TOKAT GAZETESİ

Mehmet Bulut devri

Tokatspor'umuz bu hafta sahamızda Pendikspor ile yaptığı maçta maalesef 3-1'lik skorla mağlup oldu. Bu hepimizi, tüm Tokatlı sporseverleri üzdü. Haydi hayırlısı diyoruz.

            Tokatspor-Pendikspor maçında gözümüze takılan hususları şöyle sıralayabiliriz.

            1) Daha evvelki yazılarımızda genelde Şeref Tribünü'ndekiler üzerine yorumlarımız birinci derecede önem kazanıyor. Tokat Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu bu kez protokoldeki yerini almıştı. Bir önceki dönem Belediye Başkanımız Prof. Dr. Adnan Çiçek de gelmiş, Tokatspor'a vefa ve kadim dostluğunu göstermişti. Kendisine tüm Tokatsporlular adına teşekkür ediyoruz. Bu maçta protokol tribünümüz bir hayli kalabalıktı. Siyasilerimizin buraları unuttuğu ortamda yeni Milletvekili Aday Adayı hemşehrimiz sayın Nuri Elibol, Tokatspor'un bir gün evvel verdiği moral yemeğine ve Pendikspor maçına da gelişleri gözümüze takılan en önemli olaylardan birisiydi. Siyasilerimiz inşallah bundan sonra Tokat'ımızın sembolü, gurur kaynağı olan Tokatspor'umuzla ilgilenirler. Bu arada eski Başkanlarımızdan Muhsin Kurulay, değerli Emniyet Müdürümüz Fikri Yalman ve Tokat'ımızın ileri gelen isimleri yerlerini almışlardı. Tokatspor'a gösterdikleri alakalar Tokatlıların gözünden kaçmamıştır.

            2) Bu haftanın diğer bir önemli olayı da Teknik Direktörümüz Mehmet Birinci'nin maçın ardından istifa etmesi ve bu göreve de daha evvel Tokatspor'da kritik bir dönemde görev alan, başarılı olan Teknik Direktör Mehmet Bulut hocamızın getirilmesiydi. Mehmet Birinci hocamızdan biz Tokatlı futbol adamları olarak çok şeyler beklemiştik. Geçen sezon sahamızda Tokatspor-Giresunspor maçında Giresunspor'a oynattığı futbol hepimizin övgüsünü kazanmış ve dikkatimizden kaçmamıştır. Bu arada geçen sezon da Giresunspor'u şampiyon yapmıştı. Ama kendisinin de ifade ettiği gibi, burada dikiş tutturamamıştı. Futbol adamı olarak böyle vakaların futbolda olduğunu biliyoruz. Şöyle ki, İspanya'yı hem Avrupa hem Dünya Şampiyonu yapan Del Bosque, Beşiktaş Kulübü'nde kaç ay çalışabildi? Bu sezon Galatasaray'ın başında bulunan İtalya'nın son Dünya Kupası'nda Teknik Direktörlüğünü yapan Prandelli, Galatasaray'da yarım sezon çalışabilmişti. Mehmet hoca da bu gibi futbol cilvesine yakalanmış olmalı ki Tokatspor'umuzda pek başarılı olamadı. Mehmet hocanın kariyerini çalıştığı kulüplerde gösterdiği başarılarla biliyoruz. Hal böyleyken Tokatspor'umuzdan istifa ettikten sonra basına verdiği demeçte, takımın başında yetkili olarak bulunduğu transfer döneminde alınan futbolcuları pek tanımadığı ve sanki bu transferleri kendisi yapmadığı gibi ifadeler kullanması şık düşmedi.

            Yeni Teknik Direktörümüz Mehmet Bulut hocamıza Tokatlı futbol adamları olarak, Tokatsporlular olarak hoş geldiniz diyor, Tokatspor'a hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

            3) Pendikspor maçı seyirci açısından da son maçlara daha yoğun taraftarın olduğu maçtı. Son maçlarda, taraftar topluluklarımız yaptıkları güzel tezahüratlarla takımımızın 12. adamı konumunda idiler. Pendikspor maçının da başından sonuna kadar bu güzel tezahüratlarını ve desteklerini devam ettirmişlerdi. Yalnız maçtan sonra içinde Tokatsporlu futbolcuların bulunduğu kulüp otobüsünü taşlamaları, kulüp tarihinde ilk kez görülen nahoş bir hareket olmuştur. İnşallah bu olay ilk ve son olur. Şunu unutmamalıyız ki, takımımızın bu gibi kritik günlerinde taraftarlarımızla, basınımızla, belediyemizle ve Tokat'ımızın tüm ticari ve idari kuruluşları ile birlik ve beraberlik içinde olup, herkes üzerine düşen şekilde daha fazla desteklemeliyiz. Üzüntülüyüz. Şunu unutmamalı ki, şiddet yaparak bir yere gelinmez.

            Tokatspor-Pendikspor maçının teknik analizine gelince;

            a) Takımımız diğer maçlarımıza bakarak, futbol olarak daha iyi bir maç oynadı. Futbolcularımızın ortaya koydukları mücadele takımın teknik ve taktik bakımdan daha iyi bir konumda görülmesi, diğer maçlara pas yüzdemizin daha fazla olması, sağlı sollu ataklarla rakip kaleye hücum etmemiz, hepsi güzeldi. Takımımızın Kalecimizle beraber defansının hatası sonrası yediği ilk gol ve hemen ardından bariz Kaleci hatası ile gelen ikinci gol maçın birinci derecede kırılma anı olmuştu. Bununla beraber, takımımız bir gol atarak maçı ümitli bir konuma sokmuşken, 1. devrenin son saniyelerinde yine bariz defans ve kaleci hatası ile yediği üçüncü gol, maçın ikinci derecede kırılma noktası olmuş ve ikinci devrede ofsayt gerekçesiyle sayılmayan bir gol olsa da maç 1-3 bitti.

            b) Takımımız diğer maçlara nazaran daha iyi bir futbol ortaya koymasına rağmen ferdi bazı hatalardan dolayı maçı kaybetmiştir. İnşallah bu güzel oyunumuzu bundan sonra yapacağımız maçlarda gösterir, istenilen neticeleri alırız.

            Bu hafta İskenderun maçı ile Tokatspor'da Teknik Direktör Mehmet Bulut'un devri başlayacaktır. Şahsım ve tüm Tokatlı futbol adamları olarak yeni görevinde başarılar diliyor ve kendisine güvenlerimizi belirtiyoruz.

 

            Sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunar, Tokatspor'a başarılar dileriz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat