limanından alınıp İsrail, Hırvatistan ve Uzak Doğu ülkelerine taşınıyor.

Kurtuluş Savaşında Doğuda isyan çıkaran vatan hainlerinden Şeyh Sait’in heykeli, Belediye Meclisinde AKP Belediye meclis üyelerinin oylarıyla Diyarbakır’ın en büyük meydanı olan Dağ kapı’ya dikiliyor. Yine bu hainlerden Seyit Rıza’nın ise heykeli Tunceli ilinde bir yere dikiliyor. Hiç kimseden çıt çıkmıyor.

Basının yazdığına göre Doğuda 27 yerde PKK’nın kendine göre şehitlerinin gömüldüğü ANIT mezarlıkları var. Bunların çoğu daha önceden basın tarafından dile getirilmişti.

Televizyonlarda izliyoruz. PKK ve KCK terör örgütleri POLİS asayiş teşkilatları kurarak Diyarbakır, Hakkâri, Bingöl ve ilçelerinde asayişi sağlıyor. Özellikle Diyarbakır Sur merkez ilçesinde kendi dışında uyuşturucu satan kahvehanelere baskın yapıp üst araması yapabiliyor. Devlet yetkilerinden en ufak bir tepki yok. Başbakan tatile çıkmış umurlarında değil.

Alfabemize de X,Q ve W harfleri de eklendi. Doğu illerimizde ilçe ve köy isimleri değiştirildi. Yakında yapılan seçimlerde Selahattin Demirtaş için yazılan reklâm, ilan ve billboardlar da Kürtçe hazırlanmıştı. Artık bundan sonra doğuya geziye gidecek vatandaşlara Kürtçe hazırlanmış haritalar verilirse hiç şaşırmayın!

Doğuda asker karakollara ve karargâhlara hapsedildi. Polis de karakollardan çıkamaz oldu. Yeni çıkarılan yasaya göre (basının yazdıklarına göre) PKK ile mücadele edecek askerler ileride savaş suçlusu sayılabilecek.

Açılım ve barış süreci adı altında ülke göz göre göre bölünmektedir. Türkler aşağılanmakta ve Kürt olmak da ayrıcalıklı hale getirilmektedir.

İstanbul’un göbeğinde ATATÜRK heykeli parçalandı. Diyarbakır-Lice İlçe merkezinde PKK Atatürk heykelini yıkmak üzeriyken Polis engeliyle karşılaştı. Doğuda PKK bir ilkokulun bahçesindeki ATATÜRK heykelini yaktı ve sonra da kırdılar.

Van’da 23 yaşında, Tokat Zile İlçesi doğumlu teğmen ile Diyarbakır Lice’de bir uzman çavuş şehit edildi. Baraj yapımında çalışan işçiler kaçırılıyor, iş makineleri yakılıyor. Olay olmuyormuş. Bu nasıl açılım ve barış süreci Allah aşkına!

KCK‘lılar doğu illerinde vergi topluyor, elektrik faturası tahsilâtı yapıyor, Cuma hutbeleri Kürtçe yapılıyor, imam tayinleri yapılıyor, tarlalarda Hint keneviri ekimi yapılıyor ve devlet görevlilerine göz yummaları içinde rüşvet veriliyor. PKK’nın para kaynağını uyuşturucudan elde edilen paralar oluşturuyor.

Okullardan ve Kamu binalarından T.C kaldırıldı. Ne Mutlu Türküm Diyene, AND’ımız yasaklandı. Milli Bayramların kutlanması yasaklandı.

Makam ve koltuk uğruna ve YENİ TÜRKİYE adı altında Türkiye’nin altı oyulmakta milli ve manevi ne kadar değerler varsa erozyona uğratılmaktadır.

Rüşvet, yolsuzluk, hırsızlık, ihaleye fesat karıştırma, haram yeme, “dün onlar yiyorlardı, bugün de Müslümanlar yesin” mantığı hâkim olamaya başladı toplumda…

Bunlara yüzlercesini ekleyebiliriz. Bunları bilip de yanlış yerlerde çözüm ve kurtuluş arayan vatandaşlarda bu gidişattan sorumludur. Yukarıda yazdıklarım 12 yıl içerisinde gerçekleşti.

Uyan artık Türk Milleti! Sen ağzına bir parmak bal çalınıp, onun bunun sözüyle uyutulmaya değil, sen her devirde her millete örnek ve önder olmuş bir duruşa layıksın.

Eğer daha uyursan bunların daha fazlası da başına gelebilir.

 

Uyarması bizden!

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat