TOKAT GAZETESİ

Tebrikler Tokatspor

Tebrikler Tokatspor

 

TOKATSPORUMUZ erteleme maçında Aydınsporu 2-0 mağlup ederek çok önemli bir galibiyet elde etti. Tebrikler, tebrikler, tebrikler….

Aydınspor maçı ile alınan 3 puan takımımızı puan cetvelinde üst sıralara çıkarttığı gibi oynadığı olumlu futbolla da takımımızı bundan sonra yapacağı maçlarında da biz futbol adamlarına umut ışığı vermiş oldu.

İnşallah Tokatsporumuz önümüzde yapacağı maçlarda da oynadığı bu pozitif futbol ile puan ve puanlar alır ve puan cetvelinde de alt sıralardan üst sıralara çıkarak daha güzel hedeflere doğru hareket eder, biz kendilerine güveniyoruz, tebrikler Emin Yılar başkanlığındaki yönetim kurulumuza. Tebrikler Teknik Direktörümüz Mehmet Bulut ve Teknik Heyetine. Alınan bu başarılarda aslan payı olan tüm futbolcularımıza, çeşitli görevlerde Tokatspor’umuza hizmet eden tüm personellerimize tebrikler, kucak dolusu sevgi ve selamlar sunuyoruz.

Tokatspor-Aydınspor maçında gözümüze takılan önemli konulardan şöyle bahsedebiliyoruz:

1)Her zaman olduğu gibi birinci derecede şeref tribünündeki manzara geliyor. Şükürler olsun Aydınspor maçında Tokat’ımızın en önemli protokol misafirleri olan sayın valimiz Cevdet Can, sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, Çanakkale Destanı ve Şehitler Anma Günü’ne denk gelen bu her bakımdan manalı günümüzün bu maçla çakışması anlamlı oldu. Şeref tribünümüzde Tuğgeneral Hacı İlbaş, İl jandarma komutanı Ercan Alacakurt, Cumhuriyet Başsavcısı Semih Akgün, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’in bulunmaları tüm Tokatlılar, Tokatsporlulara ayrı bir mutluluk verdiğini belirtmek isteriz. Ayrıca devre arası verilen çay molasında sayın Valimizin, Tokatspor hakkında söylediği güzel vaatler ve temennileri bilhassa Tokatspor’umuzun geleceğini düşünüp aldığı tedbirlerden bahsetmesi, sayın Belediye Başkanımızın maçtan evvel Tokatspor Başkanı Emin Yılar ve şahsımla yaptığı görüşmelerde Tokatsporumuzun tüm meselelerine gösterdiği yakın ilgi ve alaka Tokatsporlulara haber olsun deriz.

İnşallah şeref tribünündeki bu güzel tablo Tokatspor’umuzun yapacağı maçlarında devam eder, bunu tüm Tokatlılar, Tokatsporlular temenni ediyor ve bekliyorlar.

Tokatspor’umuzun her maçında şeref tribünümüzün kadim dostu olan ve her maçımıza gelen İl Emniyet Müdürümüz sayın Fikri Yalman şeref tribünündeki yerini bu maçta da almışlardı.

2) Aydınspor maçımızda hafta arası olmasına rağmen GOP. Stadyumu’nda hastalık derecesinde olan taraftarlarımız ve takımımıza yaptığı güzel tezahüratlarla 12. adam konumunda olan taraftar topluluklarımız yerlerini almışlardı. Onlara da Tokatspor ve Tokatlılar olarak teşekkürlerimizi sunuyor, her zaman böyle güzel tezahüratlarla takımımızı desteklemelerini temenni ediyorlar.

Tokatspor-Aydınspor maçının teknik analizine gelince;

Takımımızın ortaya koyduğu futbol taktiği olan topun arkasında durarak tüm takım olarak yaptığı müdafaa taktiğini uygulamaya çalışan futbol anlayışını Tokat’ın futbol adamları olarak takdir ettik. Ufak tefek eksiklerini tamamlarlarsa takımımız oynadığı bu futbolla içerde ve deplasmanda oynayacağı maçlarda puan ve puanlar alacağını ümit ediyoruz.

Aydınspor maçında takımızı hat hat incelediğimizde kalecimiz Mehmet tecrübeli bir kaleci gibi hemen hemen hiç hata yapmadan maç oynadı. İnşallah bu görüntüsünü devam ettirir, bir kalecinin en önemli özelliği istikrarlı maçlar çıkarmasıdır. Kalecimizden bu konuyu göz önüne alarak iyi değerlendirmesini bekleriz. Geri dörtlümüz diğer maçlarına nazaran defansif görevlerini daha iyi yaptıklarını top bizde iken de daha isabetli paslarla takımımızın yapacağı atağa bilinçli bir şekilde yardımcı olmalıdırlar. Geri dörtlümüzün kenarları olan sağ bekimiz Berk, sol bekimiz Halil Aytürk, DAHA FAZLA hücum aksiyonları yaparak cenahlardan bindirme yaparak hücum gücümüze yardımcı olmalıdırlar.

Orta sahamızda bu maçta yaptığımız gibi şablonunu değiştirerek tek ön libero Haluk, sağında (sağ iç) Oktay, solunda (sol iç) Sertaç ile yer alan orta sahamız diğer maçlarımıza nazaran hücum ve defans görevlerini daha iyi yaparak başarılı olduklarını gözlemledik.

İleri üçlümüz sağda Serbay, solda Mutlu ve santrafor mevkiinde de Gökhan tertibinde idi. Futbolcularımız diğer maçlarına nazaran daha çalışkan daha mücadeleci daha iyi olduklarını gözlemledik. Serbay bu maçtaki gibi her zaman böyle çalışkan olmalı ve bilhassa da gol bölgelerinde de bulunarak takımıza sayı kaydettirmelidir. Sol tarafta (sol açık) gibi oynayan Mutlu takımımızın Gökhan Töre’si gibi her tarafa koşuyor, herkesten daha iyi mücadele veriyor. Biz kendisinin biraz daha kontrollü olarak daha az agresif olmasını, bir hücumcu olduğunu unutmayarak rakip 18 ve 6 pas yerlerindeki görevlerini yapmalıdır. Takımımız santrafor mevkiinde oynayan Gökhan fizik olarak ideal bir görüntü içerisinde olmasına rağmen sahada daha iyi yer almalı, kendisi biraz ağır olduğu için takımımızın en ileri mevkii olan rakip stoperlerin arasında oynayarak gol bölgesine daha yakın olmalıdır. Netice olarak takımızın Aydınspor maçında gösterdiği ve oynadığı futbol bizleri bir hayli ümitlendirdi. Bu olayın önümüzdeki maçlarda da devam etmesini bekliyor ve temenni ediyoruz.

 

Sayın sporseverlere saygılar sunarız…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat