TOKAT GAZETESİ

YENİ MAHALLE BELEDİYESİ

Radyoda insan harcı programında yeni mahalle belediye başkanı konuktu. Ara ara Müzeyyen Senar’ın şarkılarıyla süslenen yaklaşık bir saatlik program boyunca yalnız başkan konuştu. Sunucu söylenenleri onaylamakla yetindi. Aklımda kalan ve beğendiğim kimi görüşleri paylaşmak istiyorum. Cümleler aynen başkanın değil, anladığım kadarıyla benimdir.

*Belediyemiz denk bütçeyle yönetilir.           

*Yeni mahallede yaşayan bir vatandaş olsam belediyeden ne isterdim diye düşündüm.  Plânımı bu ölçüye göre yapıp, işe başladım. Örneğin: Çarşıdan evime gelinceye kadar çamur çiğnememeliyim. Aracımı temiz bir asfaltta sürmeliyim. 

* Okulum, ibadet yerim temiz olmalı. (Camilerimizin boya badana ve temizliklerini üstlendik. İki tane cem evimiz var. Birisini biz yaptık, diğerinin arsasını verdik. Onu vatandaşlar yaptı. Her inanç sahipleri inancını dilediği gibi yaşasın. 

* Okullarımız temizlik yönünden özel okullarla yarışıyor. Okul milli eğitimin, cami diyanetin demiyor, kimin hizmete ihtiyacı varsa oraya koşuyoruz.) 

*Parklar, bahçelerle ilçem yeşil olmalı. Yeni Mahalle, Ankara’nın en yeşil ilçesidir. 

*Sanatçılarımız için kültür sarayı yaptık, Sarayda yılda en az yüzelli bin kişi tiyatro izliyor.

 *Sosyal yardımdan yararlananın komşusunun bile haberi olmuyor. Makarna, kömür yerine para veriyoruz ki herkes ihtiyacını alsın. parayı, yoksul evin hanımının adına yatırıyoruz.

* İnsanımızın spor yapacağı tesisler kurduk. Spor sahaları, bisiklet yolları araç park yerleri…

*Dışarıdan gelenlere konaklayacakları mekân (  Onkoloji hastanesinin yanında beş yıldızlı otel kalitesinde otelimiz, sabah kahvaltısı ve akşam yemeğiyle hizmet veriyor)

*Çeşitli kurslar açtık, tezgâhtarlık, erkek ve bayan kuaförlüğü, okuma yazma, bale, yüzme (tatile gitme imkânı bulamayanlar için yüzme havuzları)

*Sağlık ocakları. Hemşerilerimiz sağlık hizmetlerini evine en yakın yerde alsın diye mahallemizde üç dört tane sağlık ocağı yapıp sağlık bakanlığına devrettim.

Yoğurdum kara diyen olmaz. Herkes sever övünmeyi ama belediyemizin kapısında üç bayrak dalgalanıyor. Türk bayrağı, belediyemizin bayrağı ve de ilçe belediyeleri arasında yalnız bize verilen başarı bayrağı.

 

Sayın başkanın başarılarının devamı dileğiyle…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat