TOKAT GAZETESİ

GİZLİ ŞAMPİYON (!) İLK YARIYI BİTİRDİ…

GİZLİ ŞAMPİYON (!) İLK YARIYI BİTİRDİ

 

Nurettin İŞLEROĞLU

 

Sezona bir hayli umutlu giren Tokatspor yönetimi, haftalar ilerledikçe alınan başarısız sonuçlardan sonra önce sessizliğe büründü sonra Ferruh Hocayı yetersiz bulup görevine son verdi. Vefa borcu olan Mehmet Birinci Hocayı takımın başına getirdi. Böylece sorunlarda çözülmüş oldu (!)

Tokatspor’un kaderi midir nedir her sezon nasıl bir transfer politikası izleniyor ki neredeyse ikinci yarı takımı kökten değiştirme gereği duyuluyor. Diyoruz ya bütün çok bilmişler hep bir araya gelmişler.

Başkan Emin Yılar’a yanlış yapıyorsunuz, aldığınız futbolcuların takıma faydası olmaz, yaptığınız transferlerle hedefe varamazsınız dendiğinde biz doğru yapıyoruz nutukları atanlar erdemlik gösterip acaba yanlış yaptık deme cesaretini gösterebilirler mi ? Hala da yanlış yapıyorlar farkında değiller.

Ey Tokatspor yönetimi, Ferruh Hoca Tokatspor’a hafif gelir, bu amatör futbolcularla nasıl grubun gizli şampiyonluk adayı olursunuz? Dediğimizde Başkan Emin Yılar başta olmak üzere yöneticiler bizleri Tokatspor Düşmanı ilan ettiler. Peki doğru yaptıysanız niye başarısız bu takım? Biz mi engel olduk? Başarısına söyleyin sayın başkan.Her şeyi ben bilirim demekle bu kulüp yönetilmez.

Başkan önce insanlarla, bu kulübe yıllarca emek verenlerle barışık olacaksınız. Onların bilgi ve tecrübelerinden mutlaka faydalanma yolunu tercih ediniz. Bin bilende mutlaka bir bilenin fikrine ihtiyaç duyar. Yoksa ben yaptım doğrudur, parayı ben veriyorum kim ne karışır, fikrini benimserseniz ki, benimsiyorsunuz. İşte Tokatspor, tel tel dökülüyor, maçlarını siz bile izlemiyorsunuz. Nerede şehirde ki heyecan? Hani kaldı mı Tokatspor sevgisi? Varda yoksa biz mi göremiyoruz.

Sayın Başkan, sezon başı Nevşehir’deki kampta söylediğiniz bu gurubun gizli şampiyonu biziz derken, acaba bunu hangi duygularla veya yaptığınız hangi transferlere güvenerek konuştunuz. Çok merak ediyorum.

Ferruh Hocadan boşalan teknik direktörlüğe getirilen Mehmet Birinci Hoca ne hikmetse gelir gelmez, öyle bir algı oluşturmak istedi ki peşinen söyleyeyim takım başarısız olursa sorumlusu ben değilim deme gereğini, duydu. Sayın Hocam acaba bu demeçlerinizle sizi göreve getiren yönetimi de suçlu ilan ettiğinizin farkında mısınız? Eğer transferler yetersizse Tokatspor’a fayda sağlamayacaksa transferleri bu yönetim yapmadı mı? O zaman başarısız diye gönderilen Ferruh Hocanın günahı neydi? Siz gelir gelmez başarısızlıkta kendinizi aklama yoluna niçin gittiniz? Hangi teknik adam elindeki mevcut kadro ile devam edeceği futbolcularının yetersizliğini bile bile futbolcuların yetersizliğinden dem vurup sizleri devre arası takımdan kovacağım der.

Onlardan ne kadar verim alırsınız değil mi sayın hocam? Son maçtan sonra da tribünlerin tepkisinden olsa gerek tamam o iş bende sakin olun rahat olun telaşa gerek yok ben bu futbolcularla zaten çalışmayacağım. Yerine 8-9 tane daha transfer yapar, olayı çözerim edalarınız bizce gelecek için pekte inandırıcı gelmedi.

Sayın Birinci, siz bu takımın başına kötü gidişe dur demek için geldiniz. Elinizdeki mevcut kadro ile devre arasına kadar mücadele edileceğini bildiğiniz halde niçin daha makul bir yol izlemediniz? Elbette korkulu rüya görmemek için yönetimle istişarede bulunup kendi bütçemizi aşmayacak kaliteli olmak kaydıyla yapılacak takviyeyi sessiz düşünseydiniz puan cetvelindeki yerimiz inanıyorum ki birkaç basamak yukarılar olurdu.

Sayın Başkan, ilk yarıdan sezon sonunu görür gibi oluyoruz. Yine yetersiz transferler yapılacak, başkan kendi çeklerini verip kulübü şimdiden ipotek altına alıp başkanlık koltuğunu sağlamlaştırma senaryoları yazılmakta. Talip olanlara da verin paramı gideyim yoksa benden iyi başkan mı bulacaksınız? Ey Tokatsporlular diyecek.

Bu sözleri şimdiden duyar gibi oluyoruz. Başarısızlık kendinize borçlandırmayla kapatılmaz. Sn Yılar birde biz borç ödüyoruz. Borçları bitirdik derken bunları biraz daha şeffaf yapın. Nerelere kimlere ödendi? Ne kadar borcumuz var? Bizleri de aydınlatırsanız ortadaki soru işaretleri de kalkmış olur.

 

Bu arada teknik direktör Mehmet Birinci Hoca’nın kıymetli validelerinin ebediyete intikali hepimizi üzmüştür. Bu vesile ile merhume Aslı Birinci hanımefendiye Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun dileklerimiz ile birlikte Birinci ailesine sabırlar ve başsağlığı diliyorum.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat