TOKAT GAZETESİ

Yorgun Tokatspor

Tokatspor’un Karagümrükspor maçı ile yine birlikte olabildik. Elimde olmayan sebeplerden ötürü Fethiye maçını izleyememiştim.

Hafta arası olmasına rağmen GOP. Stadı’na gelen spor severlerin gösterdikleri ilgi hiç de yabana atılır cinsten değildi. Maçta kimler yoktu ki; Takımımızın her zaman 12. adamı olan 60 Gençlik Taraftarları yaptıkları güzel tezahüratlarla takımı ateşliyorlardı. Şeref tribününün her zamanki müdavimleriyle beraber sayın Valimiz Cevdet Can, Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, görevde iken Tokatspor’a en büyük desteği veren önceki Belediye Başkanımız Prof. Dr. Adnan Çiçek maçı takip edenlerdendi.

            Tokatspor-Karagümrükspor maçının teknik analizine gelince;

1) Gerçi geçen hafta 14, 15 saatlik otobüs yolculuğu ile Aydınspor deplasmanına gidiş-geliş yapan, bir gün sonra da Karagümrükspor maçına çıkan takımda oyuncuların yorgunluğu vardı. Görevleri ve meslekleri futbol olduğuna göre, profesyonellikleri gereği bu tür durumlarda yorgunluğu minimum seviyede tutmayı bilmelidirler.

            2) Son haftalarda olduğu gibi aldığı güzel neticelerle bir maçlar serisi yakalayan takımımız Karagümrük maçıyla da bu seriyi devam ettirmeliydi.

            3) Her iki takımın da yorgun görüldüğü, tatsız tuzsuz geçen maçta, gözümüze takılan daha başka bir şeyin olmadığını belirtmek isteriz.

Takımımızı hat hat incelediğimizde;

Kalecimiz Mesut aynen partneri Kaleci Mehmet gibi istikrarsız bir performans sergiliyor. Son maçlarda kalesinde gol görmeyen kalecimiz, kolay gol yediği gibi yaptığı bir hata ile de az daha takımımızın mağlup olmasına sebep olacaktı.

Takımımızın geri dörtlüsü oturmuş bir görüntü içerisinde olmasına rağmen iki kenar bekimiz yapmış oldukları hücum bindirmelerinde ortaları daha faydalı olabilmesinin yanı sıra defans görevlerinde de pek faydalı değillerdi. Defansımızın göbeğindeki iki stoperimiz de diğer maçlara nazaran daha iyi değillerdi.

4) Orta sahamızın mevkilerine göre dağılışı ideal idi. 2 ön liberomuz Berk ve Haluk bu mevkiinin en ideal futbolcularıydı. Onların önünde oynayan ileri orta saha (santrafor arkası) Salim de diğer maçlarda gösterdiği futbolla bu mevkii için takımımızın en ideal futbolcusu intibasını vermişti. Ancak bu maçta gösterdikleri performans bizleri hiç de tatmin etmedi. İki ön liberomuz pas trafiğinde olumsuz kaldıkları gibi, bilhassa defansımızdan çıkarken yaptıkları pas hataları çok tehlikeli kontra ataklara dönüşmesine sebep oluyordu. Önlerinde oynayan santrafor arkası Salim ile müşterek fazla pas da yapamıyorlardı. Sadece maçın 1. devresinde çok güzel bir koordine ile Salim’e pas verildi, O da rakip takımın defansının arkasına, santraforumuza gol pası verebildi. Maçın sonlarına doğru bu mevkii için Salim’in yerine oyuna alınan, geçen sezon takımımızın oyununa etki eden en önemli futbolcusu Recep maalesef sahada iyi yer alamadığı için ne ön liberolardan pas alabilmiş ne de hücum bölgesinde santraforumuzu desteleyebilmiştir.

5) Forvet hattımızın sağ ve sol iki ön (sağ açık/sol açık) mevkilerinde yer alan Suat ve Mutlu geçen sezona nazaran kendilerini geliştirmişler. Bununla beraber sahamızda yaptığımız maçlarımızda takımımızın hücum bölgesinde daha fazla yer almalılar, sağdan ve soldan yaptıkları ortalar, top kesmeler, gol attırıcı özellikle olmalıdır. Her ikisi de ters taraftan ilk direğe gelebilmelidirler. Santraforumuz Ümit Can Batman geçen sene bu mevkide oynayan santraforlarımızdan daha iyi olmasına rağmen rakibin 6 pas ve cezası içerisinde daha fazla yer almalı, gol atabilmelidir.

Bütün bunlara rağmen Teknik Direktörümüz Ferruh Özgün ve ekibine başarılı bir sezon geçirdiklerini, biz futbol adamları olarak kendilerine olan güvenimizi buradan bir defa daha beyan eder, bundan sonraki maçlarımızda daha başarılı neticeler beklediğimizi belirtiriz.

 

Tokatspor’umuza bundan sonra oynayacağı maçlarda başarılar diler, futbol şansının da bizlerle beraber olmasını temenni eder, saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat