TOKAT GAZETESİ

İletişim Öğrencisi Serdar Kaçmaz...

Niğde Üniversitesi Radyo Televizyon  Teknolojileri Bölümü Öğrencisi Serdar  Kaçmaz: “İletişim bence farklı birinin penceresinden bakıp farklı fikirlere şahit olmaktır”

 

SORU- Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Hangi okullarda okudunuz bugüne kadar?

 

SERDAR KAÇMAZ- 21 yaşındayım. Birinci sınıf üniversite öğrencisiyim. 1-6 sınıfı Nizamettin Demirdöven İ.Ö.O İstanbul/Çorlu'da, 7-8 sınıfları Erdoğan Şahinoğlu  İÖO'nda okudum.  Şu an Niğde Üniversitesi Radyo Tv Teknolojileri Bölümü öğrencisiyim.

 

SORU- Neden Niğde? Neden Radyo ve Tv Teknolojileri Bölümü? Bu okulu tercih etmeden  önce ve şu an duygularınız  arasında en fark  var?  

 

SERDAR KAÇMAZ-  Neden Niğde, aslında tercihlerin arasında geldi kasıtlı olarak orayı istemedim. Radyo Tv bölümü ise, hiç aklımda yoktu. Asıl Edebiyat Öğretmenliği istiyordum ki açık öğretimden okuyorum. Radyo Tv bölümünü okumaya başlayınca tabii ki fikrim değişti çünkü bu konuda, senaryo yazma konusunda yetenekli olduğumu düşünüyorum. Ve projelerimi hayata geçirmek için iyi bir fırsat oldu bu bölüm. 

 

SORU- Çocukluk hedefleriniz ile bugün ki geldiğiniz yer arsında ne farklar var? Neler hissediyorsunuz?

 

SERDAR KAÇMAZ-  Çocukluktan beri klişe olan öğretmenlik hayalim hala var. Bu bölüm bittikten sonra yine de uğraşacağım ama ağırlığı tabiîki de yönetmenliğe vereceğim. Çünkü yönetmenlik ne bileyim bir sanat işi. Ortaya yeni bir şeyler koymak birilerinin beğenisine sunmak beni mutlu ediyor. Ve bu geçmişteki düşüncelerim ve bu gün ki arasında pek fark yok çünkü insanların tek bir çizgide gitmeleri gerektiğini ve işlerini en iyi şekilde yapmaları gerektiği düşüncesindeyim.

 

SORU- Bize ailenizden bahseder misiniz? Anne ve babanız ne iş yapar? Kardeşleriniz  nerede  okur? Onların sizin çabalarınıza  bakış açısı nedir? 

 

SERDAR  KAÇMAZ-  Annem emekli, Babam serbest meslek erbabı. Dört kardeşiz en küçükleri ve tek okuyanımız benim. Diğerleri evli İstanbul'da yaşıyor. 

Her daim arkamda ve bana destek oldular. Okumam için ellerinden gelen desteği, maddi manevi hiç eksik etmediler. 

 

SORU- Gençler genelde  iletişim sevmez ve   yeni insanlarla  tanışmaktan kaçınır. Siz ise   aktif ve girişken insansınız  bunun  ne gibi faydalarını gördünüz?

 

SERDAR  KAÇMAZ- İletişim bence farklı birinin penceresinden bakıp farklı fikirlere şahit olmaktır. Bu yüzden kendimi şanslı sayıyorum çünkü insanlarla iyi iletişim kurabiliyorum. Bu bana yeni görüşler kazandırıyor bununla birlikte yeni fikirler veriyor. 

 

SORU- Bölüm, Fakülte ve   Üniversitenizin gelişimi  için neler önereceksiniz ?

 

SERDAR KAÇMAZ-  Üniversitemiz gün geçtikçe gelişiyor, bölümümüz için yapılan destek ve verilen hizmet bence her şeye fazlasıyla karşı gelir. Yani üniversitemiz doğru bir seçim olabilir. 

 

SORU-  Bu alanda nereye kadar gelmek istersiniz?

 

SERDAR  KAÇMAZ-- Bu bölümle bir Film Yönetmeni olmak istiyorum. Ve kesinlikle iş kaygısı taşımıyorum çünkü ben kendimi geliştiriyorum. Bu sayede istediğimi bu zamana kadar her istediğimi elde ettim, bu saatten sonrada edebileceğime inanıyorum. 

 

SORU- İletişiminizi güçlendirmek için neler yapıyorsunuz ?

 

SERDAR  KAÇMAZ-  Kurslara gittim, sürekli konuşurum yeni insanlarla ,her yaştan insanlarla muhabbet ederim ve sürekli kitap okurum. 

 

SORU- Niğde Anadolu’da  küçük bir il. İstanbul’da yaşadıktan sonra burada   öğrenim görmek zor olmadı mı?

 

SERDAR  KAÇMAZ-  Alışmak biraz zor. Yapacak fazla bir şey bulamasam da üretkenliği seviyorum. Kendimi eğlendirmek ve bir şeyler bulurum. Bu sayede alışmaya çalışıyorum. Ama gerçekten alışmak zor. 

 

SORU- Özelde Niğde Radyo Tv, genelde   Radyo Tv  Teknolojileri tercih etmek isteyenlere neler önereceksiniz?

 

 

SERDAR  KAÇMAZ-  Bu iş sabır, ileri görüşlülük, çok yönlü olma, düşünceli olmayı bununla birlikte sayamadığım her şeyi gerektirir. Bunlar zor şeyler. Ama işe başladığınızda eğlence kesindir çünkü  verdiği çaba düştüğünüz komik durumlar gerçekten görülmeye değer. O yüzden bu işe gönül vermek gerek. 


YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat