TOKAT GAZETESİ

Seyircisiz Maç

Tokatsporumuz cezası nedeniyle seyircisiz oynamak zorunda olduğu Ankara Hacettepe maçında sahamızda 1-1 berabere kaldı.

            Tokatspor, 1461 Trabzon galibiyeti ile başladığı 2. Devre maçlarında maalesef 2 maçtır sahamızda galip çıkamıyor. Bu konumu ile Tokatsportüm taraftarları üzmektedir. Derhal silkinmeliyiz. Kendimize gelerek sahamızda maç kazanmalıyız.

            Üzerinde titizlikle durulan bir hususu da belirtmeliyiz. Seyircilerimizin lüzumsuz müdahaleleri ile aldığımız seyircisiz maç oynama cezası canımızı yaktı. Bundan sonraki maçlarımızda daha dikkatli davranışlarda bulunmalıyız.Seyircilerimiz maç esnasında hakeme, rakip futbolcu ve antrenörlere, sahadaki tüm görevlilere çirkin tezahüratlardan ve davranışlardan kaçınmalıdır. Bu gibi kötü davranışların takıma nasıl yansıdığınıbu seyircisiz maçta daha iyi anlamış olmalıyız. Artık bundan sonraki yapacağımız maçlarda davranışlarımızı daha kontrol etmeliyiz. Bu gibi olayların takımımıza zarar getireceğini anlamalıyız.

            Hacettepe maçında gözümüze takılan hususlara gelince:

1) Tokatspor’umuza ilgi ve alaka Vilayetimizin tepesinde olmalı. Maçları şeref tribününden izleyebilen, alıştığımız sayın Valimiz Cevdet Can, sayın Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’nu artık maçlarda göremez olduk. Vilayetimizi, ülkemizin yaygın (ulusal) basınında, televizyonlarında tek tanıtan unsur olan Tokatspor’umuzugerek sayın Valimiz ve gerekse de sayın Belediye Başkanımızın maddi ve manevi desteklemelerini bekleriz. Şerif tribününde ilk kez genç Belediye Başkan Yardımcımız Osman Altunordu ve ekibini gördük. İnşallah, Tokatspor’umuzun bundan sonraki maçlarında da şeref tribünündeki yerlerini alarak, maçlarımızı izlerler. İlgi ve alakalarını Tokatspor’umuzdan da esirgemezler.

2) Seyircisiz oynanan Hacettepe maçında yerlerinde olmayan Tokatlı taraftarlar sahanın karşısında bulunan inşaatın üzerine çıkarak oradan yaptıkları tezahüratlarla takımımızı desteklemeye çalıştılar. İnşallah bu maç kendilerine bundan sonra oynayacağımız maçlarda da bir örnek teşkil eder. Takımımızın ceza almasından kaçınırlar.

3) Tokatspor’umuzun geçmiş dönemlerinde Kulüp Başkanlığı yapmış olan bazı kişilerin de şeref tribününde yer aldıklarını gözlemledik. Daha evvel oynanan maçlarda görememiştik.

Tokatspor-Hacettepe maçının teknik analizine gelince:

1)Takımımızın ortaya koyduğu futbol, biz futbol adamlarını tatmin etmedi. Halbuki takımımızın Teknik Direktörü olan Mehmet hocamız geçen sezon Giresunspor-Tokatspor maçında Giresunspor’a oynattığı futbol, bir hafta evvel Galatasaray’ın oynadığı futboldan daha kaliteli bir maç seyrettirmişti. Giresunspor’u da geçen sezon şampiyon yapıp PTT 1. Lig’e çıkarmıştı. Böyle kariyerli hocamızdan Tokatspor’umuza da daha güzel futbol oynatarak, daha güzel sportif neticeler aldırmasını bekliyoruz.

2) Tokatspor’umuzun sahaya sürdüğü ilk 11’de yer alan alt yapımızdan yetiştirdiğimiz Recep’e yer verildiğini görüyoruz. Mehmet hocamızın böyle bir genç futbolcuyu oynatma cesaretini gösterdiği için Tokatspor olarak teşekkür ediyoruz. Lakin, daha henüz yetersiz fizik kalitesi gelişmemiz genç futbolcuyu böyle hemen birden bire ilk 11’lerde değil de maçların gidişatına göre arada sırada kısa zamanlarda yer verilerek, onu da bu konuda hazırlamaya çalışırsak daha iyi olur kanaatindeyiz.

3) Takımımızı hat hat ele alacak olursak, Kalecimiz Mesut ve geri dörtlümüzün nispeten takımımızın en başarılı mevkileri olduğunu görürüz. Bununla beraber geri dörtlümüzün kanatlarında olan sağ bek ve sol beklerimiz takımımızın ataklarına gereken bindirmeleri daha fazla yapmadıkları gibi defansif olarak da ters taraftaki kademelerde daha çabuk yer almalıdırlar.

Orta sahamızın iki ön liberosu ve ileri orta saha oynayan futbolcularımız hiçbir varlık gösteremediler. Orta sahada ne rakibi karşılarken ne de forvetlerimize hücum desteği veremediler. Hocamızın gerek fiziki yapısı yeterli gerekse eski stoperimiz olan Haluk’u ön liberolardan biri olarak oynatmalı. Bu arada orta sahamızdan ileri orta saha olarak santrafor ve forvetlerimizi destekleyen ÇAPAROZ bir futbolcuyu göremedik. Bu mevkide daha mücadeleci, golü düşünebilen, santraforumuzun yanında ve arkasında yardımcı olabilen Mutlu’yu düşünmekte yarar vardır.

Forvetlerimizden sağ tarafta oynayan Serbay biraz daha hücumu düşünerek oynarsa takımımıza fayda getireceği kanaatindeyiz. Santraforumuz Gökhan, kafa hakimiyetini rakip altı pas ve 18 içerisinde denemelidir. Yeni transfer olan sol ileri (sol açık) Sertaç’ı bu kısa zamanda yorumlamak doğru olmasa gerek, bununla beraber Sertaç’ın futbol kumaşı iyi gibi durmaktadır.

Hülasa, deneyimli hocamız Mehmet Birinci’ninTokatspor’umuza daha faydalı çalışmalar yapacağı, daha güzel futbol oynatacağı, sahada daha güzel sportif başarılar kazandıracağına biz Tokatlı futbol adamları olarak inanıyoruz, kendisine güveniyoruz.

Tokatspor’umuzun bundan sonraki maçlarında futbol şansının bizden yana olması dileğiyle sayın spor severlere saygı ve selamlarımızı iletiriz.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat