TOKAT GAZETESİ

CUMHURİYET VEKİLİ İSTERİM…

Cumhuriyetle yönetilmek bir erdemliliktir. Yönetimlerin  en güzeli ve insancıl bir yönetimdir. Cumhuru yönetecek, yeniliğe uygun kanun ve tüzüklerin çıkarılması bilgili becerikli akıllı ve çalışkan vekil ve başkanın yönetiminden geçer. İyi bir muhalefetse iktidarı denetler yanlış yapmasını engeller. Kısaca halk adına teftiş eder. Son günlerde herkes milletvekili olabilmek için yarışıp duruyorlar. Görüş, parti pek o kadarda önemli değil. Yeter ki bir vekil seçilmek, belirli hak ve imkanlardan yararlanmak. Kısa yoldan süper en yüksek vekil emekliliğine kavuşmak. Nasıl bir vekilin seçilmesini isterim.

         Bilgili, eğitimini almış, halkın tüm sorun ve problemlerini anlayan bir vekil isterim.

         Kendinden ve yakınlarından önce ülkesinin gelişmesi ve kalkınmasını isteyen. Bayrağının dünya bayrakları arasında  en yükseğe çıkartıp dalgalandıran. Önce halkının zengin olmasını sonrada kendinin zengin olacağını düşünen bir vekil isterim.

          Partisinin bir  çalışma  ve düşünce kulübü olduğunun bilincinde ve disiplinle  verilen görevi yapan, seçildikten sonra hiç bir vatandaşını ötekinden ayırmadan adil hizmet eden bir vekil isterim.

          Yalan söylemeyen, bildiğini halkına  açıkça anlatan, dini siyasete malzeme yapmayan, bilimin ve sanatın ışığında, bundan önce vatana hizmet etmiş insanlara saygı duyan bir vekil isterim.

          Yanlış yapan parti baş kanıda olsa, bakanda olsa  haksızlık karşısında susmayan, boyun eğmeyen gerçek demokrasiyi savunan, vekil olunca kısa yoldan köşeyi dönmeyen, halkını inandıran,peşinden sürükleyen,öldükten sonrada her yerde her zaman konuşulan bir vekil istiyorum.

          Önce insan, sonra aday olanlara saygım sonsuz. Vatan ve millet olgusuna  sırt çeviren  nice sallabaş vekillere, yaranmak için takla atan  düzenbazlara, para için fikrini sananlardan vekil istemem.

         Seçildikten sonra seçim bölgesin de yaşayan halkını unutanlardan, ihtiyacı olduğunda yalanlarla gülücük dağıtanlardan, iki yüzlü, en dek dön-deklerden vekil istemem.

        Tepeden   aday atamalardan, vatandaşa zoraki liste dayatmalarından, medya gücüyle kandırılmalarla, kutsal inançların arkasına saklamalarından, korku ve dikta  kurarak haramzadelerden  vekil istemem.

         Kendine arkadaşına saygı duyan, vatanın Türk bayrağı altında ortak yaşam bilincine erişen. Akıl ve mantığıyla düşünen ,duygularını seferber eden, toplumun derdi derdi, acısı acısı olduğunu bilip her zaman yanında olan bir vekil isterim.

           Kısacası vekil gibi vekil,insan gibi insan isterim.Bu gün içine düştüğümüz ekonomik sarmalı görecek ,duyacak olmalı.Kuşlar ve tavuklar bile bir yudum suyu alıp kafasını havaya kaldırıp sağa sola bakıyorlar.Kendini ve çevresini görmeyen geleceği de göremez.Ülkemize hep beraber sahip çıkmalı.İyi bilgili,çalışkan adaylar seçmeliyiz.Aksi taktirde yurdumuza göz koyan hainlerden bizlere yurt kalmaz .Aç gözlü ve doyumsuzluk bizleri felakete götürür.Testi kırıldıktan sonra tamiri mümkün değildir.Selam olsun  erkek adaylara,kadın adaylara,özürlü adaylara.Seçilecek adam gibi adaylara selam olsun...

      

SÜLEYMAN ERKAN    

25-02-2015   ÇARŞAMBA

ŞİŞLİ-İSTANBUL.

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat