TOKAT GAZETESİ

Başkan EROĞLU Çalışıyor Mu? Yoksa Gözüküyor Mu?

         10 yıllık eski belediye başkanı Adnan Çiçek’in saltanat döneminden sonra büyük ümitlerle seçtiğimiz Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun 1 yıllık hizmetine baktığımızda Tokat için değişen bir şeyin olmadığı görülmekte. Demek ki gelen gideni aratır sözü Tokat için söylenmiş. Seçtiğimiz kişilerin sadece isimleri değişiyor. Hizmet ise yine hüsrana dönüşüyor.

         Bir önceki dönemle 1 yıllık dönemi kıyaslarsak başkan Eroğlu’nun halkın içinde fazla gözükmesi ve Tokat halkı ile daha içten ve samimi ortamına şahit oluyoruz. Bu da elbette başkan hizmet yapıyor anlamına gelmez. Tabii ki bir ilin belediye başkanı halkına sırtını dönemez. Şehri ile ilgisini hep sıcak tutacaktır. Bu samimiyet Tokat’ın ne çehresini değiştirir ne de ticarette canlılık sağlar.

          Başkanın sabah namazlarında süt dağıtması bir fakirin derdine çare olması. Yeni doğan bebeğe giyim yardımı yapması, halk minibüsüne halktan biri gibi binmesi, kömür dağıtması elbette hoş şeyler.Ama bunları hizmet yapar gibi gösterip Tokat gelişiyor diye işi reklama dökerse hizmet olmaktan çıkar. Yapılan iyiliklerin gösterişi olmaz. Bir elin verdiğini diğer el bilmemeli syn başkanım. Parke döşemek, asfalt yapmak, kaldırım döşemek, çocuk parkları yapmak sizin rutin işleriniz. Bunları elbette yapacaksınız.

        Siz bu şehrin çehresini değiştirip vizyonu gelişmiş şehirler düzeyine taşırsanız işte o zaman makamın gereğini yapmış olur Tokat için çalıştığınız ortaya çıkar. Bizlerde size alkış tutarız. Hani derseniz ki daha geleli 1 yıl oldu bu kısa sürede ne yapılabilir? Çok şey yapılırdı sayın Başkan.

       GOP Bulvarına döşenen kaldırım ve elektrik direkleriyle sizin dediğiniz manada prestij caddesi olmaz. Yol kenarındaki ağaçlar başka boş alanlara taşınıp oraya daha gösterişli kök salmayan tek tip ağaç dikilebilirdi.

       Öyle kimi yaşlı kimi genç hiçbir estetiği olmayan kaldırım işgalinden başka bir şeye yaramayan o ağaçlar pekala değişebilirdi. Ama kolayı ağaç katliamına sığınılandı. Birkaç yıl sonra patlayan kaldırımları görürsek şaşırmayız.

       Sayın başkan seçim vaadlerinizde ilk sırayı işgal eden meydan projesi inşallah başka bahara kalmaz. Kent park ne oldu? Kanal Tokat lafta mı kaldı? Şehir terminalinden hiç ses yok. Olmazsa olmaz kapalı Pazar yerine henüz yer bulunamadı mı? Stadyumdan ne haber? Atatürk Köprüsü’ne yapılacak alt geçit henüz projede mi? Behzat deresi öyle kalacak mı? Henüz start olmayan kentsel dönüşüm ne zaman ivme kazanacak? Syn başkan bunları yaparsanız sizin çalıştığınız farkedilir.

      Yoksa hayalinizde milletvekilliği vardı da bu hayalin atlama taşı Belediye Başkanlığı mıydı?

       Tokat artık göç veren bir il olmaktan, çarpık kentleşmeden kurtulmalı. Vaad edilen projeler hayata geçmeli ki şehrimiz bir an önce köy olmaktan kurtulsun. İktidarın nimetlerinden bizde faydalanmalıyız. Çevre iller bunu nasıl başardıysa neden o kapılar bize açılmıyor. İsterseniz partinizdeki etkili ve yetkili insanlara bir anlatın başkanım olmaz mı?

 

Başka konularda buluşmak üzere…

YORUMLAR

  1. Cengiz tan
    29 Ocak 2015 Perşembe Saat 09:45

    Nurettin bey samimi,tarafsız,dürüst ve gerçekçi yazinizdan dolayi teşekkürler.. Bütün gazetecilerin sizin gibi halkın tarafında olması temennisiyle.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat