TOKAT GAZETESİ

"İşsizlik kaygısı yaşamıyorum."

Niğde Üniversitesi Radyo TV Teknolojileri Öğrencisi Cem Şahingöz:

“İşsizlik kaygısı yaşamıyorum. Kendini

geliştirdiğin müddetçe işsiz kalmazsın”


SORU-Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

 

CEM ŞAHİNGÖZ- Cem Sahingöz ben. 13 Nisan 1993 Ankara Mamak doğumluyum. Anaokulunu ve 1.Sınıfı Çankaya Milli Eğitim Vakfı’nda, 2. sınıf ve 3. sınıfı Metehan İlköğretim Okulu’nda, 4. ve 5. sınıfı Demokrasi İlköğretim Okulu’nda ve 6. Sınıftan 8. Sınıfa kadar Süleyman Nazif ilköğretim Okulu’nda, liseyi Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nde Elektrik-Elektronik bölümünü tamamladım ve şu an Niğde Üniversitesi Elektrik ve Otomasyon Bölümü Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı öğrencisiyim.

 

* Neden Niğde ve neden Radyo Tv Teknolojisi? Bu okulu tercih etmeden önce ve şu an duygularınız arasında ne farklar var?

 

CEM ŞAHİNGÖZ- Bu bölümü seçerken kesinlikle Niğde olmalı demedim. Bölüme ilgi duyduktan ve zevk alarak yaptıktan sonra şehrin hiçbir önemi yok. Bu bölümü tercih etmeden önce ön araştırma yaptım ve becerilerimin, düşünsel mantığıyla hareket ederek başarıya ulaşacağımı analiz ettim. Şuan ki duygularım pişmanlık duygusu asla yaşamadığım ve kendimi bu bölümde bulduğum asla inkar edilemez.

 

* Çok genç çekingen ve yeni insanlarla tanışmaktançekinen insanlar. Siz ise girişken ve aktif insansınız bu size ne kazandırıyor?

 

CEM ŞAHİNGÖZ- Zaten okuduğum bölüm iletişim. İnsanlarla olan diyaloglarımız her daim kuvvetli olmak zorundadır. Çekingen insanlar karşısındaki kişiyle diyaloga girerken kendini ifade edemez, söylemek istediğini zihninde canlandırır fakat amacına ulaşamaz. Karşısındaki kişinin, kendisinden farklı veya üstün olmadığını anladığı zaman iletişimde asla çekingenlik yaşamayacağını düşünüyorum.

 

*Bölümünüz için iletişimin sizce önemi nedir?

 

CEM ŞAHİNGÖZ- İnsanlar su içmeden, yemek yemeden yaşayabilir mi? İletişimde bu gereksinimler kadar önemlidir. İnsanın benliğini iletişim oluşturur. Bir kişinin konuşma tarzıyla, konuştuğu kelime sayısıyla, her gün kullanılan kelimelerle veya konuşmak için seçtiği kelimelerle o insanın benliği de ortaya çıkmış olur. Yaşayan en önemli canlı "iletişim"dir.

 

* Kariyer planınız nedir ve bu meslekte nereye kadar gelmek istersiniz işsizlik kaygısı yaşıyor musunuz?

 

CEM SAHİNGÖZ- Uzun yıllar bir firmada sesçi olarak görev yaptım. Kendimi bu alanda geliştirdim. Sesin tınısı, bas veya tiz seslerin ne derecede olduğuna kadar kulaktan duyma yeteneğine sahibim. Çalıştığım alanda öncelikle ses ve sonra kurguda tüm programları profesyonel olarak başarıyı hedefliyorum. İşsizlik kaygısı yaşamıyorum. Kendini geliştirdiğin müddetçe işsiz kalmazsın. Sadece bu bölüm için değil her meslekte kendini geliştirdiğin müddetçe başarıya ulaşırsın.

 

* Niğde Radyo TV bölümünü tercih etmek isteyenlere neler önereceksiniz?

 

CEM ŞAHİNGÖZ- Öncelikle istek olmalı yoksa çabuk sıkılırsınız. Yeri geldiğinde soğuk havalarda dış çekim yapmanız gerekecek. Bu bölüm, alanında uzman kadrosuyla biz öğrencilere ellerinden gelen eğitimi ve yardımı esirgemeyecektir.

 

Çok sağ olun Cem Kardeşim güzel bir röportaj oldu. Okuyanlara faydalı olması dileğiyle…

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat