TOKAT GAZETESİ

Turizm Ve Tanıtımda Yeni Ufuklara Doğru

Bir şehrin geleceğinin kurtarılmasıiçin elbette şehrin potansiyel değerlerinin bir bir tespit edilmesi ve ona göre proje hazırlanmasıyla mümkündür. Tarihi birikimini on bin yıla kadar götürebileceğimiz kadim şehrimizi tanıtıp, anlatarak turizm konusunda büyük mesafeler kat edebiliriz.

Lafı gerçekten uzatmayacağım, kaç on yıldır, “Amasya’ya gelen turistler neden bizim şehre de gelmesin!” diye hayıflanıp dururuz. Aslında bu hayıflanma, gerçekten de yerinde bir tepki… Çünkü şunu çok iyi biliyorum ki, Tokat’taki tarihi eserlerin sayısı ve güzelliği asla Amasya’dan aşağı değildir. Fakat ille de tanıtım, ille de tanıtım…

Amasya dört tane kral mezarıyla turist çekmiyor… Valilik ve belediyenin yıllardır yaptığı tanıtım çalışmaları sonucunda böyle bir neticeye varıldı.  Sadece Ballıca mağaramız, Sadece Kaz gölümüz bile Amasya’nın tabii güzelliklerini kat kat geçmeye yeter de artar bile… Fakat iş orada değil… Amasya belediyesi ve Amasya valiliğinin bu güne kadar Amasya’yı tanıtmak için büyük bir gayret sarf ettiler.

Şimdi sıra bizde...

Sayın Valimiz Cevdet Can’la yaptığımız sohbette Tokat’ın tanıtımı ve turizmi için büyük projeler yapıldığını; bu konuda 2015-2016 ve 2017 yıllarında projelerin birbiri ardınca uygulamaya konulacağını beyan etti.

Elbette uzun yıllardır bir Tokat Sevdalısı olarak beklediğimiz faaliyetler var. Bu faaliyetlerin birer proje içerisinde önümüzdeki aylarda ve yıllarda uygulamaya konacak olması gerçekten bizi son derece sevindirdi.

Dileğimiz daha güzel projelerin, birbirini destekleyen, birlik ve beraberlik şuuru içinde “Her Şey Tokat ve Tokat’ın Geleceği” için düşüncesiyle hareket edilmesidir. 

İnanıyorum, Sayın Valimiz Cevdet Can’ın öncülüğünde Tokat’ın tanıtımı için yepyeni projeler gündeme gelecek. Bu projelerin bir kısmının uygulamaya konduğu duymuş olmaktan da büyük bir onur duyuyorum.

Evet, başlıkta ifade ettiğim gibi Tokat’ın tanıtımı ve turizmi için yeni ufuklar önümüze açıldı.  Tokat için Güzel günler gelecek… 

                                                                  MEHMET EMİN ULU

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat