TOKAT GAZETESİ

HEP AYNI SAHNE AYNI OYUNCULAR…

Nurettin İşleroğlu

 

3 sezondur başarısız olmuş son maçlarda ligde kalmış bir yönetimin halâ göreve istek duyması acaba Tokatspor’u amatöre düşürdüğü zaman mı yeter yorulduk diyecekler merakla o günü bekliyoruz.

           Başkan Emin Yılar’ın alışık olduğumuz beyanları olan ‘’Ben Bırakıyorum’’ sözleri yerine ben Tokatspor’da başkanlık koltuğuna yapıştım kimselere bırakmam demeçlerine dönüştü.

           Başkan Yılar, geçtiğimiz olağan kongrede kendince fedakarlık örneği göstererek kulüp kayyuma kalacak diye hemen alelacele bir yönetim oluşturup tekrar kendini başkan seçtirdi. Halbuki daha önce sayın valimizin ve sayın belediye başkanımızın öncülüğünde sayın Serdar Cinkılıç, sayın Ahmet Arat, sayın Ümit İşeri’nin oluşturacağı yönetime bırakılacağı alacaklarının teminatı olarak sayın valimiz ve sayın belediye başkanımız söz vermesine rağmen neden başkanlığa kayyuma kalacak diye tekrar aday olması çok samimi bir durum olmadı. Hele hele federasyondan gelecek paranın oluşacak yönetime devri konuşulmasına rağmen Başkan Yılar’ın alması oluşacak yönetimin de sabrının taşmasına sebep olmuş. Tek aday olarak boy göstermesinin yolu açılmış oldu.

          Başkan Yılar, eğer siz gerçekten Tokatspor’da başkanlığı bırakacak olsaydınız olağan kongrede kayyuma kalacak diye aday olmazdınız. Başarısızlığı herkes tarafından bilinen belli kişiler ile yola devam etmezdiniz. Gerçekten yorulsaydınız tekrar hoca arayışına gidip geçtiğimiz sezon takımın başında olan teknik direktör Mehmet Bulut’la anlaşmazdınız. O da yetmedi 2 gün sonra kongre olacak hızınızı alamadınız. Transfer yapıyorsunuz. Peki Çarşamba günü bir babayiğit çıkar da başkan seçilirse sizin verecek bir cevabınız olacak mı? Tabii ki vardır. Geçen yıl 600 bin lira olan alacağınız bu yıl 1 milyon 700 bin oldu ve temlik de koydurdunuz. Nasılsa sizce kimse gelemez diyorsunuz ki diyorsunuz.

        Seneye biraz daha kulübü kendime borçlandırır, bir 3 yıl daha başkanlığı garantilersiniz değil mi başkan Yılar?

      Başkan Emin Yılar, Tokatspor başkanlığında da artık kamuoyunda da kan kaybediyorsunuz. Bunu anlayın. 3 sezondur son maçlarda ligde kalmış bir kulübün başkanlığında ısrarınız niçin anlamak zor. Belki de çevrenizdeki insanlar sizi kahraman görüyor. Gerçekte o sahne samimi değil. Çünki Tokatspor gibi bir oyuncakları elden gidecek. Korkuları o yüzden. Başkan Yılar, artık Tokatspor’a faydanız değil zararınız dokunuyor. Bu saatten sonra başarılı olmanız da hayalden öteye geçemez. Bırakın madem seviyorsunuz dışarıdan destekleyin. O zaman daha çok faydanız olur.

 

           Tokatspor’u zirveye zenginler değil yüreği ile sevenler taşıyacak.

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat