TOKAT GAZETESİ

Tokat'ın Dokuz Milletvekili Olacak

Tokatlı, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Tokat'tan Ankara'ya, TBMM'ye Tokatlıyı temsilen 5 (beş) milletvekili gönderecektir.

Tokat’tan gidecek 5 vekilin yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İstanbul 3. Bölgenin 2. sırasında İstanbul'da Avukatlık yapan Niksar kökenli eğitimci Salih Zengin'in kızı Özlem Zengin, halen milletvekili olan Zile Kökenli Harun Karaca da tekrar İstanbul'un 3. Bölgesi 8. sıralarından milletvekili adayı olarak seçime girecekler. Tabi bu sıralamalara göre 7 Haziran’da kesin milletvekilidirler.

CHP ise İstanbul 2. bölgeden listesinin 4. sırasında Reşadiyeli hemşehrimiz emekli Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek ve İzmir'den ise 2. bölgenin 3. sırasında, İstanbul eski defterdarı, eski Maliye Bakanı Ekonomist ve başarılı bir bürokrat, Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinden Zekeriya Temizel adaydır. Ve 7 Haziran’da milletvekilidir.

Yani 7 Haziran'da Tokat'tan 5 milletvekili, İstanbul'dan üç milletvekili, İzmir'den bir milletvekili olmak üzere Tokatlı’nın TBMM'de dokuz hemşehrisi, kardeşi olacaktır.

Tokat için, her Tokatlı için bu bir sevinç kaynağıdır. Bu her ne kadar İzmir, İstanbul Milletvekili olsalar da Tokat'ta doğmuş, bir yaşa kadar Tokat'ta yaşamışlar. Aile büyükleri halâ Tokat'ta yaşamaktadır. Baba ocağını asla unutmazlar.

TBMM'de 7 Haziran'dan sonra Tokat'ın meseleleri için kol kola bir ve beraber olmalarını bekliyoruz. Şimdiye kadar hiç bir dönemde nasibini almamış, yetim bırakılmış Tokat bu dönem çok şey beklemektedir. Dokuz milletvekili hemşehrimiz Milli ve Manevi konuda siyaseti bir kenara bırakarak Tokat için Tokatlı için ne yaparız diye samimice bir araya geleceklerini bekliyoruz.

 

Hepsini şimdiden tebrik ediyor kutluyoruz.
(NOT: Değerli Yazarımız, 30 Kasım 2016 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yazıları, Ondan geriye kalan gökkubbedeki hoş izler olacaktır. Cenab-ı Allah gani gani rahmet eylesin. / EDİTÖR) 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat