TOKAT GAZETESİ

Şehitlerimiz

UTANIYORUM dostlar;

Hakkari Dağlıca'da kahpe pusuya düşürülüp yüzlerce kilo ağırlığındaki patlayıcıyı uzaktan patlatarak On altı yiğit askerimizi, komutan ve erimizi şehit verdik. 06-09-2015  kara gün. Burada daha önce de defalarca şehit verdik. Ağladık, sızladık, vatan sağ olsun dedik. Ama artık yeter, kahpe pusulara, hainliklere, iki yüzlülüklere artık dur demeliyiz. Türkiye'nin her bölgesine şanlı bayrağa sarılı tabutlar ve yüreklere düşen kor ateşler. Bu acı bitmeden gün tamamına ermeden ikinci bir acı. 18-09-2015 Günü de On dört polisimiz Iğdır'da şehit edildi. Azerbaycan, Nahcivan özek bölgesine acılan Dilucu sınır kapısında görev yapan polislerimizi taşıyan minibüse ve arkadan gelen korumalara sabahın erken saatlerinde yaklaşık bir ton ağırlığında patlayıcı patlatılıyor. Ve Vatan evlatları şehit.

            Türkiye'nin dört bir yanına acı haber çığ gibi düştü. Bizim renkli havuz medyası işin ciddiyetini pek anlamış olmayacak ki hala aşklı, meşkli, yemek programları, eğlenceli türkülü, şarkılı yayınlar vermeye devam ediliyor. Peki Türk Milletinin vergileriyle yayan yapan T.R.T.'ye ne demeli?

            UTANIYORUM  dostlar;

            Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet böyle olmamalıydı. Ağrıma gidiyor. Askere gönderdiğimiz  yirmi yaşındaki kınalı kuzuları kahpe pusulara düşüp, alıp toprağa koymak... Türk asker ve polisini vuran Türkiye Cumhuriyeti'ni vurmuş sayılır. İnancımıza göre vatan için ölenler şehit sayılır. Cennete gider. Zenginlerin, vekillerin, ağaların, beylerin, paşaların, bizleri yönetenlerin çocukları askere gitseler onlar da şehit olup cennete gitseler olmaz mı? Yoksa şehitlik sadece yoksul halk çocuklarına mı mahsus?

            Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşlarıyla kim oynarsa altında kalacağını bilmeli. Türk Milleti sabırlıdır, çalışkandır, fedakardır ama her şeyin bir sınırı var. Söz konusu vatansa sabrın, sözün bittiği yerdir.

            Ateş düştüğü yeri yakar deseler de şehit Türkiye'nin ateşidir. Tüm Türkiye'yi yakar. Yetmiş yedi milyonun yüreğine kor ateş düşmüştür. Gün birlik beraberlik günü. Bizim başka Türkiye'miz var mı? Azerbaycan'da bayraklar yarıya inip, üç gün yas ilan edildi. Acaba bizlerde yas ilan etmemiz çok mu zor? Hepimizin başı sağ olsun.

            ''NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE''  Kemal Atatürk...

            (09-09-2015  Şişli-İstanbul)

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat