TOKAT GAZETESİ

GÖZÜNÜZ AYDIN OLSUN! ERMENİLERDEN “TAZMİNAT TALEBİ”DE GELDİ, SIRA TOPRAK’TA!

Bunun olacağını sağır sultan bile biliyordu. Kâhin olmaya gerek yoktur. Sadece bizim sağır sultanlar anlamak ve duymak istemiyorlardı. Nihayetinde istedikleri, Ermeni’lerden ‘Tazminat talebi’ de geldi

            ABD’deki Ermeni kökenli bir Prof. “40 yıldır çalışıyoruz. Toprak ve Tazminat Talebimizi, şartlar olgunlaştığında yapacağız. Türkiye sınırları içinde kalan taşınır veya taşınmaz malların maliyetini uzun yıllardır çalışarak 60 milyar Dolar olarak hesapladık.”diye ABD basınına demeç vermişti. Ama iki gazete haricinde özellikle o gün bütün yanlı olan gazetelere baktım bu haberden bir satır dahi yoktu. Açıklamadan bir hafta sonra bu tazminat talebi geldi.

            Bu teklif beni şaşırtmadı. Çünkü Rahmetli eski politikacılardan tecrübeli Devlet Adamı Kamuran İnan’ın meşhur bir sözü vardı, “Bu ülkede hainlik kontenjanı %10 dur. Yani “%10 hain vardır.”demişti. Rahmetlinin sözü bu gün daha iyi anlaşılıyor.

            HDP Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık yaptığı parti mitinginde “HEPİMİZ ERMENİYİZ.”yazılı pankartı milletin gözünün içine baka baka eline almış halka TV’den gösteriyordu. Haloçoğlu’nun dediği gibi “Bunların çoğu Ermeni kökenli”dir.

            HDP-PKK unsurları da bu noktada DİASPORA ile bütünleşiyor. Herkesin içinde kalmış Türkiye Cumhuriyeti ile bir hesaplaşma... PKK ve KCK, Asala’nın yerine kurulmuş bir Ermeni terör örgütüdür. Liderleri ve üst düzey yöneticilerinin 3000 tanesinin de Ermeni, Süryani ve başka milletlere ait militanlar olduğu söyleniyor.

            Neden derseniz? İstanbul Dolmabahçe’de okunan, Abdullah Öcalan’ın hazırladığı 10 maddelik ‘Manifesto’ ile Ermenilerin istekleri aynıdır. Bu ‘Manifesto’ Diyarbakır’da yapılan bir mitingde bir milyon kişiye okunmuştu. Bugün bu 10 maddelik bildirge “ÇÖZÜM SÜRECİ” nin Anayasası gibi kabul ediliyor.

            Başta AKP’nin Yeni Osmanlıcaları… Türkiye Cumhuriyeti’ni bir “reklâm arası” kabul edenlerden tutun, Milli Devleti “parantez”e alarak kendilerini Osmanlıya yapıştıran A.Davutoğlu ve diğerlerine kadar…

13 yıldır iktidarda olan hükümet ne yaptı?

            Elin Haçlısı, kanımıza girdiği Çanakkale’yi bile ziyarete geliyor, gözümüzün içine baka baka her haliyle, “İlk fırsatta yine geleceğiz, yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız.”mesajını veriyor, ülkeyi yönetenlerde bu işi teşvik ediyor. “Hoş geldiniz” diyorlarsa, bizim başımıza geçecek daha çok çuval var demektir.

            Ak-Saray’a davet edilen ilk misafir Papa olmuştu. Ve O’nu yedirip-içirip yolcu etmiştik. Ülkesine gider gitmez, “Türkler Soykırım yaptı” yalanını bütün Hıristiyan dünyasına bir bildiri ile duyurdu. Papa ile bu konu AK-SARAY’da niye konuşulmadı? Birde bu Papaz, utanmadan ve sıkılmadan İtalya’da yapılacak olan EXPO- 2015 fuarındaki Türkiye pavyonuna devlet tarafından davet ediliyor. O Papaz da kabul ediyor. UTANMAZLIK!

            İstanbul’da Ermeni din adamları kendilerince“ Soykırım”’ın 100 yılını anmak için bir ayin düzenlediler ve hükümet de bu ayine bir bakanını gönderdi. Bu ne demektir? Bunun akabinde Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan, küstahça “Sovyet Birliği döneminde Dışişleri Bakanı’nın Türkiye’yi ziyaret ettiğinde Atatürk’ün mozolesine çelenk koyması bize acı veriyordu.”dedi. İşte Devlet Adamlığı budur.

Bu güne kadar şu çalışmaları neden yapmadık?                                           

            *Tarih dersi kitaplarına okullarda okutulmaları için Ermenilerin 1915 ile 1923 arasında Anadolu’da ve Azerbaycan Dağlık Karabağ’da yaptıkları katliamları neden yazmadık?

            *40’ın üzerinde Avrupa başkentlerinde veya başka ülkelerde büyükelçilerimiz katledildi. Bunların anıtlarını niye belli şehir merkezlerine yapmadık? Erivan da ASALA için dikilmiş bir anıt var. Ankara’da şehit büyükelçiler için bir KİTABE bile yok.

            *Milliyetçilik dersi veren A.Davutoğlu ve Melih Gökçek parklara Dinozor heykelleri dikeceğine şehitler için anıtlar yapsalardı.

            *Erzurum’da Kars’ta, Van’da ve başkent Ankara’da, katledilen Türklerle ilgili “Türk Soykırımı Müzesi” açmadılar.

            Sivil Toplum Örgütlerini örgütleyerek dünyanın değişik yerlerinde Devletin de desteklediği büyük organizasyonlarla ve mitinglerle Ermenilerin katliamlarını duyurmadık?

            *Doğu Perincek’in Fransız’lara karşı verdiği mücadelenin binde birini bu AKP Hükümeti neden yapmadı? Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu gibi bir iki tarihçi ve Avukat’ın dışında kimseden çıt çıkmadı

            *Bütün Üniversitelerde tarih bölümleri vardır. Her Üniversiteye görev verilseydi; bildiriler yayınlanır, kitaplar basılır ve bütün illerde mitingler yapılırdı. Üniversitelerde “Türk Soykırımı”ile ile ilgili tezler hazırlanır ve kürsüler kurulurdu. Bunlar yapıldı mı hayır?

            Sözde Soykırımda öldürdüğümüz Ermeniler için HÜKÜMET Patrikhane’de ANMA töreni düzenliyor. Başbakan Davutoğlu, Ermeni teröristleri için BAŞSAĞLIĞI mesajları yayınlıyor. “Tehcir insanlık suçudur” diyordu.

            Önce iğneyi kendimize ve sonra da çuvaldızı başkalarına batırın.

            Tazminat talebi bunlar yapılmadığı için geldi. Yakında toprak talepleri ve arkasından diğer etnik gurupların talepleri gelecektir.

            Ey! Kafası karışıklar! Sizinle asla büyük devlet yapısı kurulamaz.

            Ama bunu yapmıyorlar… Sadece konuşuyorlar.

 

                       

              

                      

                    

                     

 

 

                         

                          

 

 

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat