TOKAT GAZETESİ

TÜRKİYE İÇİN TARİHİ YOL AYRIMI

Türkiye güncel siyasetin çok çok ötesinde hayati önem arz eden yol ayrımlarına gelmiştir. İçinde bulunduğumuz durum herkese tarihi görevler yüklemektedir. Şimdi konuşma, çalışma, barışma, düşünme, harekete geçme, üretme, uyanma zamanıdır. 

 

            İsrail Kürdistan’ı için Irak 15 yıl içerisinde hazırlanmış, Suriye iki yılda arzu edilen kıvama getirilmiş, Ortadoğu kan gölüne dönüştürülmüş; Libya savunmasız hale getirilmiş, Türkiye için maddi – manevi açıdan bir destekçi olan Muammer Kaddafi bir operasyonla “çapulcular” tarafından şehit edilmiş, Kaddafi ki zamanında çuvalla parayı Holywood’a dökerek o muhteşem ÇAĞRI filmini yaptırmış, bütün Müslümanlar’a gurur ve özgüven getirmiştir. Tek başına bu hizmeti bile onu bir İslam Büyüğü yapar ve onun katline dâhil olanları iki cihanda temizlenmez bir günaha gark eder!

 

            Yine Mısır’da darbede de Tahrir şehitlerinde de idam cezalarında da Arap Baharı’nı kurgulayanların, bu ayaklanmalara destek olanların büyük vebali vardır.

 

            Şu anda bıçak kemiğe dayanmıştır. Arap Baharı ve Büyük Ortadoğu Projesi denilen kanlı projeler milyonlarca Müslüman’a kan ve gözyaşı getirmiştir. Nihayetinde İsrail’in arzusu doğrultusunda Kürdistan devletinin kurulması aşamasına gelinmiştir.

 

            Türkiye, Amerika’nın peşine takılarak sürdürmekte olduğu Dış Politika’dan, İslam Düşmanı Büyük Ortadoğu Projesinden, Müslümanlara ölüm getiren Arap Baharı isyanlarına destek olmaktan bir an önce vazgeçmelidir. Büyük Ortadoğu Projesinin en büyük adımı olan Kürdistan, Kürtlere bir devlet verme projesi değildir. Türkiye’yi İslam coğrafyasından koparma ve bütün İslam âlemini bitirme projesidir. Yüzde yüz İsrail destekli ölüm kalım projesidir.

 

            Bölgenin PYD, PKK, IŞİD, Hizbullah, …. gibi insanlık dışı örgütlerden temizlenmesi ve bölgede çatışmasız bir ortamın hazırlanması gerekmektedir. Bunun için ülkeler arası diyalog kaçınılmazdır. Türkiye vakit kaybetmeden Suriye merkezi yönetimi ile barış sağlamalı, müşterek hareket etmelidir. Suriye ile Türkiye birlikte hareket ederse bölge temizlenecek, İsrail Kürdistan’ı kurulamayacaktır.  Amerika’nın siyasi hesapları gereği gerilen Türkiye – Suriye politikalarından iki ülkenin de kayıpları hesaba kitaba gelemeyecek kadar büyük olmuştur. Bu anlamsız ve sonuç alınamaz gerginlik bir an önce bitirilmelidir.

           

            Irak, İran politikaları daha sağlam zeminlerde, o ülkelerin çoğulcu yönetimleriyle diplomatik bir üslupla ve kazan-kazan prensibiyle yönetilmeli, aşırı uç hareketlerin,  ABD ve İsrail’in peşinde politika üretilmemelidir.

           

            Ülke içinde Türkiye’nin yönetiminde hayal edilenden öte bir güce sahip olan ve adeta paralel bir yapılanmayla devleti kuşatan İRANCI gruptan derhal kurtulmak gerekmektedir. Bu İRANCI grup, Ehl-i Sünnet inancı da dâhil olmak üzere Türkiye’nin bütün değerlerine karşı yıkıcı ve yıpratıcı faaliyetler yapmaktadır.         İRANCILARA göz açtırmadan, İran’la mantıklı ve akıllı bir müşterek politika geliştirilmelidir. İsrail’in gizli muhibbi olan İran, 1000 yıllık tarihimizde olduğu gibi muhakkak bıçak sırtı politikalarla idare edilmek zorundadır.

           

Ermenistan, iki ulusun gerginliğinde en çok kaybeden ülke ve ulus olmaktadır. 1915 öncesi İngiltere, ABD, Rusya’nın kışkırtmalarıyla ayrılıkçı eylemlere girişmiş maalesef faturasını çok acı ödemiş, ödetmiştir. Sağduyulu Ermeniler bu gereksiz gerilimin zararlarını görmüşlerdir ve uluslarını uyarmışlardır ancak bu Ermeniler, Ermenistan’da ve diasporada ihanetle suçlanmaktadır, sesleri kısılmaktadır. Ancak akıl ve sağ duyu iki ulusun geçmişte yaşadığı acı olayların geçmişteki mantıkla çözülemeyeceğini, iki ulusun birlikte kazanan uyumlu komşular olması gerektiğini söylemektedir. Kışkırtarak Türklere düşmanlık yapmakla görevlendirilen Ermenistan, Batı tarafından yalnız bırakılmış, fakirliğe ve açlığa terkedilmiştir. Ermenistan devletinin ikna edilmesi, birlikte huzur içinde yaşanılabileceği konusunda akılcı politikalar üretilmesi gerekmektedir.

 

            Ülke içinde devletin PKK, DHKPC,TİKKO, Hizbullah gibi örgütlerle ciddiyetle mücadele etmesi ve sert tedbirler alması kaçınılmaz bir gerekliliktir.

 

            Terörle müzakere edilemeyeceği, terörün mücadele ile zayıflatılabileceği devleti yönetecek her kişi ve grubun olmazsa olmaz inancı, ilkesi olmalıdır.

 

            Chipli ve CPS kontrollü kimlik kartlarına 2016 sonuna kadar geçilmesi imkansız değildir. GPS kontrol yazılımları muhakkak ASELSAN, TÜBİTAK, DOTÜ; İTÜ gibi yerli ve güvenilir kuruluşlarla oluşturulmalıdır. CHİP tanımlamasından geçmeyen herkes muhakkak gözetim altında tutulmalı, her kimlik kartı merkezi teşkilatlarca uydudan takip edilebilmelidir.

           

Mütedeyyin Kürt vatandaşlarımız asla incitilmemeli, gerçekler konusunda bilgilendirilmelidir. Bütün Kürt vatandaşlarımızın bu sürecin İsrail’e bir devlet kazandırma süreci olduğu, İslam dünyasının katli için Kürtlerin kullanılmakta olduğu; bunun vebalinin iki cihanda da çok büyük olacağı konusunda aydınlatılması gerekmektedir. Sürecin sonunda Kürtler, Ermenilerin 1915 öncesi düştükleri tuzaklara düşerlerse Ermenilerle benzer akıbetleri yaşayacaklardır. Sağduyulu Kürtler bu gidişata kendi içlerinde dur demeli, bu korkunç küresel oyuna engel olmalıdır.

 

            Açılım politikası, derhal sonlandırılmalı ki zaten şu an sonlandırılmış durumdadır. Siyasi inatlaşma veya gerginliklere girebilecek lüksümüz yoktur. Söz konusu vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı ise buna mani olabilecek her kişi, örgüt, kurum, parti, yabancı devlet tereddütsüz feda edilecektir. Bu konuda millet iradesi, tarihi ve konjonktürel gerçekler belirleyici olacaktır.

           

Yukarıda bahsedilen konu başlıklarının uygulanmasına mani olacak kim varsa, ve ne varsa iyi fark edilmeli, bu ülkenin istikbaline kast edecek herkes bertaraf edilmelidir.

           

             Bu yazı herhangi bir siyasi hesapla kaleme alınmamıştır. Zaten ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılı ortamda siyasi hesap yapmak şımarıklıktır, seviyesizliktir. Mesele bir ülkenin ve milletin ölüm kalım meselesidir; mesel koskoca İslam Âleminin yok edilmesi için kurulan tuzakların fark edilmesi ve bertaraf edilmesi meselesidir.

 

            Allah yine omuzlarına tarihi bir yük binmiş olan cefakâr milletimin yardımcısı olsun. Allah İslam düşmanlarına, İnsanlık düşmanlarına, Türk düşmanlarına fırsat vermesin.

 

Bu oyunu bozmak için, dün Çanakkale’de olduğu gibi bugün de feda edemeyeceğimiz hiçbir şeyimiz yoktur! Allah’ın inayetiyle bu kanlı oyun bozulacaktır.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat