TOKAT GAZETESİ

2014-2015 Sezonunda Tokatspor

Tokatspor’umuz, 1461 Trabzon takımına 2-0 yenilmesinin ardından, iç sahada çıktığı ilk maçında 3-1’lik galibiyete ulaştı. Yeni sezonun tüm Tokatspor camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.

            Her sezon başında olduğu gibi yapılan olağan üstü kongre ile Emin Yılar başkanlığındaki yeni yönetim kurulu teşkil edildi. Yönetim Kurulumuzun en azından 3’te 1’i de İstanbul’da bulunan Tokatlı hemşehrilerimizden oluştuğunu görüyoruz. Eski Yönetimlerin yaptığı yanlışlardan dolayı sezon başı eski futbolcu borçlarından dolayı TFF tarafından transfer yasağına maruz kalmış ve Trabzon deplasmanına eksik bir kadro ile gidilmiştir. İnşallah bu gibi yanlışlıklar bundan sonra asgariye indirilerek Tokatspor’umuzu bu kötü icra ödemelerinden kurtarmış olurlar.

            Tokatspor’umuzda gözüme takılan, yeni Yönetim Kurulumuzun görev dağılışının eskiye nazaran daha rasyonel daha profesyonelce atamalar olmasıdır. Bilhassa Yönetim Kurulumuzda ayrı olan Alt yapımızda görev alan yöneticilerimizin hem tecrübe hem de mali gelir katkıları olan kişilerden görevlendirilmeleri dikkatimizi çekmektedir. Transfer Komitemiz de ‘en iyi transfer bir sezon evvelki kadroyu muhafaza etmektir.’ sloganı ile hareket ederek, geçen sezonki kadromuzun çoğunluğunun kulüpte kalmasını sağlamışlardır. Yapılan futbolcu transferlerinin de çoğunlukla takımımızın eksik yönlerine göre yapılması ve transfer ödemelerinin de kulübün mali imkanlarına göre olması önemlidir. Bu davranışlar önümüzdeki sezonlara da yansıyacak ve daha kolay daha bilinçli futbolcu seçilmesi sağlanmış olacaktır.

            Yönetim Kurulumuzun diğer bir başarılı seçeneği de takımımızın başına kendi alt yapımızdan yetişen Tokatlı bir teknik adam olan Ferruh Özgün hocamızın getirilmiş olmasıdır. Kaleci Antrenörümüz Mehmet Cömert ile beraber takımımızın genç antrenörlerinden Murat Altun’un da yardımcı antrenör olarak görevlendirilmesi yerinde bir karardır.

            2014-2015 sezonunda gözümüze takılan en önemli olaylardan birini belirtmeden geçemeyeceğiz. Geçmiş sezonlarda olduğu gibi, Tokatsporlular, şeref tribününde sayın Valimizi, Belediye Başkanımızı, siyasilerimizi görmeye alışmışlardı. Bu sezon da sayın Valimiz Cevdet Can, sayın Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu ve siyasilerimizi Tokatlı taraftarlar şeref tribünde görmek isterler. Maalesef ilk maçta yoklardı ama Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, Belediye Başkan Yardımcımız Osman Altunordu ve bazı daire müdürlerimiz gelmişlerdi. Bu ilgilerinden dolayı tüm Tokatsporlular adına teşekkür ediyoruz.

            Ümraniye maçının teknik analizine gelince…

            Bu sezon sahamızda 3-1 gibi net bir skorla galibiyetle başlayan takımımız spor otoritelerinden olumlu puan almıştır. Maçın bilhassa ikinci devresinde ortaya koyduğumuz güzel futbol ilerde yapacağımız maçlar için bizlere ümit vermektedir.

            Takımımıza şöyle hat hat baktığımızda;

Kalecimiz Mehmet geçen seneki maçlarda olduğu gibi kendine güvenilir bir Kaleci görünüşünde, inşallah bu konumu geçen seneye nazaran daha çok maçlarda istikrarlı bir form grafiği olarak devam eder.

            Geri dörtlümüzün geçen sezonda iki oyuncusu sağ bek Furkan, stoper mevkiinde oynayan Soner, bunlara ilaveten de sol bek Aytürk Halil Kocaoğlu, merkezi stoper olarak Evren iyi bir performans gösterdikleri görüldü. Beklerimizin kanat bindirmeleri de diğer yıllara nazaran daha iyi ve netice alıcıydı.

            Orta sahamızda birinci devre tek ön libero Haluk, sağ iç sol iç gibi Abdullah ve Korhan oynadı. Bu hiç de olumlu bir saha yayılışı olmadığı gibi ne saha parselizasyonu ne de ofans-defans vazifelerinde başarı getirmedi. 2. devre Ferruh hocamız orta sahamızı yerinde bir değişiklikle 2 ön libero (Korhan ve Abdullah), bunların önünde ileri orta saha Salim’i koyarak takımımızın orta sahada hem saha parselizasyonu hem de hücum varyasyonu, bilhassa santrafor arkası oynayan Salim’in gösterdiği performans ile takımımızın birden bire etkili oynamasını sağlamıştır. Santrafor arkası gibi oynayan Salim’in, santraforumuz Ümit Can Batman ile gösterdiği anlaşma bizlere Tokatspor’umuzun bu sezon çok başarılı maçlar çıkaracağını umut ettiğimiz bir ikili oluşturacağının habercisi oldu. Bu arada oyunun sonlarına doğru Ferruh hocamızın skoru korumak hesabına Berk Kal’ı Korhan’ın yerine alarak çok yerinde bir değişiklik yaptığı kanaatindeyiz.

            Takımımızın sağ ileri Suat ve sol ileri Mutlu, geçen seneki maçlarımıza nazaran üstüne de koyarak bir gelişme gösterdiklerini gözlemledik. Santraforumuz Ümit Can Batman da geçen sezon bu mevkilerde oynayan santraforlardan daha iyi, biraz daha rakip stoperlerin üzerine oynayarak defansın dengesini bozmalı, gol yollarına daha yakın oynamalıdır.

 

            Neticede, Tokatspor izleyenlerini mutlu edecek bir oyunla 3-1’lik galibiyeti hak etmiştir. Sahada terlerini akıtan tüm futbolcularımıza, Teknik Heyetimize, tribünlerde yerlerini alan cefakar taraftarlarımıza, Şeref Tribününe gelen tüm değerli protokolümüze, Emin Yılar Başkan ve Yönetimi’ne teşekkür eder, bundan sonraki maçlarımız için de başarılar dileriz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat