TOKAT GAZETESİ

Yönetim Kurulumuz

Tokatspor’umuzda genelde her sezon sonu itibariyle yeni bir yönetim arayışlarını gündeme getiren bir kongre havası yaşanır. Bu sene de aynı senaryo gündeme gelmiş ve Tokatspor’umuz geçen hafta sonu olağan genel kurulunu gerçekleştirmiştir.

            Bu sene yapılan kongremiz Tokatspor’umuzun geleceği ile ilgili çeşitli manalar taşımakta idi. Allah’a şükür, beklenen olumsuz neticeler yerine Tokatspor’un geleceğini aydınlatan düşünceleri içerleyen bir kongre oldu.

            Bu güzelliği başta sayın Valimiz Cevdet Can ve Belediye Başkanımız, hemşehrimiz Eyüp Eroğlu, ilimizin yetiştirdiği işadamlarımızdan Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Ahmet Aratile Ümit Baki İşeri ve ekipleri, vefakâr Tokatsporlu taraftarlar ve kongre üyeleri olmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanımız Emin Yılar ve ekibinin gayretleri, çalışmaları ile oluşmuştur. Kendilerine burada tüm Tokatlılar ve Tokatsporlular adına binlerce teşekkür ediyoruz. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.

            Tarih olarak fazla geç kalınmamasına rağmen daha iyi bir yönetim kurulu düşüncesi ile bu kongrenin hemen arkasından en kötü ihtimalle 15-30 gün içerisinde yeni bir kongre yapılması gündeme gelmiştir. İnşallah bu olay Tokatspor’umuzu yeni ufuklara, yeni heyecanlara taşır. Yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’nun Başkanlığına, Tokat’ımızın yetiştirdiği, genç, pırıl pırıl, becerikli bir Yönetici olan hemşehrimiz Serdar Çinkılıç’ın geçecek olmasının hayırlı olacağı kanaatindeyiz.

            Tokatspor olayını şehrimizin her kesiminde görmeliyiz. İlimizin Valisi, Belediye Başkanı’ndan tutun da yeni seçilen siyasilerimiz, il içinde ve dışında bulunan çeşitli firmalar, işadamları, Tokatlı’dan para kazanan marketler, yeni yapılan iş merkezi Novada, şehrimizde faaliyetlerini devam ettiren çeşitli fabrikalar, herkesimin üzerine düşeni karınca kararınca, maddi ve manevi yardımları olmalıdır.

            Teşkil edilecek yeni Yönetim Kurulumuzda olsa da olmasa da her Tokatlı kulübümüzün yararına üreteceği bilgileri, işleri hiç çekinmeden yapmalı, yaptırmalıdır. Böylelikle Tokatspor, Tokat’ın her kesiminde desteklenmeli, herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır.

            Tokatspor’umuzun yeni seçilecek Yönetim Kurulu, kulübümüze neler yapmalı, nasıl maddi ve manevi desteklemeli? sorusuna, 50 yılını Tokatspor’la geçirmiş bir isim olarak şahsımın görüşleri şunlardır:

            1)En son kongrede yapılan tüzük değişikliği ile sayısı 17’ye düşürülen Yönetim Kurulumuzun içinde en az 2 veya 3 üye, İstanbul veya her hangi büyük bir şehrimizdeki işadamları, mevki sahibi hemşehrilerimizden seçilmedir. Kim ne derse desin, Emin Yılar, yeni oluşacak Yönetim Kurulu içerisinde yer almalıdır. Bilhassa Altyapımızda faydalı çalışmalar yapan, Yücelen şirketinin genç patronu Alper Yüce ile senelerdir sporun içinde yöneticilik yapan Ali Eraslan da olmalıdır.

            2) Seçilecek yeni Yönetim Kurulumuzun en önemli hedeflerinden birisi de kulübümüzün en yakın tarihte borçlarını temizleyerek, alt yapımızda olduğu gibi devletin sağladığı gelirlerle idare edilir bir konuma getirilmesi olmalıdır.  Bu konuda faydalı çalışmalar yapılan Halis Sağlam ve bilhassa İl Özel İdaresi’ndeki Mali kaynakların başında bulunan Gürsel Yıldız, Tokatspor’umuzda da aynı görevin başı olarak görevlendirilmelidir.

            3) Tokatspor’umuzu geçen sezon başarılı bir şekilde çalıştıran Teknik Direktör Mehmet Bulut ve ekibi ile teknik yönden görev yapan İsmail Savaş, Aytunç Bozkurt da görevlerinin başında kalmalı. Kulübümüz yeni tayinlerle macera aramamalıdır. Bu arada GOP. Üniversitesi Spor Akademisi’nde futbol dalında uzman olan hemşehrimiz Abdullah Cenikli’ye de bir görev verilmelidir.

            4) Sayın Valimiz Cevdet Can, kanunların ve yönetmeliklerin ışığı altında Tokatspor’a maddi ve manevi yardımlara devam etmelidir.

            5) Belediye Başkanımız, komşu Vilayetimiz Sivas 4 Eylül ve Çorum Belediyespor profesyonel kulüplerinin nasıl yönetildiğini incelemeli, Tokatspor’umuza aynı konumda yardımcı olmalıdır. En azından Bld. Plevnespor Voleybol Takımının tesislerinde olduğu gibi Tokatspor Profesyonel takımının kaldığı Uzunburun Tesislerinin elektrik, su, iaşesinin karşılanması, tesiste çalışan sayıları 10’u bulmayan personelin belediyeye hizmet veren özel firmalar bünyesinde istihdam edilmesi, alt yapının deplasman yolculuklarında otobüs yerine akaryakıtlarının temini, kulübün zaman zaman sıkıntı yaşadığı Maliye ve SGK yapılanmalarının ücretlerini karşılaması için desteğini vermelidir. Tokat’a yapacağı en önemli hizmetlerden biri de Tokatspor’umuza yapacağı bu katkılar olacaktır. Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu’ndan böylesi güzellikleri yapmasını tüm Tokatsporlular ümit ediyor ve kendisine şimdiden teşekkür ediyor.

 

            Tokat’ımızın yetiştirdiği genç yöneticilerden Serdar Çinkılıç başkanlığında teşkil edecek yeni Yönetim Kurulumuza şimdiden başarılar diler, Tokatspor’umuzu bu günlerde her zaman olduğu gibi sahiplenen sayın Valimiz Cevdet Can, sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, TSO Başkanı Ahmet Arat, işadamlarımızdan Ümit Baki İşeri olmak üzere Yönetim Kurulu’nda görev alacak yeni işadamları ve patronlara, Tokatspor’u sahiplenen üyelere sevgi ve saygılar sunar, teşekkür ederiz.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat