TOKAT GAZETESİ

“Her daim doğruyu yapmak zaten yanlış olur”

Niğde Üniversitesi Radyo Tv Teknolojileri Öğrencisi MehmetAli Değer:

“Çok insanla iletişim kurmak zaman içerisinde insana katkısı büyüktür. Girişimci olmak size her zaman kazandıracaktır. Her daim doğruyu yapmak zaten yanlış olur.”

 

SORU- Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Hangi okullarda okudunuz ve nerede çalıştınız?

MEHMET ALİ DEĞER- Mehmet Ali Değer 15 Eylül 1994 Adana'nın Seyhan ilçesinde dünyaya geldim. İlkokul ve Ortaokulu Sadıka Sabancı İlköğretim okulunda okudum.

Lise eğitimimi ise Mersin Mezitli Çok Programlı Lise’de tamamladım. Şimdi Niğde Üniversitesi Elektronik ve Otomasyon Bölümü Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı öğrencisiyim.

SORU-NedenRadyo tv bölümü?Neden Niğde? Bu okulu tercih etmedenve şimdi duygularınız arasında ne fark var?

MEHMET ALİ DEĞER-  İnsan bu hayatta sevebileceği bir mesleği yapmalı Radyo ve tv bölümünü seçmemdeki en büyük neden ise bu oldu. Radyo ve tv bölümünü seçmeden önce benim de araştırmalarım oldu. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hocalarımız bize her türlü desteği veriyorlar. Niğde üniversitesine gelecek öğrenci arkadaşlarımın Niğde’yi ve Niğde Üniversitesini çok seveceklerini söyleyebilirim.

SORU- Ailenizden bahseder misiniz? Anne ve babanız ne iş yapar? Kardeşleriniz nerede okur? Onların sizin çabalarınıza bakış açısı nedir?

MEHMET ALİ DEĞER- 4 kişilik bir aileyiz. Annem Emekli gazeteci babam ise kendimize ait işimizle uğraşıyor. Ablam ise ev hanımı. Ailem benim başarılarımdan gurur duyduklarını ve her zaman

destekçim olduklarını söyleyebilirim.

SORU- Bölümünüz tanıtır mısınız kısaca? Nerede iş buluyor mezunları?

MEHMET ALİ DEĞER-  Niğde üniversitesi Radyo ve tv bölümü Geleceğin medya çalışanlarını hazırlamakta hiç şüphesiz ki radyo ve tv bölümünün en iyi olduğu üniversitelerden bir tanesi gelecekte iş imkanları çok fazla bence çünkü insanlar bu zamanlarda iş beğenmemekte fakat bu mesleği seven insan orada malzemecide olsa mesleği seviyorsa seve seve iş de bulur zamanla gelişimde gösterebilir ama önce mesleği sevmeniz lazım.

SORU-Bölümünüziletişim gerektiren bölüm ama çok iletişim öğrencisi iletişim kurmak yeni insanlar tanımak sevmiyor. Bu onlara ne kaybettirir?

MEHMET ALİ DEĞER-  Çok insanla İletişim kurmak zaman içerisinde insana katkısı büyüktür. Girişimci olmak size her zaman kazandıracaktır. Her daim doğruyu yapmak zaten yanlış olur. İnsanlar yanlışlardan tecrübe edinilerek doğruyu bulabilir girişimci olmazsanız her zaman geride kalmayı kabul etmişsinizdir demektir. Ben kendimce çekingen olmadım hiçbir zamanve grup arkadaşlarımla her zaman önde olup bir şeyler yapmaya çalıştık Şuan geriye bakıyorum da ilerleme kaydettiğimizi söyleyebilirim.

SORU- Siz bir grup arkadaşla gayretle mesleğinizi daha işe atılmadan uygulamalı yapıyorsunuz. Bu size ne gibi avantajlar katıyor?

MEHMET ALİ DEĞER- Röportajın başında dediğim gibi bu mesleği sevmelisiniz ve sevecek kişilerle yapmalısınız grup arkadaşlarımla bu güne kadar ufakta olsa büyükte olsa bir şeyler yapmaya çalıştık bu bizi fazlasıyla ileriye taşıdı.

Ben grubumuzda görüntü yönetmenliğini yapıyorum grup olmanın avantajlarından bir tanesi de sana göre doğru olan diğer arkadaşlarına yanlış olabiliyor ve onların düşüncelerine ortak olabiliyorsun ve bir yanlıştan vazgeçmiş olabiliyoruz grup ruhu bu olsa gerek. Şunu bir kez daha söyleyebilirim işinizi seven kişilerle yapmalısınız.

SORU- İşsizlik kaygısı yaşıyor musunuz? Nasıl aşarsınız?

MEHMETALİ DEĞER-Ben işsizlik kaygısı yaşayamıyorum iyi olan kişiye her yerde iş vardır, sen kötüysen zaten iş bulamazsın, onun için iyi olacaksın, işinde en üst seviyeyi hedefleyeceksin. Zaten sen işi bulmana gerek kalmıyor onlar seni buluyor.

SORU- Bu meslekte nereye kadar gelmek istersiniz?

MEHMET ALİ DEĞER- Bu meslekte görüntü yönetmenliğini kendime benimsedim en üst seviye neresiyse oraya kadar gitmeyi hedefliyorum.

SORU- Bölüm,Fakülte veÜniversitenizingelişimiiçin neler önereceksiniz?

MEHMET ALİ DEĞER- Fakültemizde ve üniversitemizde iletişim fakültesi inşası hızla sürüyor ve ilerleme kaydediliyor. Kendi Fakültemizdede herşey fazlasıyla var.

SORU-ÖzeldeNiğde geneldeRadyo tv yazacak olanlara tavsiyeleriniz nedir?

MEHMETB ALİ DEĞER-  Benim gibi deniz seven birisiyseniz Niğde’ye alışamıyorsunuz çok küçüktür nereye geldim ben diyebiliyorsunuz ama zamanla alışıyorsunuz ve Niğde’yi özlüyorsunuz.

 

Radyo ve tv bölümleri arasında en iyi üniversitelerden birtanesi diyebilirim ben çok memnunum gerek hocalarım olsun gerek okuldaki dersler olsun hep öğretmeye dayalı.Çok seveceğinizden hiç şüphem yok.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat