TOKAT GAZETESİ

“İşsizlik kaygısı yaşamıyorum, çünkü…”

Niğde Üniversitesi Radyo Tv Teknolojileri Öğrencisi Emre Aksüt:

”İşsizlik kaygısı yaşamıyorum, çünkü kendini geliştirdiğin sürece hiç bir bölüm işsiz kalmaz”

 

SORU-Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

EMRE AKSÜT-  Emre AKSÜT 20 Ağustos 1995 tarihinde Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde dünyaya geldim. İlkokula Derinkuyu Namık Kemal İlköğretim okulunda başladım. 5. sınıfta Nevşehir 75. Yüzyıl ilköğretim okuluna geçiş yaptım.6. sınıfın 2. döneminde Derinkuyu Fatih ilköğretim okuluna geçiş yaptım ve bu okulda mezun oldum. Lise eğitimimi Derinkuyu Anadolu Lisesinde tamamladım. Lise döneminde Nevşehirspor GK’da kalecilik yaptım. Liseden mezun olduktan sonra ki yıl tekrar üniversite sınavına hazırlandım. Şimdi Niğde Üniversitesi Elektronik ve Otomasyon Bölümü Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı öğrencisiyim.

* Neden Niğde? Neden Radyo Tv Teknolojileri Bölümü? Bu okulu tercih etmeden ve şu an duygularınız arasında ne gibi farklar var?

EMRE AKSÜT- Öncelikle Niğde’yi tercih etmemin sebebi ağabeyimin de Niğde Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği okuması. Radyo ve Televizyon tercih etmemin nedeni küçüklüğümden beri hem sinema hem medya sektörüne olan ilgim. Okulu tercih etmeden önce kısa film, belgesel ve radyo programı gibi düşüncelerim vardı fakat bunları gerçekleştirmenin zaman alacağını düşünüyordum. Okula başladıktan sonra benim gibi bu işe gönül vermiş arkadaşlarımla bir ekip kurduk ve bu planları daha kısa zaman da gerçekleştirdik. Ekip olarak çok güzel bir enerji yakaladık. Henüz gerçekleştireceğimiz güzel projelerimiz var. Bu ekipte her zaman hayalim olan Sanat Yönetmenliği yapıyorum.

* Bize ailenizden bahseder misiniz? Anne ve babanız ne iş yapar? Onların sizin bu çabalarınıza bakışı nasıl?

EMRE AKSÜT- Dört kişilik bir çekirdek ailemiz var. Annem ve babam Veteriner Hekim Ağabeyim Niğde Üniversitesi  Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyor. Ailem her zaman arkamda ve her konuda destekçim.

* Kitap okuyor musunuz? Kitap okumanızın bölümünüzde gelişmenize etkisi nedir?

EMRE AKSÜT- Fırsat buldukça kitap okumaya çalışıyorum. Biz iletişimcilerin çok yönlü olması ve farklı açılardan düşünebilmesi gerekiyor. Bu yönden kitaplar en büyük yardımcımız.

* İletişim insanı nasıl geliştirir sizce? 

EMRE AKSÜT- İletişim insanların temel gereksinimlerindendir. İletişim insanları ve toplumu geliştirir. İletişim insanlarla olan bağlarımı kuvvetlendiriyor ve mesleğim için avantaj sağlıyor.

* Etkili iletişim ne gibi kazanımlar edinmenizi sağlıyor?

EMRE ASKSÜT-  Bilgi alışverişiyle farklı fikirler edinebiliriz.

*Kişisel Gelişimin  size katkısı ne oldu? 

EMRE AKSÜT-  Kişisel gelişim kurslarına gidip Etkili İletişim, Vücut Dili ve Diksiyon sertifikaları aldım. Ekip olarak Yeşil Ekran kısa Film yarışmasına katıldık. Niğde Üniversitesi Kısa Film Festivaline katıldık. Önümüzdeki günlerde de Tokat’ta Hamam ve Tellah belgeseli ve 15 Ekim’de internet üzerinden yayınlanacak dizi film projelerimiz var.

* Bölümünüz, okulunuz ve Üniversitenizin gelişimi için neler önereceksiniz?

EMRE AKSÜT- Bölümümüz birçok üniversiteye göre akademik ve teknik olarak çok iyi. İletişim fakültesinin temelleri atıldı. Üniversitemiz gelişmekte.

* Nasıl bir kariyer yapmayı düşünüyorsunuz? İşsizlik kaygısı yaşıyor musunuz?

EMRE AKSÜT- İşsizlik kaygısı yaşamıyorum çünkü; kendini geliştirdiğin sürece hiç bir bölüm işsiz kalmaz. bu bölüme olan ilgim ve heyecanım beni işsiz bırakmaz. Gelecekte Türkiye'nin en iyi Film ve Dizilerinin Sanat Yönetmeni olmak istiyorum.

* Bölümünüzü tercih etmek isteyen gençlere neler önereceksiniz?

EMRE ASKSÜT-Öncelikle bu bölümü ilgisi olanlar tercih etmeli. Çok yönlü ve insanlarla iyi iletişim kurabilmeli, gelişime açık olmalı ve en önemlisi özgüvenlerinin yüksek olması gerekiyor.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat