TOKAT GAZETESİ

Bucaspor maçı

Cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı sezonun ilk maçı olan Ankaragücü maçından sonra Tokatspor'umuz sahasında geçen sezon PTT 1. Ligi'nden düşen Bucaspor ile 2-2 berabere kaldı.

            Takımızın 2015-2016 sezonunda oynadığı 3 lig maçında da 1'er puan alarak 3 puanla klasmanda ortalarda yer alıyor.

            Grubumuzda genelde 1. Lig'den yeni düşen kuvvetli takımlar yer alıyor. Tokatspor'umuzun yine çok iyi mücadele ederek varlığını koruması gerekmektedir. Hayırlısı olsun diyelim.

            Bucaspor maçıyla beraber hafta arası Çanakkale'de oynayacağımız Dardanelspor ile Türkiye Ziraat Kupası maçına dair görüşlerimize gelince;

            1)Tokatsporlularla, tüm Tokatlıları sevindiren bir hususu öncelikle birinci derecede önemli olarak belirtmeden geçemiyoruz. Her zaman olduğu gibi Şeref Tribünü nabzı Tokatspor'a verilen değeri göstermektedir. Bucaspor maçında sayın Valimiz Cevdet Can ile Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin engin Komutanları, Emniyet Müdürümüzün şeref tribününde yer almaları, müsabakayı başından sonuna kadar ilgiyle takip etmeleri, Tokatspor'u sahiplenmeleri tüm Tokatsporlu ve Tokatlıları sevindirmiştir. Onlara binlerce teşekkürlerimizi sunuyor, her zaman her mevzuda maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz. Ayrıca Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu'na geçen hafta geçirdiği trafik kazası nedeniyle Tokatsporluların geçmiş olsun dileklerini iletiyoruz. Allah Tokatspor'umuza Belediye Başkanımızı bağışladı, yorumunu yapıyorlar.

            2) Bayan Yöneticilerimizden Işıl Feray Karabekiroğlu, Tokatspor'umuzun maçlarını kaçırmadığı gibi, O'nun bu varlığıyla yavaş yavaş bayan seyircilerin de maçlara geldiklerini gözlemliyoruz. Biz burada Tokatspor'lu bayan yöneticimiz Işıl Karabekiroğlu'na ve maçımızı izlemeye gelen tüm bayan seyircilerimize teşekkürlerimizi yolluyoruz.

            3) Şeref Tribünümüzün daimi senatörlerinden olan şahsım gibi çok eski Tokatsporlu olan Ali Barlas, Saip Gökçe gibi hasta Tokatsporlu taraftarlar gözümüze takılan değerlerimizdi. Onlara da buradan Tokatsporlular adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

            4) Takımları deplasmanda oynamasına rağmen Bucasporlu taraftarlar ve Tokatspor taraftar toplulukları takımları için yaptıkları tezahüratlar maça ayrı bir zevk ve tat veriyor.

            Tokatspor-Bucaspor maçının teknik analizine gelince;

            1) Tokatspor'umuz deplasmanda oynadığı Aydınspor maçıyla beraber Bucaspor maçında da Teknik Direktörümüzün takımımızın sahaya yayılış şablonunda gereksiz değişiklikler yaptığını görüyoruz.

            Şöyle ki, geçen sezon başarılı bir orta saha şablonu ile tek ön libero (genelde Haluk), sağ iç (genelde Oktay), sol iç (genelde Sertaç) formatıyla oynarken her nedense bu sezon son iki maçta iki ön libero, bir santrafor arkası orta saha, sol ileri (sol açık) mevkiinde de iki ön liberoya yardımcı orta saha karakterli bir futbolcu dağılışı ile takımımızı karma karışık, kimin nerede oynadığı belli olmayan bir görüntü çizmesine sebep oluyor.

            2) Teknik Direktörümüzden geçen sezon olduğu gibi bu sezon da sadece Ankaragücü maçında yaptığı gibi takımımızın orta saha dağılışına geçmelidir. Eskisi gibi tek ön libero, sağ iç, sol iç, sağ ve sol kanatlarda da bu mevkilerde oynayabilen oyuncuları tercih etmesini bekliyor, her zaman kendisi ve ekibine güvenimizi bir daha bu satırlarda belirtiyoruz.

            3) Takımımızı hat hat inceleyecek olursak;

a) Kalecimiz Polat'ın, bizlere halâ tam manasıyla oynadığı futbolla güven vermediğini gözlemliyoruz.

b) Geri dörtlümüzün sağ bek mevkiinde oynayan yeni transferimiz Ethem İbrahim Sevinç kanatlardan yaptığı bindirmelerle göz doldurmasına rağmen daha henüz Tokatspor'da bu mevkii için tam manasıyla hazır ve güvenilir bir futbol tecrübesi göstermedi. Sol bekimiz Aytürk Halil Hocaoğlu, geri dörtlümüzün en iyi elemanı olarak gözümüze takılan futbolcusuydu. Geri dörtlümüzün ortasında yer alan iki stoperimiz Kaptan Evren ve Emre Karaman, Ankaragücü maçına nazaran iyi bir maç oynamadılar. Ne kademelere girebildiler ne de kafa toplarına çıktıklarında hakimiyetlerini gösterebildiler. Bunu geliştirmeleri şarttır, diyoruz.

c) Orta sahamızın şablonunu değiştirerek oynattığı 2 ön libero, bir santrafor arkası, onlara yardımcı olarak soldan (sol açık) orta saha dağılışı faydadan çok zarar getirdi. Takımımızda orta sahada kimin nerede ne oynadığı belli olmayan, karmakarışık bir görüntü çizmesine sebep oldu.

            Biz hocamızdan eskisi gibi orta sahada tek ön libero (Haluk), sağ iç (Oktay), sol iç için de burada oynayacak en faydalı elamanın şimdilik tam formunda olmamasına rağmen 1. Lig takımı Sarıyer'den bu sezon transfer edilen Soner'in geçen sene olduğu gibi sol açık Sertaç'ın yerini doldurabileceğini vurgularız, hatta ondan da daha tecrübelidir. Bu mevkiye ısrar edilerek oynatılmasının daha da faydalı olacağı kanaatindeyiz. Sol dış (sol açık), yeni transfer edilen oyuncular arasından bu mevkide oynayabilecek bir futbolcu tercih edilebilir.

d) İlerde tek santrafor olarak oynatılan Gökhan'ın bu sezon henüz istenilen formda olmadığını gözlemliyoruz. Bu mevki için yeni transfer edilen Emre Torun, doğrudan oynatılabileceği, santrafor Gökhan'ın alternatifi olabilir.

            Takımımızın hafta içinde (yarın) Çanakkale Dardanelspor ile Ziraat Türkiye Kupası maçı var. Teknik Direktörümüz, inşallah rotasyon yapacağım diye takımımızın tertibi ile oynamaz. Her zaman başarılı olduğu saha şablonu ve yine topun arkasında kalarak kontrollü, kompakt futbol oynatarak Çanakkale maçını galibiyetle kapatır. Türkiye Kupası'ndaki bu turun takımımız maddi bakımdan da fayda getireceğinin göz ardı edilmemesini istiyoruz.

            Tokatspor'umuzun bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının da bizden yana olması dileğiyle, başarılar diliyor, sayın sporseverlere sevgi ve saygılarımızı sunuyor, Kurban Bayramı'nı da şimdiden kutluyoruz.

 

 

YORUMLAR

    Bu yazıya henüz yorum eklenmedi.

Köşe Yazısını Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat