TOKAT GAZETESİ

Tokatspor’da alıştığımız senaryo…

2014-2015 sezonunda grubun gizli şampiyon adayı olarak lanse edilen Tokatspor, son maçta aldığı galibiyetle ligde kalmasına yönetim kurulu tarafından zafer kazanmış, şampiyon olmuş gibi sevinç naraları atmaları sanki bu hallere Tokatspor sevenleri düşürmüş gibi atıfta bulunmaları ne kadar başarılı olduklarını ortaya koymaktadır.

               Sezon başı artık yorulduğunu başkanlığı bırakacağını söyleyen başkan Emin Yılar, ne hikmetse koltuk sıcak geldi ki tekrar devam kararı aldı. 2 sezon yanlış yönettikleri kulübü sezonun başlaması ile yanlışlara bir yenisini daha ekledi. Sezonun ilk maçına ne hikmettir yetişmeyen lisanslar yüzünden 1461 Trabzon maçına genç takımla çıkmasıyla kulübün profesyonel kendilerinin amatörlüğü ortaya çıktı. Sebep lisans için gerekli paranın yatmaması. Çünkü kendi hatalarını başka insanlara yüklemek günah keçisi bulmaktı. Ona da kılıf bulundu.Bu memleketin çocuğu olan Tokatspor alt yapısından çıkıp bordo-beyaz formayı ıslatan Fatih Özdemir’di. Ortaya bir yığın senaryolar atıldı. Ne giden üç puan geri geldi ne de suçlu ilan edilen Fatih Özdemir'in eline tutuşturulan senet ödendi. Dedik ya herşeyi onlar biliyor bizler gözü kapalı onları izliyoruz, değil mi sayın başkan Emin Yılar.

Sayın Başkan siz bu kulüpte 10 yılı aşkın süredir hizmet ediyorsunuz. Son üç sezondur da başkanlık yapıyorsunuz. Tokatspor’a kalıcı bir gelir sağladınız mı, yok. Alt yapıdan futbolcu kazandırdınız mı, yok.Futbolcu satıp kulübe gelir sağladınız mı, yok. Şampiyonluğa oynatıp seyir zevki veren bir takım kurdunuz mu, yok. Aldığınızdan bugüne ne kadar borç ödediniz? Kulüp borçsuz mu? Oda yok. Peki ne yaptınız? Sayın Başkan ben söyleyeyim. Koskoca kulübü sıradan bir takım yaptınız. Her yıl düşme korkusu yaşayıp son haftalarda kurtuldunuz. Kulübü kendinize borçlandırıp ipotek altına aldınız. Tokatspor'u 2-3 kişiyle yönettiniz. Diğer insanları küstürdünüz. Hiçe saydınız. Herşeyi ben biliyorum dediniz.İşte başkanlığınızın başarı tablosu. Kararı Tokatspor taraftarı versin.

Şimdi gelecek sezon senaryoları sizde yazılıdır. Haziran sonu kongre kararı alırsınız.Kulübe koyduğunuz ipotekten dolayı kimse çıkmaz. Ercan Süsoy hocamız aman başkan yaman başkan bırakma der, sayın valimize sayın belediye başkanımıza gidip ikna turları atar. Sizde kimse çıkmadı bari başkan olayım der ve yine başkan seçilirsiniz. Bizlerde yine derleme toplama takımla düşmemeye oynarız. Herkes flash transfer beklerken siz 30-40 futbolcuyu alır yarısını devre arasında gönderir tekrar 10-15 futbolcu transfer edip bir de 2-3 hoca değiştirirsiniz. Ama sezon sonu yine de düşmekten son maçta kurtarırsınız.

Sayın Başkan bu ilde görev yapacak, o kadar futbol bilgi ve donanımı olan insanlar varken siz son yıllarda ortaya çıkan bence hiçbir donanımı olmayan (sizce ve kendince olabilir) Aytunç Bozkurt isimli kişiye bu kulüpte yetki ve görev vermeniz kendisinin her sezon eleştirilmesine rağmen halâ bu kulüpte birşey yapıyormuş gibi bilgiçlik taslaması, Turgutlu maçından sonra soyunma odasında bir resme herkese kapak olsun diye dem vurması pek de yerini bulmadı. Çünkü zatıalileri 35 hafta zaten kapak oldu haberi yok. Bir maçla kahraman olunmaz. Aytunç Bozkurt kapak hiç olunmaz. Herkes haddini ve görevini bilecek.

            Her yönetimde görev alan futbol şube sorumlusu İsmail Savaş, Turgutlu maçından önce Tokatspor otobüsünün taşlanması sırasında başından aldığı küçük bir yarayı Kore kahramanı gibi basına boy boy poz vermesi acaba kendince doğru yolda olduğunun bir işareti midir? Sayın Savaş son maçta kahramanlık şampiyon olmakla olur. Öyle kafanıza aldığınız küçük bir yara ve taşla değil. Şimdiden başlayın isterseniz sayın Savaş takıma amatörleri, düşen takımlardan bir kaç maç oynamış futbolcuları almaya. Çünki artık bu konuda bayağı uzman oldunuz.

            Sayın başkan ben sizin yerinizde olsam eski Belediye Başkanı Adnan Çiçek'i ikna eder Tokatspor'a Başkan yaparım. Sayın Çiçek Belediye Başkanlığı döneminde Tokat'ı ve Tokatspor'u ihya etti başarılarına başarılar kattı. Yönetimler kurdu, başkanlar atadı. Bayağı tecrübe sahibi oldu. Şimdi zamanı. Tecrübesi ve bilgisi var. Başkanlığa razı ederseniz 2 yılda süper ligdeyiz. Zaten böyle bir hayali de vardı. Hiç değilse bizlerde başarılı olmuş bir takımı destekleriz. Bence iyi bir fikir. Benden söylemesi. Sizde biraz dinlenir işinizi takip edersiniz ne dersiniz sayın Başkan.

 

          Haa unutmadan söyleyeyim benim üzerime yönetim tarafından kırmızı kalem çekilmiş. Hiç umurumda bile olmaz. Doğruları söylemek suçsa ben bu suçu işlemeye devam edeceğim.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat